Test = {}Test[valami] = 123outputChatBox(Test[player])
setElementData(valami, \"Test\", 123)outputChatBox(getElementData(valami, \"Test\")
Sokan írjátok azt, hogy az elementdata hülyeség, meg ne használják. Hülyeség az egész. Hogy miért? Mert elementdata igen is egyszerűbb tud lenni mint a tábla használata globális funkciókkal, csak oda kell figyelni arra, hogy szinkronizálod a játékosok számára az adatot vagy nem, és máris megtakarítasz magadnak rengeteg sávszélességet, és máris van egy olyan funkciód, amivel szerver oldali resourcek között tudsz adatot átvinni, pluszba még egyszerűbb a használata is, és nem kell szarakodni globális funkciókkal (sőt táblás megoldás kliens-szerver kommunikációnál több internet használatot is tud eredményezni, tekintve, hogy mindig elküldtök egy nagyobb táblázatot, ahelyett, hogy az adott element adatát frissítitek, na meg ugye saját element típust is létre tudtok hozni).
Sokan írjátok azt, hogy az elementdata hülyeség, meg ne használják. Hülyeség az egész. Hogy miért? Mert elementdata igen is egyszerűbb tud lenni mint a tábla használata globális funkciókkal, csak oda kell figyelni arra, hogy szinkronizálod a játékosok számára az adatot vagy nem, és máris megtakarítasz magadnak rengeteg sávszélességet, és máris van egy olyan funkciód, amivel szerver oldali resourcek között tudsz adatot átvinni, pluszba még egyszerűbb a használata is, és nem kell szarakodni globális funkciókkal (sőt táblás megoldás kliens-szerver kommunikációnál több internet használatot is tud eredményezni, tekintve, hogy mindig elküldtök egy nagyobb táblázatot, ahelyett, hogy az adott element adatát frissítitek, na meg ugye saját element típust is létre tudtok hozni). Igazad van, de mint említetted \"oda kell figyelni\".. És akik általában itt kérdeznek ilyeneket, azok kevésbé figyelnek oda. [/quote]Azért úgy gondolom nem nehéz feltenned magadban minden egyes alkalommal, mikor setElementData-t használsz, hogy: akarom-e minden egyes játékosnak elküldeni ezt az adatot? igen - nem. Vagy ha annyira ügyetlennek érzi magát az ember, ír egy funkciót, külön szerver, illetve kliens - szerver elementdatához. Pl. nekem a jármű rendszeremnél így van megoldva: function getVehicleData(vehicle, data)return getElementData(vehicle, \"vehData:\" .. tostring(data))endfunction setVehicleData(vehicle, data, value)exports.rise_anticheat:setElementDataEx(vehicle, \"vehData:\" .. tostring(data), value, false)end Ezzel csak szerver oldalon állítom az értéket.Plusz, MySQL adatok betöltésénél az oszlopok nevében van egy \"_s\" végződés, ami azt takarja, hogy betöltésnél szinkronizálja-e a játékosoknak az adatot. Pl.: \"model\", ha azt akarom, hogy minden játékosnak szinkronizálva legyen a jármű modelje, akkor csak átváltoztatom erre: \"model_s\" (a végződést betöltéskör eltávolítom, így zavartalanul használhatom simán \"model\"ként)
function getVehicleData(vehicle, data)return getElementData(vehicle, \"vehData:\" .. tostring(data))endfunction setVehicleData(vehicle, data, value)exports.rise_anticheat:setElementDataEx(vehicle, \"vehData:\" .. tostring(data), value, false)end
Üdv. olyat hogy tudok \"csinálni\", mint pl ez:player[source].xplayer[source].yplayer[source].zfloat-ot szeretnék tárolni a változóban és azt utána használni is, valaki tudna segiteni?:/
--Lekéred az adott játékos vagy tárgy poziját és elementdatába eltárolod. Majd a következőképpen tudod vissza kérni az eltárolt adatot:local pos = split(getElementData(element, \"pos\"), \",\")-- majd a következőképpen tudod felhasználni:setElementPosition(element, pos[1], pos[2], pos[3])