Szerző Téma: SAMPARMY 2017 @  (Megtekintve 2942 alkalommal)

SAMPARMY 2017 @
« Dátum: 2017. Január 30. - 19:15:48 »
0
Sziasztok!
 
 
 
Hamarosan egy új projectbe vágunk FLOriannal,egy TDM/RPG szerveren gondolkozunk,és hát szeretnénk hallani pár jó tanácsot / ötletet ,hogy szerintetek mi lenne jó,
 
egy ilyen szerver be,így gondoltam ide kiírom ezt,hát ha tudtok pár ötlettel támogatni  bennünket.
 
 
 
Előre is köszönjük!

Nem elérhető ZyZu.

  • Globális moderátor
  • 8939
  • my turbo diesel forum
  • Discord: ZyZu.
    • Profil megtekintése
SAMPARMY 2017 @
« Válasz #1 Dátum: 2017. Január 31. - 01:17:24 »
+1
Tudom, hogy ötleteket szeretnétek de viszont elmondanám, hogy nem éri meg az időt erre pazarolni, max ha csak pénzt szeretnétek belőle szerezni. Valami egyedit csináljatok, ami kiemeli a játékmódot és nem ugyan olyan mint a többi TDM/RPG szerver.

Nem elérhető Ben

  • 1754
  • Ben apó
    • Profil megtekintése
SAMPARMY 2017 @
« Válasz #2 Dátum: 2017. Január 31. - 06:59:56 »
+1
Idézetet írta: ZyZu date=1485821844


   
      Tudom, hogy ötleteket szeretnétek de viszont elmondanám, hogy nem éri meg az időt erre pazarolni, max ha csak pénzt szeretnétek belőle szerezni.
   


*max ha csak felesleges pénzt és időt szeretnétek beleölni.

Nem elérhető whadez

  • 719
  • DEFEATER
    • Profil megtekintése
SAMPARMY 2017 @
« Válasz #3 Dátum: 2017. Január 31. - 12:31:01 »
+2
ZyZu, manapság már az sem elég. :)
 
TDM/RPG-t nem tudom hogy hogyan lehet ötvözni, szerintem igény sincs rá, mint körülbelül semmi másra ami ezzel a játékkal és a magyar \'közösséggel\' kapcsolatos. Én is unalmamban fejlesztem a saját módomat tovább, azt lesz ami lesz vele, hasonlókban gondolkozzatok szerintem ti is, ha nem akartok csalódást.

Nem elérhető #ωᴇʙsᴛᴇʀ

  • 425
  • Aki hisz az megbocsatast nyer .. Egy jo nap
    • Profil megtekintése
SAMPARMY 2017 @
« Válasz #4 Dátum: 2017. Január 31. - 12:44:34 »
+1
Idézetet írta: DEFEATER date=1485862261


   
      ZyZu, manapság már az sem elég. :)
   
   
      TDM/RPG-t nem tudom hogy hogyan lehet ötvözni, szerintem igény sincs rá, mint körülbelül semmi másra ami ezzel a játékkal és a magyar \'közösséggel\' kapcsolatos. 
   


 + 1
 
Ertelmetlen samp ra fejleszteni:)
De ha akarsz egy 5playeres szervert (amibol 2-3 admin)
Akkor hajra:D
 

SAMPARMY 2017 @
« Válasz #5 Dátum: 2017. Január 31. - 15:39:07 »
0
Ne úgy képzeljétek el az rpg-t benne ,mint egy rpg  szervert,igazából olyasmi csapat felépítest akarunk,mint egy katonaság,tehát fejlődéses rangrendszerek és hasonló dolgokat :D  külföldön nagyon futnak amúgy ezek a samp szerok,legalábbis ilyesmi kategoria ,amit mi tervezünk,bár magyarba lehet ez is halál... :D 

SAMPARMY 2017 @
« Válasz #6 Dátum: 2017. Január 31. - 15:44:40 »
0
Egyértelmű hogy halál, magyar szerverekre azért járnak magyarok hogy magyarul szeretnének Rp-zni. Ahova nagyon muszáj a magyar nyelv és jó ha az az anyanyelved (szleng stb.). De könyörgöm mit lehet csinálni 1 TDM/RPG szerón ? Belőni az embereket meg megbeszélni milyet kapott az enemy. Ehhez nem kell nagy tudás épp ezért aki ilyenre vágyik felmegy egy külföldire és ott társaságra talál.

SAMPARMY 2017 @
« Válasz #7 Dátum: 2017. Január 31. - 16:00:48 »
0
Látom te se érted mi az a tdm / rpg szerver... XDDD voltál már hasonlón ? Van rpg alapja,de igazából semmi köze hozzá,nincs ic-ooc,inkább a rendszerek alapjai amik rpg vonásokat használ. Lényegében egy tdm szerver,csak az kicsit felturbozva :D Külön rádiókkal minden csapattagnak , külön kocsikkal,amiket nem tud bármelyik tag vezetni,mivel pontrendszer van,ami \"rang\" lépésekkel jár,ezt ölésekhez kötve...már mint ez nálunk így lesz,bár gondolom biztos van más szervereken is hasonló megoldás ebben a kategoriában. És persze megpróbálunk olyan dolgokat létre hozni,ami még élvezhetővé teszi a szervert....
 
 
 
Az,hogy érdemtelen vagy nem nyitni , és foglalkozni vele,azt mi is tudjuk :D De akarunk egy ilyet csinálni,ezt nem kell minden hozzászólásba leírni,mivel tisztában vagyunk vele :D 
 
Tőletek segítséget várunk,hogy szerintetek mi lenne a jó,te mit tudnátok elképzelni egy ilyesmi szeron?

Nem elérhető santi

SAMPARMY 2017 @
« Válasz #8 Dátum: 2017. Január 31. - 18:29:13 »
+2
A játékosoknak egy sokoldalúan felkészült, megbízható csapatra van igénye, ha RPG szerverről van szó. Magára az RPG-re van és lesz is igény a SAMP-on, ameddig a GTA V-tel való RPG ki nem bontakozik széleskörűen. A probléma az, hogy nem tudunk elképzelni egy olyan szervert, amin valódi szerepjáték zajlik és mondjuk fél évig képes életben maradni (fut, kevés a bug, van játékos). Ha az érdeklődés fel van fogva és össze van gyűjtve egy megfelelő hálóval (fórum, fb oldal), és emellett jó a termék (színvonalas játékosok, egyedi karakterek, szervezetek, valószerű játékkörnyezet) akkor tudjuk, hogy a nyitásnál százak jelennek meg. Az LSRP akkor hozott össze - ha jól emlékszem - 100-150+ játékost a nyitás utáni hét délutánjaira, amikor még bőven futott a Rise meg a See kitudja hányadik fattya. A játékosok mára - teljesen érthető módon egyébként -  teljesen kiábrándultak az RPG szerverekből, hiszen képtelenek működni. Színvonal nélküliek, bugosak, a tulajdonos feladja, az adminok nem felkészültek, összeomlik a háttércsapat, gyenge kohéziós készségek, szerény intellektus, stb.
 
 
Egyébként a fenti koncepciót mind a két feltüntetett kategória szempontjából élvezhetetlennek találom.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 31. - 18:36:45 írta santi »

SAMPARMY 2017 @
« Válasz #9 Dátum: 2017. Január 31. - 19:01:16 »
0
\"Látom te se érted mi az a tdm / rpg szerver... XDDD voltál már hasonlón ? \"
 
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
 
(facepalm)
 
Egy Rp szerverhez képest ez a szerver egy kispados lesz. Ha a rendszerek funkcionalitását összehasonlítjuk. Azt próbáltam elmagyarázni hogy ha egy kisebb rendszerről van szó akkor az nem igényel akkora nyelvtudást mintha egy konkrét életet alakítanál ki valahol. (pl: lsrp). Ezért aki ilyenre vágyik felmegy egy külföldire mert ott több playert talál és több az ellenfél. És ahol többen vannak ott egyre többen lesznek. Én csak azt mondom hogy nem lesz csak 5 ember, nem akarom az arcotokba nyomni ezt tőlem aztán azt csináltok amit akartok csak leírtam mi lesz belőle. Csak félre értetted aztán kaptam a lenéző stílust. Amúgy kelleni fog egy dinamikus gamemode amely nagyon sok rendszerből áll össze ahol nem csak az a lényeg hogy belődd a másikat. Egyedi külön fegyver modifikációk, különfajta lőszerek stb.
 
(Amúgy 100%-ban egyet értek santival.)
 
 

Nem elérhető Ben

  • 1754
  • Ben apó
    • Profil megtekintése
SAMPARMY 2017 @
« Válasz #10 Dátum: 2017. Január 31. - 20:02:19 »
+2
Action-RPG a kifejezés, amit kerestek. Bár inkább a single player és az mmo-s felépítés, questek jellemzik, de azt hiszem ehhez áll a legközelebb, ha a fejlődést, skilleket nézzük.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 31. - 20:03:43 írta Ben »

Nem elérhető ZyZu.

  • Globális moderátor
  • 8939
  • my turbo diesel forum
  • Discord: ZyZu.
    • Profil megtekintése
SAMPARMY 2017 @
« Válasz #11 Dátum: 2017. Február 01. - 23:00:28 »
0
Idézetet írta: santi date=1485883753


   
      A játékosoknak egy sokoldalúan felkészült, megbízható csapatra van igénye, ha RPG szerverről van szó. Magára az RPG-re van és lesz is igény a SAMP-on, ameddig a GTA V-tel való RPG ki nem bontakozik széleskörűen. A probléma az, hogy nem tudunk elképzelni egy olyan szervert, amin valódi szerepjáték zajlik és mondjuk fél évig képes életben maradni (fut, kevés a bug, van játékos). Ha az érdeklődés fel van fogva és össze van gyűjtve egy megfelelő hálóval (fórum, fb oldal), és emellett jó a termék (színvonalas játékosok, egyedi karakterek, szervezetek, valószerű játékkörnyezet) akkor tudjuk, hogy a nyitásnál százak jelennek meg. Az LSRP akkor hozott össze - ha jól emlékszem - 100-150+ játékost a nyitás utáni hét délutánjaira, amikor még bőven futott a Rise meg a See kitudja hányadik fattya. A játékosok mára - teljesen érthető módon egyébként -  teljesen kiábrándultak az RPG szerverekből, hiszen képtelenek működni. Színvonal nélküliek, bugosak, a tulajdonos feladja, az adminok nem felkészültek, összeomlik a háttércsapat, gyenge kohéziós készségek, szerény intellektus, stb.
       
   
   
      Egyébként a fenti koncepciót mind a két feltüntetett kategória szempontjából élvezhetetlennek találom.
   


Teljes mértékben egyetértek veled. Én amúgy teljesen így utáltam ki az RPG szervereket, mindenki bezárta őket és feleslegesen szedted össze az eltöltött időket a szerveren meg az \"értéket\" amid volt. Little Town volt az egyedüli szerver ami 2009 - 2010 körül működött, ha jól emlékszem, aki ott játszott az tudja, hogy milyen szerver volt és a mostani szerverek milyenek.  

SAMPARMY 2017 @
« Válasz #12 Dátum: 2017. Február 02. - 15:38:34 »
0
Akkoriban kevés volt az rpg szerver,talán azért voltak azok jobbak..ám szerettem lt-t első szeróm volt :D 

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
SAMPARMY 2017 @
« Válasz #13 Dátum: 2017. Február 02. - 15:53:50 »
0
szerintem amit te keresel az a MoneyGrub kifejezés :)
 
én anno sokat toltam MoneyGrub szerón nekem nagyon bejött, rövidtávú célok, csapatmunka...
 
nézz utána ha érdekel :) talán lehet újra létjogosultsága :)
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

Nem elérhető Flash

  • 5726
  • (っ◕‿◕)っ
    • Profil megtekintése
SAMPARMY 2017 @
« Válasz #14 Dátum: 2017. Március 07. - 00:56:26 »
0
Aktuális még a téma?

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal