1ST_Chr

Megjelent a GT:MP első verziója!!

51 hozzászólás ebben a témában

Sziasztok!

Megjelent az első verzió és mivel én vagyok a hivatalos képviselője a magyaroknak itt is szólok nektek erről.

Mint már említettem korábban, kaptunk saját fórumrészt az oldalukon és addig amíg ez a fórum haldoklik oda szeretném invitálni az embereket.

https://gt-mp.net/forum/thread/77-megjelent-a-grand-theft-multiplayer/

Én személy szerint nem határolódok el attól, hogy azt megszüntessék és itt folytatódjon a magyarokat foglalkoztató fórum, de ez egyáltalán nem rajtam múlik, hanem az itt jelenlévő emberektől. Úgyhogy Adminok, Moderátorok, Tulajdonosok kérlek beszéljétek meg ezt az egészet, hiszen nem gyakran van ilyen lehetőség, hogy minden nemzetnél kijelölnek egy-egy személyt aki képviseli őket.

Köszönöm a figyelmet!

2 emberek kedveli ezt

Megosztás

Megosztás link alapján
Megosztás egy közösségi oldalon

Elküldve (szerkesztve)

Ez már hanyadik multiplayer a GTA 5-höz?

Ez ugyanolyan mint a GTA Network.

Szerkesztve InFIeL_HuN által

Megosztás

Megosztás link alapján

Hát nem tudom miért, de nekem ez a C# és JS keverék nem nagyon jön be. Meg az alkalmazásuk is fos.

Megosztás

Megosztás link alapján

Miért mi a baj vele? C# jó nyelv és végre van rendes OOP nem csak olyan perverz mint Luaban. Mondjuk JSnek én se örülök annyira nem ismerem de nem lehet sokkal másabb mint a Lua

Megosztás

Megosztás link alapján

Az a baj vele, hogy sokkal nehezebb portolni így a szervert már alapból Linuxra, plusz az is rátesz, hogy két nyelvet olvasztanak össze, egy modba.
De kérdem én miért kell kettő, miért nem elég egy?

A C# meg maradjon meg a grafikus felületeknek, meg játékoknak.

1 személy kedveli ezt

Megosztás

Megosztás link alapján

Nekem tetszik, hogy így van, bár ennek a kérdésnek a megválaszolása szerintem nem az én hatásköröm. GTA Network kezdte így.

Később mindenképpen akarnak majd több nyelvet hozzáadni.

<script src="pr_server.cs" type="server" lang="csharp" />

Megosztás

Megosztás link alapján

Hát abba mi a jó, hogy muszáj tudnia az embernek kötelezően két nyelvet, hogy megtudjon írni egy szimpla resourcet? :D

Megosztás

Megosztás link alapján

Elküldve (szerkesztve)

Hát a portolás már nem a mi gondunk ( Jó kivétel ha valami külső cuccot is használunk). Bár már nem emlékszem pontosan a mono betölti a windowson compilelt dll-eket is? Vagy linuxon compilel dll-t vagy so-t ? Nem emlékszem. Valaki nem tudja?

Viszont ha windowson jobb a teljesítménye akkor minek linux? (Nem tudom melyiken fut jobban azt ki kéne deríteni)

Szerkesztve dugasz1 által

Megosztás

Megosztás link alapján
Idézet dugasz1 felhasználótól, Épp most

Hát a portolás már nem a mi gondunk ( Jó kivétel ha valami külső cuccot is használunk). Bár már nem emlékszem pontosan a mono betölti a windowson compilelt dll-eket is? Vagy linuxon compilel dll-t vagy so-t ? Nem emlékszem. Valaki nem tudja?

Viszont ha windowson jobban jobb a teljesítménye akkor minek linux? (Nem tudom melyiken fut jobban azt ki kéne deríteni)

Azért, mert az emberek többsége inkább Linuxot használ szerverek kezelésére, mint Windowst :D
(Linux sokkal kevesebb gépigényt igényel, mint a Windows)

Megosztás

Megosztás link alapján

Az igaz de ha nem tudom mondjuk 20%al jobb a teljesítmény windowson akkor nincs sok értelme gondolkodni, telepítem is a windowst :D

Megosztás

Megosztás link alapján
Idézet dugasz1 felhasználótól, Épp most

Az igaz de ha nem tudom mondjuk 20%al jobb a teljesítmény windowson akkor nincs sok értelme gondolkodni, telepítem is a windowst :D

Ez egyértelmű, hogy jobb lesz jelenleg a szerver teljesítménye Windowson, miután csak Windowsra van (hivatalosan) :DD

Megosztás

Megosztás link alapján

Na hát úgy tényleg jobb ha nincs is még Windowsra :D Azt hittem már készítik a Linuxost vagy már van.

Te jobban örülnél valami crossplatform script nyelvnek? Vagy valami jobban portolható nyelvre pl c++?

Megosztás

Megosztás link alapján

Sokkal jobb lenne egy cross platform C típusú nyelv (legalábbis részemről), amely könnyebben kezelhető, illetve nem bonyolult a használata.
Illetve megkönnyítenék maguknak is a Linuxra való portolást.

Megosztás

Megosztás link alapján

Nem vagyok programozó még, de simán elvagyok vele. Nyilván 0 tudással szinte lehetetlen belekezdeni pawn-hoz képest ez tényleg egy hátrány.

Megosztás

Megosztás link alapján

@DrAkE Egy C++ nekem is tetszene de szerintem az jó hogy nem script nyelv.

@1ST_Chr Hát kinek hogy de szerintem pont, hogy egyszerű a C# alapjait megtanulni. Az igaz, hogy azt is meg kell nézniük mi az az OOP az kicsit tényleg bezavarhat, viszont C#-t sok gimibe tanítják. PAWN-ban OOP nem tudom van-e bár nem hiszem vagy valami hasonló.

Megosztás

Megosztás link alapján

Ez egy szar, már bocsánat a kifejezésért. Tudom hogy a GTA Networknál voltak, de egy nagy vicc az hogy ismét kiadják ugyan azt a szart ami ott is van. Felesleges ez az egész, ameddig nem adnak ki egy teljesen sajátot.

Én maradok a GTA Networknál, mert ők értenek is hozzá és hozni fogja az mta szintet és a modolásokat is.

2 emberek kedveli ezt

Megosztás

Megosztás link alapján
Idézet Xenius felhasználótól, 15 órája

Ez egy szar, már bocsánat a kifejezésért. Tudom hogy a GTA Networknál voltak, de egy nagy vicc az hogy ismét kiadják ugyan azt a szart ami ott is van. Felesleges ez az egész, ameddig nem adnak ki egy teljesen sajátot.

Én maradok a GTA Networknál, mert ők értenek is hozzá és hozni fogja az mta szintet és a modolásokat is.

Ha neked jó, hogy félévente jön update egy bugos szarhoz akkor maradj ott nyugodtan. :) Az emberek jelentgetik óránként h kifagy a játék 20 perc után, de senkit nem érdekel ez a vezetőségben mert a hős Adam fél évig tököl

Még az api funkciók elírása sem lett javítva fél év után. Guadmaz nélkül nem sokat ér a GTA Network már bocsánat.

http://gtan.codeshock.hu/stats.php

http://gtmp.codeshock.hu/stats.php

A számok is magukért beszélnek, nem véletlen hogy a nagyobb szerverek is átállnak idővel.

Április 27:

http://i.imgur.com/zoic9GI.jpg

Ma írta egy srác:

http://i.imgur.com/Uf7y6WG.png

Szerkesztve 1ST_Chr által

Megosztás

Megosztás link alapján

@1ST_Chr Majd felnézek rá, jelenleg nincs időm. Azt hittem, hogy nagyon kis szerkesztéssel adták ki ugyan azt.

Ha tényleg jobb, akkor adok neki egy esélyt.

Szerkesztve Xenius által

Megosztás

Megosztás link alapján

Nem kell nagy csodára számítani, pár update-től nem lesz teljesen játszható.

Nekem bőven elég, hogy működik a CEF rendesen, nem 30 fps-el kell játszanom.

Pár új funkció is van, pl lehet engedélyezni a havas pályát, de minden le van írva wikin.

Majd ha kijön a GTA Network következő verziója és az magasabb szinten teljesít majd mint most a GTMP akkor tényleg nincs értelme a GTMP-vel foglalkozni, legalábbis a C#-os verziójával.

Megosztás

Megosztás link alapján
Idézet InFIeL_HuN felhasználótól, Épp most

És mi a garancia arra, hogy ennek nem lesz le szarva a fejlesztése fél év múlva?

Ilyenre nincs garancia. De tervezik, hogy nyílt forráskódú legyen az egész.

Megosztás

Megosztás link alapján

A launcher egész jó lett, viszont bárhová csatlakozok vele betölt és nem tudok mozogni csak chatbe írkálni.

Megosztás

Megosztás link alapján

Regisztrálj vagy jelentkezz be, hogy válaszolhass

Csak felhasználóként kommentelhetsz.

Regisztrálj

Légy közösségünk tagja még ma! Csak fél perc.

Regisztrálok

Jelentkezz be

Már van felhasználód? Lépj be!

Bejelentkezek