Most hogy befejeztem a középsulit, így jobban nekifeküdhettem és gondoltam készítek is egy rendszert magamnak PC-re, amit elõször Dream OS-nek neveztem, de ahogy olvastam a Firefox OS-t és Ubunut OS-t érkezését okostelefonokra, akkor változtak a tervek és én is okostelefonokra készítek rendszert, mivel azt hittem hamarabb lehet végezni vele, mint egy normális operációs rendszerrel. Mivel elõször csak magamnak szántam ezt a rendszert, ezért saját ízlésem szerint készítettem volna a rendszer témáját is áfonyakék, indigólila, fekete és annak árnyalatai színben pompázva és ezen után át lett nevezve Luna OS-re. Ez valószínûleg ismét visszaáll a Dream OS névre vagy egy új egyben kreatívabb nevet és logót kap.
http://kepfeltoltes.hu/131128/130350764luna_os_logo_by_knorberthu-_www.kepfeltoltes.hu_.png[/img]
Luna OS
Nos térjünk a lényegre, végülis ezét jött létre a téma. Ez egy C és assembly nyelven írt ingyenes Linux operációs rendszer lesz PC-re és okostelefonokra. Egyenlõre kérdéses hogy ez a rendszer letölthetõ legyen-e vagy már telefonokban lesz beépítve és kerül piacra. Elvileg az Alcatel cégnél van is erre lehetõség.
Saját ízlésünk szerint átszabható felületÍzlésünk szerint módosíthatjuk a telefon betöltõ képernyõjét, ikonjait és színkorrekciózhatjuk a témát, szöveg betûtípusát egyben méretét.
Hányzott az egyik Sony Ericsson w200 féle rendszernél az a lehetõség hogy lecserélhetted a telefon betöltõképernyõjét egy másik képre, szóval úgy gondoltam itt is miért ne. Van lehetõség a kikapcsolásra is, de akkor csak a beállított háttérképedet
fogja megjeleníteni, míg teljesen be nem fejezi a mûveleteket.
Lecserélhetõek az alkalmazások és egyéb menüpontok ikonjai is a beállításokban vagy ikon csere menüponttal, ha hosszan tartod az ikont, vagy esetkeg le is tölthetsz egy ikon csomagot is. Ez lehet bmp, jpg, png, gif formátum is, ezt a készülés átkonvertálja ico kiterjesztésûvé. Az ikonok konvertálásán valószínûleg majd sokat kell várakozni, de ez függ az ikonok mennyiségére, illetve milyen fomátumban importálod.
A háttérkép beállítás valamennyivel egyezni fog az
Androidon találkozott verzióval, annyi különbséggel hogy a belsõ rublikák lekerülnek éslehetõség nyílik arra hogy elforgatható is legyen. Továbbá választhatod hogy egyszínû legyen a háttérképed és arra egy képet szúrsz valahova, mint Windows alatt a a háttérkép középre zárása, mozaik és nyújtás, ezen kívül tükrözödés, átlátszóság, és egyéb funkciók.
Ha nem tetszik a Luna alapértelmezett téma színsémája, akkor szintén módosíthatod az összes ablakot és tálcát színkorrekciózással, vagy esetleg kiválaszthatod a telefon számolja ki hogy milyen színt ajánlana a háttérképhez vagy esetleg pipettával is választhatsz színt.
Ha netán átadnád szüleidnek a telefont vagy netán más kezébe kerülne a telefon, akkor nem csak a képernyõt zárhatod le, hanem a funkciókat is jelszóval hogy a személy ne tudjon csatlakozni mobilhálózaton, vagy hívni, sms-t küldeni telefonról és így tovább.
E-mail cím és felhasználónév helyett azonosítóHa telefon sikeresen csatlakozik az internetre mobilhálózaton vagy wifin, akkor rákérdez arra hogy szeretnél-e regisztrálni a mi Cloud rendszerünkre, ami lehetõvé teszi hogy elmenti az összes adatokat, amiket a telefonon tároltál. Nincs szükség jelszóra, se felhasználónévre, hanem kapsz egy azonosítót, ami lehetõvé tesz néhány funkció elérését. Lásd a következõ pontokat.
Távoli hozzáférésCloud azonosító segítségével összepárosíthatod a telefonodat a gépeddel vagy egy másik telefonnal és könnyedén megoszthatod másokkal a videóidat, képeidet, zenéidet és egyéb dolgokat a barátaiddal vagy esetleg cseveghettek egymással.
Ha netán elvesztenéd a telefonodat a lakásban vagy valahol és netán kapcsolódik az internetre, ráadásul párosítva van az eszköz, akkor küldhetsz a telefonnak egy parancsot hogy játszon le egy zenét vagy tiltsa le a funkciókat.
Csevegés és fájlmegosztás szerte a világonTovábba a Cloud azonosító lehetõvé teszi hogy beszélgethess olyan emberekkel, akik szintén ezt a terméket használják. Jelöld be a barátaidat, nyiss vagy böngészkedj a csoportok közt és cseveghetsz bárkivel, bármikor, akár PC-n is.
Üzenet írás leegyszerûsítveSokaknak elég zavaró hogy túl kicsi a képernyõre, ezért a billentyûzeten könnyen félrenyomhat, vagy elírt egy betût és a kijelölés sem megy elsõre, ezért a billentyûzet mellé csatolok egy nyilakat is, amivel lépkedhetsz is a karakterek közt vagy egyszerûen a szöveg rublikában hossza tarva és víszintesen mozgatva szintén mozgathatod kurzort. Ezen kívül számos billentyû funkciókat is próbálok majd mellékelni hogy kényelmesebb legyen és jobban illeszkedjen minden ujjhoz. Nem kizárt hogy a kézírásos betûfelismerés is bekerül a rendszerbe.
Kép, zene és videószerkesztésValószínûleg ez már nem egy újdonság hogy lehetséges telefonokon is szerkeszteni a képet, de valószínûleg az még nem hogy elérhetõ is lesznek az Adobe Photoshop vagy GIMP funkció is képszereksztésnél. Videószerkesztésnél egyértelmû olyan lesz mint a Movie Maker Windowson és a zene is, mint a Winamp vagy a Virtual DJ (talán).
Ezeken kívül számos funkciók mint például hosszantartáskor megjelenik egy szövegbuborék arról hogy mit is csinál ez a funkció, ha módosítod és így tovább.
I think, I\'m done.