Szerző Téma: Önkormányzat szerepe egy RP szerveren  (Megtekintve 1704 alkalommal)

Önkormányzat szerepe egy RP szerveren
« Dátum: 2017. Január 03. - 19:20:48 »
0
Sziasztok!
Következő a problémánk: Írunk egy roleplay szervermodot, azonban ötletünk sincs, hogy legyen-e önkormányzati frakció, és ha igen, mit csináljon.
A többiek már \"elengedték a kezét\", én még azért megpróbálok kisajtolni valamit a dologból, hátha itt ötletekre lelek. Ahol eddig körülnéztem (még komolyabb RP-s pályafutásom alatt 2-3 SAMP szerveren) ott vagy nem volt önkormányzat, vagy volt de hatalom nélkül, vagy volt de nem volt kellőképpen kidolgozva/felhatalmazva. 
Sajnos IRL sem tudunk ezekkel kapcsolatban kinél informálódni, megfelelő ismerettségek híján (vidéki pöcsök vagyunk :D ) így ha esetleg van valakinek ötlete, azt szívesen várom.

Nem elérhető emu420

  • 3704
  • Veterán
    • Profil megtekintése
Önkormányzat szerepe egy RP szerveren
« Válasz #1 Dátum: 2017. Január 06. - 00:38:11 »
0
hosszan talán pmbe folytatom, nem szeretem a nyilvánosságot de mindenféleképpen a realitás a kedvező, ami ugye az, hogy rengeteg dologgal fel van(nak) hatalmazva
tehát kb mindenhova elér a kezük
amit már manapság lehet látni, hogy ingame frakciólétrehozás etc. azt mind az önkormányzat kezébe lehetne adni, cégek, boltok stb.
 
ha lesz időm írok

Önkormányzat szerepe egy RP szerveren
« Válasz #2 Dátum: 2017. Január 07. - 22:59:49 »
0
Imádolni foglak ha írsz! Köszi! :D

Nem elérhető Pedró

  • 3341
  • 2014 © Az év Szkriptere
    • Profil megtekintése
Önkormányzat szerepe egy RP szerveren
« Válasz #3 Dátum: 2017. Január 08. - 08:23:46 »
+1
Mindenképp legyenek önkormányzati dolgozók, akiket a polgármester fel vesz. A dolgozók dolga lesz az, hogy a településen fellépő problémákat elhárítsák, illetve feladataik is lehetnének, például a helyi adó beszedése, cégek ellenőrzése stb.. És az önkormányzat leaderje lehetne maga a polgármester. :D
 
 
 
Támogatom az ötleted, ne hagyd, hogy elnyomjanak a többiek, kell ez egy rp szeróba. :) Sokat kilehet ebből hozni, emu pmjét várd, mert tuti jobb ötleteket fog írni, mint én. 
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 08. - 11:21:43 írta Gh0st »

Nem elérhető emu420

  • 3704
  • Veterán
    • Profil megtekintése
Önkormányzat szerepe egy RP szerveren
« Válasz #4 Dátum: 2017. Május 22. - 02:05:42 »
0
hát ja nem sok időm volt, manapság már fel sem nézek ide szóval elfelejtődött a dolog, de megpróbálom behozni
 
mind az, amit mondtam, körülbelül néhány szerveren egy adminjoggal fel fog érni
frakciólétrehozás, bizniszlétrehozás, cég, bolt stb.
mindenképpen nagy hangsúlyt kellene fordítani arra, hogy ugye a városkassza szinte minden szerveren kb. végtelen, szóval én támogatnám, ha úgy indítanátok, hogy 1 hétig teszten menne a szerver, reális pénzeken alapulva, természetesen átváltva és megnéznétek mennyi bevétel jön az adókból stb, és mennyi megy ki fizetésekre meg egyéb dolgokra
aztán a nyitásnál annyi pénzt állítanátok be városkasszára ami mindig egy picivel növeli mondjuk, persze az adót , a fizukat lehessen állítani, hogy a korruptoknak is lehetőséget adjunk, természetesen ha szépen rp-zik
ezek mellett ugye lehetne rp-sen támogatást kapni, amit mondjuk egy admintól kapna meg hosszú, szép rp-k után a polgármester, amit be tudna rakni a városkasszába
ha például valaki mappoltatni szeretne egy házat, vagy bizniszt, vagy egy épületet a cégének akkor nem adminhoz fordulna hanem a polgármesterhez, ő építtetné meg ami természetesen utána az adott szerver mapperja kezébe kerülne
ha a polgármester szeretne fejlesztéseket a városba akkor a pénzt vissza kellene adni az adminnak és stb, természetesen ezt is rp-vel
 
plusz még rengeteg dolog, ennyi jutott hirtelen az eszembe
sok sikert

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal