Tök nyolc, hogy alma vagy körte, a szimbólum a lényeg. Igaz, de jobb ha helyesen tudjuk, nem? [/quote]A biblia nem rendelkezik arról, hogy milyen gyümölcs volt... Lehet, hogy füge.
Tök nyolc, hogy alma vagy körte, a szimbólum a lényeg.
Tök nyolc, hogy alma vagy körte, a szimbólum a lényeg. Igaz, de jobb ha helyesen tudjuk, nem? [/quote]A biblia nem rendelkezik arról, hogy milyen gyümölcs volt... Lehet, hogy füge. [/quote]Ezt mondtam Én is, tehát nem tudhatjuk, de mégis egyelõre ez a helyes, hogy nem tudjuk. Eléggé fura.
Ex-hittan tanárom befejezõ mondata amikor utoljára láttam:\"sz*r az egész\" - mondá Jézus és a hívek közé b@szá a keresztet. Jóféle tanár lehet! [/quote]Az volt. Nem az agyonjáratott \"csapból is\" bibliát nyomta, hanem hasonszõrû nézeteket vallott, mint te. Oké. Nem önszántából lett pap, hanem volt egy csúnya pere az állam ellen amit meg is nyert, de állam bácsi elkezdte szorongatni, így oda menekült ahova nem nyúlhat utána: Egyház.
Ex-hittan tanárom befejezõ mondata amikor utoljára láttam:\"sz*r az egész\" - mondá Jézus és a hívek közé b@szá a keresztet.
hisz mindegyiknek az az alapvetõ tézise, hogy a világot valami külsõ erõ teremtette.[/quote]Miért ha tudományosan nézzük akkor mi teremtette? Nem külsõ erõ/behatás? Mellesleg elég elhamarkodott dolog leírni azt hogy \"mindegyiknek\".
Ha valóban léteztek Teremtõ Istenek, akik tudatosan teremtettek meg mindent, akkor azok magukra hagytak mindent a teremtés és a fejlõdéstörvények megformálása után.
hisz mindegyiknek az az alapvetõ tézise, hogy a világot valami külsõ erõ teremtette.Miért ha tudományosan nézzük akkor mi teremtette? Nem külsõ erõ/behatás? Mellesleg elég elhamarkodott dolog leírni azt hogy \"mindegyiknek\". [/quote]Bocsánat, minden nagy számban vallott modern vallás (én nem ismerek kivételt, de ha tudsz, akkor szívesen várom, annyira nem ismerem a teológiát).Ha tudományosan nézzük, akkor annyi tudunk, hogy a távoli galaxisok színképe a vörös felé tolódik, tehát növekszik a hullámhossza (ez az ún. Hubble-törvény). Ebbõl, és az általános relativításelmélet egyik modelljébõl levonhatjuk azt a következtetést, hogy a tér tágul. Ezt a múltra kivetítve (pontosabban extrapolálva) egyértelmû, hogy a világegyetem ismert anyaga egy gravitációs szingularitásban foglalt helyet (egy végtelen sûrûségû, térfogattalan, végtelen nyomású és hõmérsékletû állapotban, a négy alapvetõ kölcsönhatás az õsrobbanás utáni Planck-idõ elteltéig nem is létezett). Ezt a folyamatot nevezzük õsrobbanásnak. Azt, hogy az õsrobbanást mi váltotta ki, azt nem tudja a tudomány, jelenleg az LHC-ban folynak kísérletek, hogy megértsük az õsrobbanást.És ismét, ha felállítjuk azt a tézist hogy van isten, akkor a deizmus a legvalószínûbb elképzelés, ahogy Indi és James is írja.
hisz mindegyiknek az az alapvetõ tézise, hogy a világot valami külsõ erõ teremtette.