Szerző Téma: Fogalmak/Elnevezések  (Megtekintve 2870 alkalommal)

Nem elérhető IXT

  • 2502
  • Steph Curry
    • Profil megtekintése
Fogalmak/Elnevezések
« Dátum: 2012. Június 19. - 12:49:45 »
0 Show voters

\"1.png\"
Clan: A Counter-Strike népszerûsége miatt sok emberhez eljutott, akik a még teljesebb játék élmény elérése végett csapatokba, clanokba (klán) tömörülnek. Vagyis olyan alakulatot hoznak létre, ahol van egy klán vezér (Clan Leader - CL), amiben mindenki tudja mi a dolga, illetve ugyanazt a taktikát követik. Egy Clan-ban akármennyien lehetnek de egy war-on maximum 5 ember jelenhet meg.
War: A játék népszerûsége miatt sok csapat verbuválódott, ami óhatatlanul versengéshez vezet. Az egymás közötti megmérettetéseket waroknak nevezzük, aminek megvan a saját szabály rendszere: Egy meccsen kétszer 5 ember vesz részt, azaz két csapat játszik egymás ellen. A mérkõzéseket körökre játsszák, a körök idõre mennek a két csapatnak 15-15 köre van, hogy támadó és védekezõ pozícióban bizonyítsák rátermettségüket a megadott pályán.
Néhány szabály vonatkozik még bizonyos beállításokra, de ezek versenyenként és szokásonként eltérõek.
Szerver: Egy IP vel rendelkezõ számítógép, amin a Counter-Strike adott verziója fut. A CS-vel az adott IP-re való kapcsolódáskor a szerverre jutunk, ahol játszani is tudunk (ha van hely). A szerverek listáját különöbzõ programokkal nézhetjük át, ilyen például az All Seeing Eye (ASE), vagy a Gamemonitor nevû oldal.
Cheat: Tulajdonképpen amióta játékok vannak az óta cheat-ek is. Ezek olyan csalások, amelyek használata szigorúan tilos. Itt olyan dolgokra kell gondolni, mint például, átlát az illetõ a falon (wallhack) vagy a legkisebb egérmozgatás nélkül is a célkeresztje az ellenfél fejére mutat (aimbot). Természetesen a szakértõk folyamatosan olyan programokon dolgoznak, amik elfogják ezeket a csalásokat, de sajnos teljesen kivédeni õket nem lehet.
Ezek talán a legáltalánosabb fogalmak, amik ismerete szükséges egy új játékosnak.

Technokol

  • Vendég
Fogalmak/Elnevezések
« Válasz #1 Dátum: 2012. Június 19. - 15:18:54 »
0 Show voters
Szép leírás,tökéletes a kezdõknek.

Fogalmak/Elnevezések
« Válasz #2 Dátum: 2012. Június 19. - 23:50:42 »
0 Show voters
Ezt debileknek írtad?
Inkább a fegyvervásárlásról, játékdinamikai trükkökrõl írhatnál. Pl miért ordítanak olyat a Voice chatbe hogy \"Bí for ván!\".

Fogalmak/Elnevezések
« Válasz #3 Dátum: 2012. Június 19. - 23:53:51 »
0 Show voters
Idézetet írta: James_Raynor date=1340142642\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"23055\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Ezt debileknek írtad?
Inkább a fegyvervásárlásról, játékdinamikai trükkökrõl írhatnál. Pl miért ordítanak olyat a Voice chatbe hogy \"Bí for ván!\".
 
Támogatom az ötletet.
Játék, csapat elnevezéseket is írhatnál.
Vagy írok én :) Csak nem ma.

Nem elérhető RampagE

  • 1824
    • Profil megtekintése
Fogalmak/Elnevezések
« Válasz #4 Dátum: 2012. Június 20. - 08:32:00 »
+2 Show voters
Kiegészítem, ha nem baj.
- Cheat:
 Csalás, bármilyen segédeszköz a játékon belül és kívül, ami a játékost a többiekhez képest elõnyhöz juttatja! Ez természetesen a szabályzatban NEM engedélyezett!
- Cheat fajták:   
- WH: Wall-Hack: falon átlátás, az ellenség nem lát téged, de te látod õt...
- AIM: Csak fejlövés, rárántja a célkeresztet automatán a fejedre, neked csak lõni kell... Ezt lehet a legbiztosabban, legjobban kiszûrni, hiszen aki ezt használja rángat a fegyvere... 
- Speed-Hack: Sokkal gyorsabban futsz, mint a többiek, szinte nem is látod, olyan gyors...
- WAR: Meccs (háború), a klánok közti mérkõzések nemzetközileg is elfogadott jelzõje!
- WAR fajták:   
- pcw: practice clan war (gyakwar)
- cw: clan war (war)
- lw: league war (ligawar)
- Consol: (konzol)
 A Console-ból tulajdonképpen a Counter-Strike-al kapcsolatos összes beállítás meg tudod változtatni szöveges környezetben. Ez egy kezelõfelület! Úgy tudod elõhozni, hogy a játék közben megnyomod a 0 (nulla) gombot!!
Fontosabb parancsok, amit a konzolba írhatsz be:
- connect IP --> Csatlakozás a megadott szerverhez (pl. connect 87.229.102.76:27035;password war123)
- record filenév --> Demo elmentése (pl. record alma)
- rate 25000 --> Adatforgalom max.
- status --> kilistázza mindegyik klienst és a következõ infót: felhasználók, fragek, név, framerate, latency, ping.
- rcon--> (pl. rcon_password \"alma\")
- fps_max 101--> 101 frame/sec maximum!
- hud_saytext_internal 1--> Újra láthatóak lesznek a játékon belüli írások!
- votemap \"szám\"--> Pályaszavazás. Ha mindenki egy mapra szavaz, és meglesz a kitûzött szavazati többség, (CSAK akkor) ezzel a parancsal admin nélkül is tudunk pályát váltani! (pl. votemap 2)
- sok játékos parancsot is beírhatsz (cl=client):
     - cl_righthand 1 vagy 0 --> Fegyver váltás bal kézbõl jobba, vagy fordítva.
     - cl_dlmax 15000--> (downloadmax; max. letöltés sebesség) (15000 is engedélyezett!!!! Gyorsabann töltöd le a mapokat, zenéket a szerverrõl!)
- különbözõ dolgokat be tudsz itt bindelni: 
     - weapon_fegyvernév --> Ezzel közvetlenül elõveszi a fegyvert (pl. bind \"h\" \"weapon_knife\")
     - name --> Nevet (nick nevet) váltasz (pl. bind \"i\" \"name ezleszazújnevem\")
     - say/say_team--> Írhatsz egy gomb lenyomásával! Nem kell mindig beírni az ismétlõdõ szöveget! (pl. bind \"p\" \"say Van TGF?\")
- Bind:
 Egy billentyûhöz rendelt parancs, melyhez nem szükséges consol használata, anélkül hajtható végre. Ez egy gomb beprogramozása: bind \"key\" \"parancs\"
 (pl. consolba ezt kell beírni: bind \"v\" \"say szöveg\" És így a V betû lenyomásával kiírja a szöveget!)
 - Rcon (rcon jelszó): Az rcon jelszó egy lehetõséget biztosít a szerver irányításához admini szinten. Beírod a konzolba ezt a jelszót, és a parancs kiadása után adminná válsz a játékban. Az admin kiadhat szerverkonfigurációs parancsokat, bannolhat, pályát válthat, tehát egyszerûen irányítod a szervert. 
- LAGG:
A Lagg az, hogy ha egyik játékos feltöltött adatait vagy a szerver értelmezi rosszul, vagy a játékos internete rossz, és gyengén küldi a jeleket, ezáltal az ember szakadozva látható. Ez harc közbe a legirrítálóbb. A Lagg okozhatja a csúszást, vagy azt, hogy nem látod az embert lõni.
- FPS:
FramePerSecond (azaz frame/sec); azt jelenti, hogy mennyi képkockát jelenít meg másodpercenként a játék.
- N1:
NiceOne, magyarán szép lövés. (de például n1=ns-el is (NiceShot))
- Ping:
 Elõszöris üsd le a Tab-ot, és nézd meg a táblázatot. Jobb oldalt van a ping. Az annál jobb, minél kisebb. A Ping jelentése a Terheltség. ( Általában ez is közbe játszik a Lagg-nak, de akkor is lehet lagg ha a ping alacsony értékû)
- BUG:
Hiba, szoftverhiba; a szoftverekbe a programozók hibájából bekerült mûködési rendellenesség, amelynek hatására a program bizonyos esetekben nem a specifikációknak megfelelõ módon mûködik, hibás eredményt szolgáltat, vagy abnormális módon fejezõdik be. (Létezik flash bug (Bedobsz egy flasht egy doboz közé, az pedig máshol fog villanni...), bomba bug (Élesítetted a bombát, de nem hallod, hogy csipog...), ill. sima pálya bug (fal tetején, map tetején mész... Olyan helyen, ahol elvieleg nem is lehetne...)
- IP-cím:
Internet Protokoll cím, 32 bites bináris szám (IPv4), amely egyértelmûen azonosítja az internetre kapcsolódó számítógépeket. (Mindenkinek más, és egyedileg azonosítja a gépedet a hálózatban.) (Itt tudod megnézni az IP címed: www.wieistmeineip.de) (pl.: IP-cím: 84.0.147.269)
- say: ezzel lehet közösbe írni (Z betû)
- say_team: ez a csapatodnak ír üzenetet (U betû)
- Team_say:  (TS) (azaz say_team, ugyan az)
 Olyan írásbeli kommunikáció, amely a játékon belül kizárólag az azonos csapat tagjai számára látható. (Rövidítése: TS) (Warokon illõ betartani!) (U-betûvel tudsz így írni, pl.: csak a terroristáknak)
- Láma: A láma kifejezést gyenge, tudatlan játékosra mondják. (Egy béna,lõni NEM tudó játékos, aki a CS-rõl szinte semmit se tud!) (De ne szidjuk õket, hiszen mindenki így kezdte!!)
- Noob: A noob-ot, meg az ostoba, buta játékosokra mondják, akik még ráadásul baromságot is kérdeznek...
- SKILL: Erõsség, egy játékos erõssége (skillje) lehet:
- ULOW (ultralow): Nagyon gyenge (LÁMA)
 - LOW: Gyenge
 - Medium (MID): Közepes
 - High: Erõs
- Screenshot: A játék alatt a képernyõrõl készített fénykép. (képernyõmentés, képernyõfotó) (F5-el tudsz képet készíteni (screenshotot). Ez a fénykép a cstrike mappába fog kerülni.)
- Smokescreen: Ezt a 16bit színmélység kiszûrûésére, kiderítésére készítik. Ez abból áll, hogy v.ki dob 1 füstgránátot (SG-t), és mindenki lefényképezi (screenshot)! De nem akár hogy, hanem TAB-al! Tehát: füst elé odamész, megnyomod a TAB-ot, nyomva tartod, és megnyomod az F5-öt is! (azaz a screenshotot)! Itt majd kiderül, hogy ven-e füstöd, vagy nincs!...
 - Pause: A játék rövid szüneteltetése.
  - Rush: Futás, \"sietség\"
 - Map: Pálya, \"térkép\" 
  - CAMP: Jelentése tábor. Ez is pozíciót jelöl, mint az AFK, de más a jelentése. Ha valaki egy sarokban, vagy doboz mögött csak guggol és nem mozdul, várja a gyanútlan áldozatot, azt nevezik kempelésnek (táborozásnak). 
- HLTV:
 Half Life TV, minden játékost felvesz, amit késõbb vissza lehet nézni, és kideríteni,
 hogy valaki cheatelt-e, a rate-k jók voltak-e!! + Rá tudsz joinolni (HLTV IP-re), és úgy tudod nézni a játékosokat hogy közben nem tudsz beleavatkozni a játékmenetbe.
- Hogy tudom leellenõrizni, hogy igazi a HLTV?
Írd be a konzolba, hogy status! Ha megvan, akkor ott lesznek a player infók ill. a HLTV infó. Ha a HLTV sorba rendes IP cím található, akkor igazi, ha STEAM-ID, vagy akármi más, akkor kamu!
- ADMIN: Adminisztrátor, olyan szerverüzemeltetõk, akik dönthetnek úgy, hogy egyes játékosokat kitiltanak a szerverükrõl (kick, ban)! Pályát válthatnak... stb
- Kick: Kirúgás a szerverrõl.
- BAN: Kitiltás a szerverrõl. A tiltási idõszakot az ADMIN állítja be (pl. csak 5 percre tilt ki (banol), de megesik, hogy végleges titást (permanent bant) is ad...)
- BAN fajták:
- IP BAN: Ez az, amikor az IP címedet tiltják ki a szerverrõl (banolják)! (Itt esetleg ha tudsz váltani IP-t, akkor vissza tudsz menni...!)
- ID BAN: Ez az, amikor a STEAM-ID-et tiltják ki a szerverrõl (banolják)! (Itt hiába váltasz IP-t, mert a saját egyedi STEAM-ID-d banolták ki, ilyenkor nincs mit tenni, várni kell...) (Ilyenkor általában látod a szervert, de nem tudsz rá felmenni.)
- VAC BAN: AZ ADMIN NEM TUD ADNI VACBANT! A vacbant csak a VAC adja akkor, ha cheatelsz STEAMES szerveren! Ezt a ban fajtát nem lehet feloldani, nem tudja feloldani senki! + Kidobhatod az ablakon a steames cs-d, mert nem tudsz felmenni sehova.
- VAC:
 A Valve Anti-Cheat rendszer (VAC) azokon a szervereken mûködik, amelyeken látható a \"Secured\" (biztonságos) pajzs ábra. (STEAM-es Szervereken) Ha egy felhasználó csalást használva csatlakozik egy VAC-biztosított szerverhez, a VAC rendszer a továbbiakban ki fogja tiltani a felhasználót a VAC-biztosított szerverekrõl. (Az összes STEAM-es Szerverrõl)
 A szerverüzemeltetõk (ADMINOK) dönthetnek úgy, hogy egyes játékosokat kitiltanak a szerverükrõl, VAC-kitiltást viszont nem állíthatnak be. A VAC kitiltás végleges, a Valve a zéró tolerancia elvét alkalmazza a csalókkal szemben. Tehát ha VAC-os Szerveren cheatelsz, akkor VAC-BAN-t kapsz automatikusan, és kidobhatod az ablakon az eredeti CS-d, mert használhatatlan lesz, hiszen le leszel banolva örökre az összes STEAM-es szerverrõl, és ezt nem lehet feloldani...
- STEAM: Ez tulajdonképpen egy olyan szoftver, ami az eredeti játékokhoz jár; mert bizonyára tudjuk, hogy ezek a játékok internetes regisztrációt igényelnek, különben használhatatlanok. A Steam a világ elsõ számú tartalom továbbító és kezelõ rendszere, amelyet a Valve Software fejlesztett ki. A program a tartalom kezelésen túl kommunikációra és vásárlásra is alkalmas... (Bõvebben: www.steampowered.hu)
 - STEAM-es szerver: VAC-biztosított szerver; Secured szerver: Csak eredeti CS-vel tudsz felmenni játszani a szerverre, és ha cheatelsz VAC-BAN-t kapsz!
- STEAM-ID:
A STEAM ID egy szám, ami az egyedi STEAM azonosító számod! (NEM pedig account name, NEM e-mail cím!) (pl.: STEAM-ID: STEAM_0:0:13764993)
- Hogy tudom megnézni a STEAM-ID-m?
 Egyszerûen. Beírod STEAMES szerveren a konzolba, hogy status! Ha megvan, megkeresed a nick neved (CS-s neved), és a neved mellett fog megjelenni a STEAM ID-d, ami így fog kinézni: STEAM_x:x:xxxxxxxx. (Figyelem! Tört szerveren nem írja ki!)
- Error verifying STEAM UserID Ticket! Mi tévõ legyek?
Sajnos a probléma sok embernél elõfordul a megoldást pedig kevesen tudják, pedig nagyon egyszerû. Íme tehát a probléma orvoslásának menete:
1. Állítsuk le a Steam-et
 2. Menjünk be a \"Steam\" mappánkba
 3. Töröljük a következõ fájlt: ClientRegistry.Blob
 4. Indítsuk újra a Steam-et
Ha ez a megoldás nem segítene akkor ismételjük meg az eljárást azonban most töröljük ki az eddigi egy mellett még két fájlt, név szerint: Steam.dll, SteamUI.dll  Így már biztosan menni fog! Egyébként bármi indulási problémánk van a Steam-el általában a ClientRegistry.Blob törlése segít. Ezen fájl törlésével semmilyen személyes adatot vagy beállítást nem veszítünk el!
- Ellopták az accountom!! Mi tévõ legyek?: Ellopott account bejelentése a Steamnek!:
(account=számla, azaz jelszó (login+key))  Soha ne mondd el a jelszavadat senkinek!!!
Segít ez a weblap a STEAM fiókod védelméhez!: Javaslatok a Steam fiók védelméhez
1) A Steam Támogatás soha nem fog a Steam fiókod és jelszavad után kérdezõsködni, és arra sem fognak megkérni, hogy a Steam jelszavadat megadd bármilyen weblapon!
2) Ne válaszolj fiókneved vagy jelszavad után érdeklõdõ felhasználóknak! Ne bízz senkiben, és \"csak 1 warra\" se add oda senkinek a jelszavad! Ne oszd meg a fiókod bejelentkezési információit senkivel! Egyetlen tisztességes játékos-klán sem kéri a bejelentkezési információidat a felvétel elõtt! A játékszerver-adnminisztrátoroknak sincs szüksége a Steam-fiókod adataira....stb
Ha már sajnos megtörtént a dolog, akkor azonnal jelentsd!!!---> ITT
- XD és SMILEK: (smile: hangulatjel)
Az (xD,XD,Xd,xd) egy smile (smiley), összehunyorított szem, és nyitott száj. ---> 
Egyébként sok smile-val találkozhatunk:
:)--->
:D--->
 :P--->
xD--->
;)--->
:O--->
:S--->
:(--->
:@--->
<3--->
...stb
- Rate beállítás: (arány beállítás)
- Consolba ezt kell csak úgy simán beírni: rate 25000 (vagy cl_dlmax 128, vagy cl_updaterate 101, vagy cl_cmdrate 101)
 - És entert nyomni!!! Ennyi!
   
- Video (movie) készítés:
- Elõször is kell, hogy rendelkezésre ájjon nekünk HLTV demo!!! Ha nincs, akkor: a consolba ezt kell beírni: record (pl. record alma) Ez a parancs felveszi, ahogy játszunk! (Persze ez azt a nézetet veszi fel, amit mi is látunk!! A többieket nem veszi fel! Ez egy ún. IN-EYE demo!) (Leállítás: consolba beírni: stop)
 - Ha van demo-nk, akkor utánna consolba: viewdemo demonév.dem (pl. viewdemo alma.dem) Ezzel a parancsal visszanézhetjük, lejátszhatjuk a HLTV demóinkat!!!!
 - És a lényeg, a felvétel: consolba beírni: startmovie   (pl.: startmovie alma 25) Így ez másodpercenként 25 képkockát ment le a cstrike mappába!!! (Leállítás: consolba beírni: endmovie)
 - Utolsó lépés, a képek összefûzése, mozgóképpé alakítása: Kell hozzá egy program (pl.: VideoMach, SonyVegas...) Feltesszük valamelyik progit, és egyszerûen csatoljuk a képeket, zenét..! (Persze sorrendre vigyázni!!) Lehet lassítást, meg minden egyebet beletenni, ez a programtól függ!
 - És kész a movie!! Esetleg feltöltjük egy videómegosztó weblapra, és gyönyörködünk benn :)
   
- Skinre ráírás:
- Progi kell hozzá: HLMV illetve egy képszerkesztõ.
 - HLMV-be betöltöd a *.mdl-t. (Ugye ez a kiterjesztése a modelleknek.) (File - Load model...)
 - Ha kész akkor menny rá a Textures fülre. A bal oldali legördülõ listán keresd ki a hátát ábrázoló képet.
 - Majd ha megvan menny rá jobb oldalon az Export Texture gombra. (Most mented le magadnak a képet.)
 - Erre a képre írd rá a kívánt szöveget. (pl. Photoshoppal...stb)
 - A kép elmentése: FONTOS, hogy csak akkor fog mûködni, ha a kész kép .bmp a kiterjesztése, és 256 színû.
 - Mondjuk a kész képet töltsd be Paint-be és mentsd el bmp-256 színûbe. (vagy IrfanView-al)
 - Ha kész a kép menny vissza a HLMV-be és Import texture. Ha elfogadja akkor jól mentetted el a képet, ha nem akkor szivacs.
 - Látni fogod az elkészült modelled, márt csak el kell mentened. (File- Save Model As...) és kész. 
   
Rövidítések:
- CS: Counter-Strike
- CL: Clan Leader, klán vezetõ
- SL: Secondary Leader, helyettes vezetõ ( a CL utáni rang)
- HS: Head-Shot, fejlövés
- AFK: Away From Keyboard (Billentyûzettõl távol), azaz a játékos nem tartózkodik gépközelben, tehát nem mozdul, egy helyben áll a kezdõn.
- TK: Team-Killer, csapatgyilkos, azaz megölöd a saját csapattársad!
- SK: Start-Killer, kezdési gyilkos, azaz olyanra lõsz a kör elején, aki még fegyvertelen, de neked van fegyvered... (pl. awp_india ilyen map, ahol szoktak SK-zni, de ez TILOS, ezért BAN-ol az admin általában...!)
- GL&HF: [G]ood [L]uck & [H]ave [F]un, jó szórakozást és sok szerencsét
- GG: [G]ood [G]ame, jó játék (jó \"játék\" volt ---> war végén pl.)
- GH: Good Half, jó félidõ
- OMG: Oh My God [Óh istenem!, Úristen! ]
- LOL: Loughing Out Loud [Épp röhögök, ez vicces]
- WTF?: What The Fuck? [Mi a fene?]
 - ROTFL (ROFL): Rolling On The Floor Loughing [Fetrengek a röhögéstõl]
- TS: Team_say (egymásközti írásmód) vagy Team-Speak (beszélõ program)
- TGF: Tagfelvétel
- CSDM: Counter-Strike Death Match
- WH: Wall-Hack; fal-hack, ez egy CHEAT, amivel átlátsz a falon...
- LU: LineUp; felállás, azaz a kezdõ 5 ember neve, aki a waro(ko)n szerepelni fog.
- HP: Health Point; életpont
- FPS: Frame Per Second; képkocka/mp
- THX: Thanks!, Köszi!, Hála!
- PLS: Please!; Légyszíves!, Kérlek!
- MR: Mapround, pályakör(ök)
- KK: oKoK
Gránátok:
- HE: high explosive grenade, robbanógránát
- SG: Smoke grenade, füstgránát
- Flash: Flashbang grenade, villanógránát
   
Fõbb játékmódok a CS 1.6-ban:
Assassination: A CT-nek a két menekülési pont közül valamelyikhez ki kell juttatnia a VIP személyt, aki szintén egy CT játékos, de nem vásárolhat fegyvereket, csak egy pisztolya van. (Ilyen mapok pl.: as_oilrig, as_tundra...)
Bomb/Defuse: A Terroristáknak le kell tenniük egy bombát a pálya \"A\", vagy \"B\" pontjára. A bomba egy embernél van. A CT-nek meg kell ezt akadályozniuk. A terroristák nyernek, ha a bomba felrobban, vagy az összes CT meghal. A CT-k nyernek ha sikerül hatástalanítani a bombát, vagy ha az összes terrorista meghal. Abban az esetben, ha az összes T meghal, de a bomba felrobban, akkor is a T-k nyernek! (Ilyen mapok pl.: de_dust2, de_nuke...) (war mapok is ide tartoznak!)
Hostage rescue: A terroristáknak meg kell védeniük (elég viccesen hangzik) 4 túszt. A CT-nek ki kell õket szabadítani, és elvinni õket a mentési pontra. A Terroristák nyernek ha az összes CT-halott. A CT-k nyernek ha kiszabadultak a túszok, vagy az összes T halott. (Ilyen mapok pl.: cs_assault, cs_italy...)
Ezeken a játékmódokon kívül még rengeteg egyénileg kialakított játékmód van... (pl.: GunGame mód, Zombie mód...stb)
- GunGame Mód:
A megszokottól eltérõen a GunGame-ben nem lehet fegyvert vásárolni, hanem a szerver ad megfelelõ fegyvert.
 A játék lényege, hogy minden kapott fegyverrel bizonyos számú ellenfelet kell megölni ahhoz, hogy a következõ szintre lépjünk. Ezen kívül lehetõség van az ellenfelektõl szintet lopni. Ezt egy lekéseléssel lehet megtenni. A szintlopás következtében te azonnal a következõ szintre kerülsz, míg az ellenfeled egy szintet visszalép. Minden szinthez meghatározott fegyver tartozik. A játék elsõ szintjén a Terroristák kezdõ fegyverével indulunk (alap beállítás szerint) majd ezt követi az USP, p228, Deagle és így tovább. A Fegyverek sorrendje illetve a hozzá tartozó szükséges fragek száma szerverenként eltérõ. A GunGame gyakorlatilag rákényszeríti az embert, hogy megtanulja használni az összes fegyvert a játékban, így akik hozzászoktak az állandó fegyvereikhez ( pl AK vagy Colt) azok most elfelejthetik õket és elkezdhetik megtanulni a többi fegyver használatát is. :) Természetesen a GunGame nem csak nekik hasznos, hanem azoknak is, akik most ismerkednek a Counter-Strike világával, tökéletes lehetõség megtanulni a fegyverek használatát.
- DeathRun Mód:
A DeathRun lényegében egy ügyességi játék. A CT-knek teljesíteniük kell egy útvonalat, mely tele van rakva csapdákkal, amiket persze a Terrorok szabályoznak. :) Így tényleg érvényesül a mód neve is: deathrun= halálfutás, hiszen könnyedén le lehet esni az útról...
- Zombie Mód:
Ennek a módnak az a lényege, hogy a két fél a hunter (avagy túlélõ, ember) és a zombi egymás ellen küzdenek. Pályabetöltés után mindig egy zombi van, és a többi játékos az hunter. A zombiknak nincsenek lõszereik, de viszont a huntereknek van. A hunterek feladata, hogy olyan pontokra másszanak, ahol ne bírják õket a zombik lekéselni (elkapni). Mihelyt egy zombi lekésel egy huntert, akkor a hunter zombivá változik. Az a legügyesebb hunter, aki minél hosszabb ideig kitart, és lelövi a zombikat. A zombik élete sokkal több mint a huntereké, tehát nincs könnyû dolguk a huntereknek sem. (Ráadásul egyes módokban a zombik élete vissza is töltõdik kis idõvel, ha megsebezik...)
A zombi módon belül is több fajta van: Pl.: Lehet választani zombi modellek közül. Lehetünk olyannal, amely gyorsan tud futni, viszont nem sok élete van és nem tudunk vele nagyot ugrani. De van olyan zombi is, amelyik nagyon lassú, viszont 1000 élete van.
Egyéb érdekesség, hogy van ún. Lasermine funkció is egyes módokban. Ha megnyomjuk a \"v\" betût (be kell bindelni a konzolba: bind \"v\" \"+setlaser\"), akkor tudunk lézert tenni a falra, de ugyan így a zombik is tudnak lézert letenni! Ez módoktól függ, melyikkel találkozunk!
Illetve direket erre a célra különbözõ ún. zombi mapok (zm_) vannak, amik még inkább élvezhetõbbé teszik a játékot, hiszen nem csak a szokásos mapokon játszunk!...
« Utoljára szerkesztve: 2012. Június 20. - 08:34:55 írta RampagE »

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal