Szerző Téma: Hogyan kell üzeneteket formázni  (Megtekintve 5212 alkalommal)

Hogyan kell üzeneteket formázni
« Dátum: 2011. Április 05. - 15:47:31 »
0
Üdv! Ezt azért szeretném leírni,mert sokszor szembesültem azzal,hogy páran nem tudnak formázni és ettõl ronda lesz a hozzászólásuk. Szeretném elmondani ennek a titkát és pár jó tanácsot.
Alap dolog,remélem mindenki tudja: Az a szöveg lesz formázva,ami a formázó jelek közt van.Ezeket a kis ikonok segítségével lehet beszúrni. Nem függetlenek egymástól: alakíthatják egymást és/vagy kiüthetik. Nem az összes formázó lehetõséggel szeretnék foglalkozni csak azokkal,amik hasznosak a fórumon és/vagy gyakoriak. Még megemlíteném,hogy ezek lényegében HTML címkéket helyettesítik. A formázásnak sorrendje van: Pl: Nem rakhatsz elõbb színt aztán méretet ha elöbb a méretet zárod le. [azta][/azta] a záró cimke ugyan az mint a nyitó cimke,csak van elõtte egy / jel.
Helytelen sorrend:
 
Szia[/size]

 
Szia
Jó megoldás:
 
Szia

 
Szia
Szövegtípusok
Sok féle ikont láthatunk a hozzászólás szöveg doboza felett.
Szép sorban kezdjük el.
A \"B\" ikon a félkövér betûtípust jelenti.
A dölt Í betû a dölt szöveget.
Az U betû az alá, az S meg az áthúzást.
Ezt a formázást mindig közvetlen a szöveg elé szoktuk rakni.
Igazítás
Az igazítást mindig a többi formázáson kívülre kell tenni.
Pl.
 

... szöveged ... [/color]

 
A \"...\" a többi formázó jelet jelenti.
Ezek az ikonok rögtön a szöveg formázó ikonok után jönnek,4 db van. Csak a háts 3-al foglalkozunk.
Az \"elsõ\" (valójában második) ikon a Balra igazítás.
 

 

Ez a szöveg a bal oldalt van.
 
Aztán a középre,
 


 

Középen
 
Majd a jobbra igazítás.
 


 

Jobb oldalt van
 
További szöveg lehetõségek
Felsõ sorban a lenyíló menük lehetõségei közül választhatunk.Ez az utolsó 3.
Ezt a formázást is a szöveg mellé szoktuk rakni rögtön,de maximum az elsõ 3 alap szöveg formázás lehet elõtte:
 

 
Az elsõvel betûtípust állíthatunk be.Ez gondolom nem szorul különösebb magyarázatra.
A második a betûméret.Ez ha túl kicsi olvashatatlan a szöveg,ilyenkor hasznos idézni az adott hozzászólást és máris elolvashatjuk mi van lekicsinyítve. A harmadik meg a szöveg színe.Ide még ajánlatos rakni egy félkövér cimkét hogy erõsebb legyen a szín. A szín cimkét általában a formázás végére rakjuk.
Képek,linkek
Képet az
 

 
címkékkel szúrhatunk be,a címkék közé rögtön a kép linkje kell. Inoknja a 2.sor elsõje,az a Mona Lisa fénykép.
Linket az
 
szöveg

 
címkével szúrhatunk be, Lásd: [ URL=http://www.linkem.hu] KATTINTS IDE,MARHAJÓ! [ /URL]
Ha nem raktam volna szóközt az elejükre mûködnének is.
Idézés és kód
Idézni a második sor hátulról a 6. ikonjával lehet,ez egy kis szövegdobozka.
 
Idézet

 

sajt[/quote]
Ezt nem magyarázom meg,mivel minden hsz jobb felsõ sarkában ott az idézés gomb. Akkor szoktuk használni ha válaszolni akarunk valakinek a kérdésére vagy épp mi akarunk kérdezni,de már van más hozzászólás is a mi kiszemeltünk elõtt.
Kódot akkor szoktunk beszúrni,ha PAWN vagy más kódot írunk a fórumra. Ez az a kis kettõskereszt ( # ) ikon az idézés mellet balra.
[ code][ /code] <-Ezekkel mutattam meg az elõzõ példákat is,önmagukra nem mûködnek.
 
Ez egy kijelölhetõ kód

 
Végül
Egyenlõre ezeket éreztem fontosnak de majd még talán kiegészítem. A témát nem zárom,lehet benne kérdezni.
Búcsúzóul mutatok egy bonyolultabb formázást:
ChuckNorris Power!

ChuckNorris Power!
« Utoljára szerkesztve: 2015. Július 27. - 17:05:13 írta skyLine »

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal