A briteknél mostantól nem büntetendõ a kalózkodás
Nem tud vele mit kezdeni, úgyhogy a brit kormány gyakorlatilag legálissá tette a zenék, filmek, játékok letöltését és megosztását.
Tisztán látható, hogy jelenleg nincs megfelelõ módszer a kalózkodás visszaszorítására. Ha lelõnek egy torrent oldalt vagy fájlmegosztót, hamvaiból három másik támad fel, a különbözõ országok kormányai meg csak búsan konstatálják, hogy a semmire költöttek milliókat.
Az Egyesült Királyságban meghoztak egy határozatot, miszerint 2015-tõl minden fájlmegosztõ négy figyelmeztetõ levelet kap arról, hogy amit tesz, illegális, de ha ennek következtében semmit nem lépnek, nem lesznek további közvetkezmények. A Voluntary Copyright Alert Programme, avagy VCAP egy gondosan kidolgozott terv, amit az internetszolgáltatók, a brit politikusok, és a film-, valamint zeneipar képviselõi közösen álltottak össze. Olyan bukott kalózellenes eljárásokat szüntetnek be, mint az internetszolgáltatás megvonása, vagy a fájlmegosztókról készülõ adatbázisok.
Az új cél a megelõzés. A VCAP-pel azt szeretnék elérni, hogy megváltozzon az emberek hozzáállása, felismerjék, mekkora probléma a fájlmegosztás és mekkora kárt okoz, hogy ezek tudatában a megfelelõ döntést tujdák hozni. Saját tapasztalataink szerint a warezolók jelentõs része nem azért warezol, mert nem teheti meg, hogy játékot vegyen, hanem mert nem tud arról, hogy ezt így is lehet. A Steames leárazások azért sokakat kigyógyítottak.
A NAV pont a napokban kapcsolt le egy fájlmegosztó bandát. Meglátjuk, lesz-e ennek bármilyen hatása a sajnos itthon is virágzó torrentezésre.
Forrás: GameStar
Kérdésem ti is beveszitek ezt a sok szart?
Csak szerintem van az, hogy egyre drágábbak a játékok a semmire?
Csak szerintem van az, hogy a NAV-nak nem a kalózkodást kéne nézni hanem pl azt, hogy hova megy az EU-s pénz?
És mi a véleményetek errõl a cikkrõl?