Szerző Téma: Zenefelismerés  (Megtekintve 22851 alkalommal)

Yeaseiro

  • Vendég
Zenefelismerés
« Dátum: 2011. Március 15. - 21:19:21 »
0
Elég ritkán szokták kiírni Youtube-ra vagy más weboldalakra a zeneszámot ezért megosztom veletek egy ismert
programmal esetleg webbel ahol egyszerûen megtudhatjátok a zene számát, címét, elõadóját, évét, albumát,
és sokmás információját.
Egyik legjobb zenefelismerõ program a http://midomi.com/ (Amit én most is használok:D)
Akik nemtudnak angolul, azoknak kedvéért leírom a használatát.
Kattints a \"Click and Sing or Hum\"-ra, majd kiad egy Adobe Flash lejátszót amit neked elkell fogadni (Allow gombbal)
Majd mikrofonnal vagy sztereón beledúdolod a hangot/zenét. KB. 30 másodpercet felvesz, néha 10 másodperc de akkor nagy valószínûséggel felismerte a zenét. ;D
Másik \"alig\" ismert program a Tunatic. Nem adok linket mert sérti a hosting szabályait.
Ingyenesen letölthetõ program, amit szintén egyszerûen lehet használni.
Kattints a \"nagyító\" gombra, de lehet máshogy is csak már rég használtam. :shy:
Majd játszd le a hangot/zenét. Kb. 1-2 percbe is telhet mire felismeri.
És a végén majd kiírja a szám címét.
Egyik kedvencem de sajnos már nem lesz az, mivel Sony Ericsson valamelyik szérián telepítettek egy
zenefelismerõ funkciót (vagyis: TrackID) Amit kivételesen nem tudom leírni mert még nem használtam
egyszer sem, sõt már nem is fogom. De szerintem fizetõs mivel hálózatra csatlakoztatja.
MEGJEGYZÉS: A remixes számokat nemfogja csak úgy felismerni! Csak olyan zenéket talál amit hivatalosan
kiadtak!


Probléma elhárítása:
1.) Miért nem veszi fel a zenét?
XP esetén: Start > Futtatás > Írd be hogy: MMSYS.CPL
(Nem tudom hogy így mûködik Vista és 7 esetén de aki tudja az leírja :) )
Majd kattints az \"Advanced\" (Nekem angol windowsom van de szerintem az jelenti hogy Haladó)
Ha mégsem akkor a Némítás és a Tálcán megjelenítése alatt található gomb.
Ha ez megvan akkor a Beállítások menüpontban találsz egy Properties (avagy tulajdonságot)
Majd válaszd ki a legördülõ menüpõl a hangkártyádat amiben elérhetõvé váltja a Recording (avagy felvételhöz)
És pipáld be az összes megjelenített kontrolokat.
Nekem Mikrofon,CD micsoda, és Sztereó.
Majd válaszd ki az opciót és pipáld be a Selectet (avagy Kiválasztra) Majd hangosítsd ki.
Ha jobb minõségben vagy youtube videójából akarod felvenni akkor ajánlom a Sztereót.
Ha TV,Rádióból akarod felvenni akkor a mikrofont válaszd.
E: Találtam nektek egy könnyebb verziót :D
http://www.youtube.com/watch?v=3Sulh55Vrt8


2.) Nem találom a \"Click and Sing or Hum\"-ot
A lap tetején és a lap közepén megtalálod. Ha mégsincs meg akkor telepítsd a legújabb Adobe Flash Playert.


Ha van még problémátok akkor írjatok nyugodtan. Majd a fõpostot is szerkesztem :D

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal