Szerző Téma: RolePlay Igények  (Megtekintve 5994 alkalommal)

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
RolePlay Igények
« Dátum: 2017. Február 04. - 19:22:29 »
+1
Sziasztok!
 
Nem vagyok pontosan tisztában mi a helyzet jelenleg a magyar RP-vel jelenleg, de sokaktól látom itt és hallom/látom skypeon, hogy \"nincs magyar RP\" meg hasonlók...
 
érdekelne szerintetek mi az amit TI (nem általános szabályok, sablon dumák!!!!) vagyis inkább most pontosítanék TE-re.
 
Aki te most olvasod ezt a szöveget neked milyen elképzeléseid vannak az RP-vel kapcsolatban?
 
Számodra milyen lehetőségeket/megkötéseket biztosítson a script?
 
Milyen szabályokat szabjon, milyen lehetőségeket biztosítson az admin team?
 
Mi az ami neked élvezetessé tenné az RP-t?
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

RolePlay Igények
« Válasz #1 Dátum: 2017. Február 26. - 17:41:07 »
+1
Magyar RP van, játékos nincs. Régen ezerrel hirdették, szervervezetők videósokat \"béreltek\", hogy mutassák be a szervert. Ma meg a tulajok már csak kapzsiságból is meghirdetik egy szerver nyitását, így a régi playerek odamennek.. Persze a legtöbb sosem fog megnyitni, vagy ha meg is fog a játékosoknak már rég nincs hitük benne. (Lásd:RiseRPG. annyiszor játszották el a közösség bizalmát, hogy már semmit sem hisznek el nekik.) .
 
 
 
Valahogy valamelyik híresebb szerver nevét \"újra\" feltámasztani kéne, szerezni egy-két híresebb youtube videóst, akik hirdetnek, aztán lassan a nulláról reformálni a magyar RPt ismét. (Azaz kezdeni egy GF-RP közti cuccal, aztán megint lassan átszoktatni a playereket az RPre. ).
 
Most player nélkül Te, én , vagy a GTA közösség hiába agyalna a magyar RP szabályairól.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 26. - 17:42:16 írta Hulkster »

Nem elérhető #ωᴇʙsᴛᴇʀ

  • 425
  • Aki hisz az megbocsatast nyer .. Egy jo nap
    • Profil megtekintése
RolePlay Igények
« Válasz #2 Dátum: 2017. Február 26. - 18:57:13 »
+3
Magyarok tudnak rp zni?

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
RolePlay Igények
« Válasz #3 Dátum: 2017. Február 26. - 22:13:18 »
0
Idézetet írta: Hulkster date=1488127267


   
      Most player nélkül Te, én , vagy a GTA közösség hiába agyalna a magyar RP szabályairól.
   


Én az SA-MP-ről egy ideje lemondtam, más fajta RP-t akarok, mármint a valósághű környezet megmaradna, csak teljesen más feltételekkel, szabályokkal, lehetőségekkel...
 
és ehhez szerzek még egy kis infót :)
 
igaz én csak a HRP közösségnek készíteném, úgy is a játékosok igényei a fontosak, de hátha valaki mond valami olyat ami miatt még élvezetesebb lenne az RP, mert a mostani elképzelésem eléggé egyszerű, mármint hardcore RP szintet akarok, de mellette meglesznek az egyszerűsítések azoknak akik nem akarnak valamit hardcore szinten tolni...
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

Nem elérhető TwisT3R

  • 576
  • Küklopsz
  • Discord: TwisT3R#7833
    • Profil megtekintése
    • Firing Squad Clan
RolePlay Igények
« Válasz #4 Dátum: 2017. Február 27. - 00:41:18 »
+3
Amíg hetente nyílnak a Goudlyne és a többi bullshit edit szerverek és amíg például a PG = Hősködés, addig nincs szó Magyar RP-ről.

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
RolePlay Igények
« Válasz #5 Dátum: 2017. Február 27. - 06:49:28 »
0
pont erről van szó...
 
én teljesen más fajta RP-t képzelek el és megpróbálnám belefoglalni az RP képbe a játékosok igényeit is...
 
pl az adminok nem \"istenként\" fognak beleszólni az RP-be, hanem csakis az RP keretein belül karakterekkel lesznek erre képesek
 
elég nagy szabadságot adnék a játékosoknak RP terén és rengeteg lehetőséget, de ezekkel nem muszáj élni, mint a való életben is vannak fizikai és emberek hozta törvények, a fizikai törvényeket, mint pl a gravitáció nem tudod csak úgy megszegni, de pl a piroson áthajthatsz, vagy ölhetsz embert, csak ugye mindennek vállalnod kell a következményeit...
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

Nem elérhető JamesA

  • 350
    • Profil megtekintése
RolePlay Igények
« Válasz #6 Dátum: 2017. Március 20. - 15:00:04 »
+5
Elég régi a téma, de azért leírom az eléggé népszerűtlen véleményemet. (Örülök, hogy Santi topikja mellett/után még nyitottál egy ilyet, mert szerintem elég fontos kérdés)
 
 
 
Szerintem az egész elrontása pontosan ezzel a túl sok szabadsággal kezdődött. Vegyük a \"régi\" és az \"új\" PG szabályok közti különbséget. A (nagyon) réginek annyi volt a lényege, hogy csak olyan dolgot csinálhatsz, amit a valóságban meg MERNÉL és meg TUDNÁL csinálni. Volt 1 egyszerű szituáció: ha 8-an rádtartják  a fegyvert, nem futsz el, mert nem MERSZ. Ezt mindenki értette. Itt a szabály szerint fekete-fehér a szituáció. Vagy elfutottál és PG, vagy nem és nem. Jött ennek a fogalomnak az átdolgozása. A teljesség igénye nélkül csak azt emelném most ki, hogy a PG már csak azt korlátozta, hogy ha valamit fizikailag nem tudnál megcsinálni, de a GTA-ban igen és megcsinálod, az PG. (Kocsifelemeléstől kutyaf.száig) A kettő közti különbség elsőre nem tűnik nagynak. A változás viszont nem a játékos-GTA viszonyban van, hanem a játékos-játékos viszonyban. Az előző példát felhozva, mostmár ELFUTHATSZ 8 db fegyveres elől (csak persze \"vállald a következményeit\"), ha olyan karaktert RP-zel. És tegye fel a kezét, aki életében nem RP-zett olyan karaktert. A lehető legegyszerűbben tekintsünk az egészre, független a \"játékélménytől\". Egy dolgot nézzünk: ha elfutsz, akkor NYERHETSZ, ha nem, akkor VESZTETTÉL. Miért ne RP-zz akkor olyan karaktert, aki elfutna? Jöhet a sablon szöveg, hogy \"az RP nem a nyerésről szól\". Ezzel az a baj, hogy nem csak olyan emberek játszanak, akik ezt elfogadják. Sőt a többség nem ilyen, és szerintem egyáltalán nem az ő hibájuk (igazából hibának sem tartom). Nincs olyan ember, aki szeretne veszíteni. Ha vesztesz, az tök szar érzés, amit akarattal, akaratlanul próbálsz elkerülni. Van egy szituáció (teljesen mindegy, hogy RP, vagy IRL), ahol valaki megpróbálja elkerülni azt, hogy veszítsen. Ezért meg kell büntetni? Ha kifejezetten RP-ben nézzük, akkor ráadásul a szabályoknak megfelelően járt el, hiszen megteheti. És nekem ne mondja senki, hogy veszíteni tudni kell, mert abszolút igaz, de bátran kijelentem, hogy MINDENKI megpróbálta nem egyszer elkerülni azt az érzést, hogy veszítsen. Szerintem abszolút fölösleges arról papolni, hogy \"meg kell tanulnod veszíteni\", meg \"ez csak egy játék\". Én személy szerint abszolút igazat adok, de az egész magyarországi sampközösségnek (vagy aki még maradt) nem fogja megtanítani pár internetes szöveg azt, hogy nem baj, ha nem nyersz.
 
 
 
Lépjünk tovább azon, hogy van 1 ember, aki elfut még akkor is, amikor -azért valljuk be- a valóságban Chuck Norris is átgondolná a helyzetet. Vegyük azt, hogy a szerveren játszó 40 emberből 35 ilyen. Nem hinném, hogy bárki is azt mondaná, hogy ezzel az aránnyal nagyon mellélőttem. Az egész átmegy egy DM szerverbe. Mert mindenki az überkeménygyereket RP-zi (amit hangsúlyozom, kb. AZ ÖSSZES SZERVER SZABÁLYZATA KORLÁTOK NÉLKÜL ENGED) és ebből nem lesz megfelelő (emberi) RP szitu. Persze, mindenkinek van indoka lőni, tehát \"RP-s\" lövöldözés lesz, csak akkor meg minden tulaj azt fogja hallani, hogy szar a fegyverrendszer, meg hogy non-RP-sek az emberek. Megint elismétlem: az utóbbi egyáltalán nem (feltétlen) igaz, hiszen a szabályzatnak köszönhetően mindent jól csinálnak a játékosok, nem nonoznak, csak hát \"ilyen a karakterük\". (Ugye, szerintem ezt minden admin megkapta már legalább 10-szer. \"Ilyen karaktert RP-zek, és te nem szabhatod meg, hogy milyen tulajdonságai vannak\". És mit tud kezdeni az ügyet intéző személy? Igaza van a játékosnak? A szerverek szabályzatai sorra kimondják /kb szó szerint/, hogy igen.) A szervereken a játékosok jelentős hányada szó szerint \"idegbeteg, dühkitöréses tömeggyilkost\" RP-zik. \"Pályafutásom\" során ezt legalább 15-ször hallottam már. Megmondom őszintén -és most el lehet küldeni a jó büdös picsába- de minden egyes alkalommal figyelmen kívül hagytam az érvet. Megpróbálom elmagyarázni, hogy miért. Vegyünk egy valós idegbeteg, dühkitöréses tömeggyilkost: valószínűleg élete végéig a börtönbe rohad, ha onnan kikerül, akkor pedig az ideggyógyászaton, ahol leéli az egész életét. Többségében nincsenek barátai, hiszen idegbeteg. Egyáltalán nem alkalmas vezetői pozícióra, hiszen mint mondtam, idegbeteg és dühkitöréses. Mérgében bárkit megölhet. Fontos, hogy GYÓGYSZEREKKEL SEM (szerintem még orvosi felügyelettel sem) mehet az utcára. A gyógyszereit folyamatosan akarva/akaratlan szedi. Egy ilyen karakter -ha a valóságban maradnánk- hosszútávú RP-re a többségnek tökéletesen alkalmatlan. Nagyon kevesen tudnák 2 napnál tovább azt RP-ni, hogy 1 épületben vannak, dühkitörései vannak és az ideje 30%-ban le van 1 ágyhoz kötözve. Viszont, mi a helyzet a GTA-val: Nem zárhatunk be senkit végtelen időre börtönbe, hiszen a játékélményt eléggé korlátozná. Tehát az emberünk az utcán szaladgál. BÁRKIT OK NÉLKÜL megölhet, mert hát csak egy dühkitörés és amúgy idegbeteg, kész. Vezethet bármilyen szervezetet/frakciót, hiszen majd azt fogja RP-ni, hogy a tagokat megismeri, bízik bennük, stb. -magyarul őket nem öli meg (azt az apró tényt, hogy ennél kevésbé karizmatikus ember a valóságban nem létezne, hagyjuk). Végig egyedül mehet bárhova, hiszen ki játszana el két doktort, akik kísérik és visszakísérik (a nem létező) sárgaházba (ahonnan elvileg ki sem jöhetne)? Abszolút nem lehet vele mit kezdeni. Egyetlen szerver sem ad lehetőséget arra, hogy egy épületbe végleg bezárjunk egy embert. És tegyük fel a kérdést: Mért adna? Őszintén, minek? Az előbb leírtam, hogy szinte senki nincs, aki ezt szívesen RP-né. Szerintem teljesen indokolatlan lenne egy ilyennek a bekerülése bárhová is. Szerintem teljesen alap, hogy egy ilyen a valóságban elég szomorú, de a GTA-ban hátrányok nélküli embert nem játszik senki. De egyáltalán nem az. Sőt, annyira nem az, hogy az ilyen RP-k brutális módon el voltak terjedve. Én merem állítani, hogy mindenki találkozhatott ilyen RP-vel, maximum nem mondta el a másik személy, hogy ezt RP-zi. Hogy visszatérjek a témára: még mindig ott tartunk, hogy az RP alapvető felfogása az, hogy azt RP-zel, amit akarsz, hogy a PG az, amit a karaktered nem tudna az RP-nek megfelelően csinálni és azt, hogy bizonyos karaktertípussal kijátszhatod a szabályokat. Konkrétan ez egy Donald Trump RP. Legálisan nem fizetett ő sem X évig adót. Felháborodhatunk rajta, hogy multimilliárdosként azért illene, de személyes véleményem az, hogy nem az ő hibája, hogy ezt TELJESEN LEGÁLISAN megtehette. Itt is ez a helyzet. Teljesen SZABÁLYOSAK akik ilyet RP-nek, csak a többiekkel nem korrektek.
 
 
 
 
 
Az utóbbi pár évben volt X száz magyar RP szerver kísérlet és egyetlen egy sem működött. Azelőtt, meg mint a példák is mutatják, nagyon jól mentek a dolgok. Mi változott? A közösség nem. A szerverek scriptjének minősége NŐTT és nem csökkent, tehát ez nem lehet indok.
 
 
 
Ha úgy érzed, hogy még nem küldenél el melegebb éghajlatra, de már a határon vagy, akkor ne folytasd az olvasást. A továbbiakat csak erős idegzetűeknek:
 
 
 
A szabályzatokban viszont oltári nagy változások jöttek be Indi által. Ő neki köszönhetően megváltoztak az RP alapjai. A probléma nem vele/a javasolt módosításokkal volt, hanem azzal, hogy -mint a példák mutatják- azokra nem, hogy nem voltunk felkészülve, ennyi év eltelte után sem akarja egy jelentős többség normálisan alkalmazni. Hogy történelmi példával éljek, volt egy Német-Római császár (a nevét sajnos nem tudom), aki alkotmányt akart bevezetni az egész Birodalomra. Ez egy jelentős fejlesztés lett volna, de a tanácsadói lebeszélték, mert rájöttek, hogy az ország és a nép nem áll készen arra, hogy egy alkotmányos monarchiát rendesen elvezessenek. Ha nem beszélik le a császárt, egy jó, progresszív ötlettel rombolta volna le az egész Császárságot. Ellentmondásos, de nem elképzelhetetlen. A szituáció ugyan ez. Jók az ötletek (többségében), de egyszerűen nem tudjuk egy egész szerverre, közösségre kiterjedően alkalmazni. (Most azt meg tegyük félre, hogy elvileg ő maga sem tartotta be ezeket a szabályokat, vagy kijátszotta, vagy valami hasonló. Nem voltam ott és egyáltalán nem ez az egész lényege.)
 
Összegezve, a problémát, problémákat -szerintem- ezek a szabályok váltják ki. Ezek miatt ment át minden RP szerver DM szerverbe és ELSŐSORBAN ezek miatt megy el előbb-utóbb minden játékos a szerverről. 
 
Mi a megoldás? Lövetem nincs. Biztos nem az, hogy visszamegyünk a kőkorba és a régi szabályokat alkalmazzuk, de szerintem mindenki belátja, hogy a mostaniak nem jók. Én valamennyire mindenképp csökkenteném az RP-beli szabadságot, azért, hogy jobb legyen a játékélmény és, hogy ne lehessen kihasználni.
 
 
 
 
 
Örülök, hogy elolvastátok (ha igen), és teljesen nyitott vagyok mások véleményére, még annak ellenére is, hogy kissé régi már a topik. Abszolút el tudom képzelni, hogy mást nem győztem meg, nem így látja a helyzetet, szóval tényleg mindenfajta ötletet szívesen látok. 

Nem elérhető tudvari

  • 1264
  • Fejlesztő
    • Profil megtekintése
RolePlay Igények
« Válasz #7 Dátum: 2017. Március 28. - 00:48:06 »
+5
Nos... Az utóbbi napokban én is ezen töprengtem, és arra én is rájöttem, hogy az összeomlást a sok vita, stressz, frusztráció és ehhez hasonló szép szavak okozták.
 
Épp most akartam kitalálni, hogy konkrétan mi is változott az elmúlt években, hogy ennyivel más lett az RP hangulata, amikor elolvastam a hozzászólásodat, és megvilágosodtam.
 
Az ilyen problémák miatt vetettem fel anno a kérdést, hogy a szerverem GF legyen-e, mert sok problémát megoldott volna, és tapasztalatból kiindulva alkalmasabb lett volna a közösségnek. De a többség RP-t akart, így az maradt. De sajnos csak most jöttem rá, hogy erről nem a közösséget kellett volna megkérdezni, mert most már nyilvánvaló, hogy nekik a GF-ről a C&R++ jut eszükbe, az RP-ről pedig a GF.
 
A szabadságot próbáltam scripttel ellensúlyozni, mint például azt, hogy rendben, kirabolhatod az embereket bárhol, de ha kamera közelében vagy, akkor instant rajtad van a körözés. De kb. ennyit tudtam kitalálni, és ez vagy nem vált be, vagy csak nem volt érezhető hatása így egymagában. (bár belegondolva ez is szar volt, mert vettek egy maszkot, és máris semmit nem ért a kamera) 
 
Próbáltam azt is bevezetni, hogy nem a hagyományos börtön rendszer lenne, hanem a börtön az olyan lenne, mint a ban. Szóval ha embert ölsz, akkor például 1 hétig a börtönben vagy és csak rabot rp-zhetsz. Ami annyira nem izgalmas, főleg ha egyedül vagy. Így eléggé meg kell fontolni a játékosoknak. De ez se jött be igazán.
 
Mindenhol közöltem ezt a rendszert, de a játékosok mégis meglepődtek, amikor egy rendőrrel való bunyózásért 3 napra \"kibannolódtak\". Anyáztak párat és a legtöbben nem is jöttek vissza. (bár lehet, hogy a többségnek tetszett, csak ezek maradtak meg nekem)
 
Még az első szerveremnél én is élveztem az adminkodást, de az utóbbi próbálkozásoknál teljesen kiölték belőlem a játékosok az örömet. Nem akartam adminkodni, mert 5 percenként valaki felidegesített, nem akartam játszani, mert 5 percenként találkoztam valakivel, aki a SAJÁT szabályaim miatt teljesen elrontotta volna az élményt számomra.
 
A megoldást az egyértelmű szabályokban kell keresni. Olyan merev szabályokat kell alkotni, amik a játékosnak flexibilisnek tűnnek.
 
A játékosok véleményét és akaratát csak durva kritikával érdemes meghallgatni, mert szerveket sodorhatnak a vesztükbe.
 
Egy olyan szabályrendszert kell kitalálni, ami fair játékot biztosít mindenkinek, és kérdéses szituáció esetén az egészet le lehet zárni egy olyannal, hogy \"Szabályzat, 3. oldal, 2. bekezdés\"
 
A bizonytalanság az, ami a legtöbb frusztrációt okozza a játékosnak. És ez nem az adrenalin növelő fajtája, hanem a depresszív, elnyomó féle.
 
Kéne valami Magyarországi RP Csúcstalálkozó, ahol összedughatjuk a fejünket az RP reformálásának céljából, és akár csapatba is szerveződhetünk, hogy aztán együtt meg is valósíthassuk.
 
Ha egy bizonyos ideig nem tudunk kitalálni valamit, akkor szerintem vegyük a pár évvel ezelőtti fekete-fehér szabályrendszert, itt-ott pofozzuk, majd alkalmazzuk.
 
Az egy dolog, hogy a játékosok imádják a fasza feature-öket, de ezek nem fogják igazán rávenni őket a maradásra, mert a szabályrendszer szar.
 
Szerintem csinálok egy Google Docs-ot, amiben megpróbálok összedobni egy szabályzatot. Aki akar, az beszállhat, és akkor ilyen javaslatokkal mindent lehet véleményezi. Csak össze tudunk hozni valamit együtt. PM ME

Nem elérhető Graduated

  • 938
  • Pályakészítõ Liga Nyertes 2012
    • Profil megtekintése
RolePlay Igények
« Válasz #8 Dátum: 2017. Április 13. - 22:55:47 »
0
Az előttem lévő két emberkével teljes mértékben egyet értek és köszönöm, hogy megfogalmaztátok helyettem is a gondolataim. Amúgy lett valami ebből a reformból? 

Nem elérhető ZyZu.

  • Globális moderátor
  • 8939
  • my turbo diesel forum
  • Discord: ZyZu.
    • Profil megtekintése
RolePlay Igények
« Válasz #9 Dátum: 2017. Április 14. - 03:52:40 »
+2
Semmi gond nincs szkriptileg a szerverekkel, nincsen meg ugyan az a feeling mint régen volt, sokan úgy szokták meg a játékot, hogy nyitottál egy szervert és ömlöttek a játékosok most meg mindenki aki próbálkozott feladta mert időt pazarolt el vele, ezért hagyják sokan el a játékot mert már nincs meg az a feeling mint régen. Én amúgy megszoktam, hogy minden szerver tökig tele volt.. sőt volt olyan hogy nem lehetett felmenni a szerverekre mert annyira tele voltak.. :DD 

Nem elérhető Ben

  • 1754
  • Ben apó
    • Profil megtekintése
RolePlay Igények
« Válasz #10 Dátum: 2017. Április 16. - 23:52:49 »
+1
amúgy egyszerű a válasz, akárhogy kerülitek. minél több játékos egy szerveren annál több rp, annál több játszani vágyás. a gond azzal van, hogy a játékosok 5000 szerverre mennek, mert ennyi van, ennyi nyílik. azon csodálkozom hogy a gtaközösség (mint weboldal) még nem nyitott szervert. ha én lennék seelrd vagy lábvég már rég nyitottam volna egy magyar gta közösség szervert, mert a marketing meglenne. srcipterek vannak, whadez meg sok másik flegma (amúgy profi) fejlesztő aki amúgy nem vállalná el a fejlesztést csak jó pénzért (szerintem van rá keret) vagy csak a saját nevén futtatva, de valamit kezdenék.

Nem elérhető Ben

  • 1754
  • Ben apó
    • Profil megtekintése
RolePlay Igények
« Válasz #11 Dátum: 2017. Április 16. - 23:56:49 »
+1
ja amúgy a pénz vissza is jönne, nekik ezt nem kell magyaráznom, kizártnak tartom hogy még nem gondolkoztak ezen

Nem elérhető ZyZu.

  • Globális moderátor
  • 8939
  • my turbo diesel forum
  • Discord: ZyZu.
    • Profil megtekintése
RolePlay Igények
« Válasz #12 Dátum: 2017. Április 17. - 04:45:43 »
0
rengeteg ilyen próbálkozás volt már Ben, mindenki feladta, közösséggel nem lehet dolgozni mert mindenki mást szeret. 

Nem elérhető grove4l

  • 1545
    • Profil megtekintése
RolePlay Igények
« Válasz #13 Dátum: 2017. Április 23. - 10:40:22 »
0
Amit a JamesA leírt, abban van egy kis hiányosság. Nem azért játssza mindenki az überfasza RP keménycsávót amióta más a PG mert megteheti. Hanem mert egyik RP szerver sem merte megjátszani azt, hogy \"Egy karakter, egy élet\". Ami mint tudjuk ugye az RP egyik legfontosabb alap pillére. Önmagában a PG szabályzata nem elég ahhoz hogy átformálja az RPt. Egy karakter egy élet nélkül, igazából minden szerver csak egy RP-GF átmenet.

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
RolePlay Igények
« Válasz #14 Dátum: 2017. Június 27. - 11:37:22 »
0
Nem voltam aktív a fórumon, így nem láttam, hogy írtatok, de most végig olvastam a válaszokat.
 
Talán most találtunk egy jó irányt, de lehet felrúgunk minden eddigi dolgot ezáltal. Ez nem is gond, hisz már nem SA-MP szinten és nem is GFRP szinten tervezünk.
 
Még az a kérdés, hogy az SAMP tagokat megéri e ebbe belevonni, vagy még nem készek rá.
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal