Szerző Téma: Szerver lag  (Megtekintve 1167 alkalommal)

Szerver lag
« Dátum: 2016. December 20. - 21:49:00 »
0
Üdv,nem tudom elképzelni miokozhatja...vps-en fut a szerverünk egy külön szervergépünk van 4 magos 2 giga rammal.
 
A szerverünkön még is olyan lag van mint atom,pedig csak a web ,ts és a samp fut róla,nem tudjuk mi okozhatja a gondot.
 
Elméletileg nem szabadna ilyet csinálnia,ha valaki járt már így,vagy esetleg tud valami tanácsot adni,azt megköszönném.
 
 

Nem elérhető divkn

  • 3259
    • Profil megtekintése
Szerver lag
« Válasz #1 Dátum: 2016. December 20. - 22:38:18 »
0
Nem vagyok nagy linuxos faggot, de esetleg nézd meg a rendszer folyamatait nem-e valamelyik program eszi el a gép teljesítményét, és futtass le egy speedtest.net-et is. Lehetséges hogy a VPS olyan országban ahol egyébként is magas a pingek száma.
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 20. - 22:38:29 írta divkn »

Szerver lag
« Válasz #2 Dátum: 2016. December 21. - 08:44:58 »
0
Windowsos a  modunk...bar linuxos volt de nemtudtuk beuzemelni es emerald se tudott sehiteni igy winre valtottunk,lehet ez a gond?

Nem elérhető divkn

  • 3259
    • Profil megtekintése
Szerver lag
« Válasz #3 Dátum: 2016. December 21. - 09:11:08 »
0
Windowsnak is ugyanúgy működnie kell mint Linuxnak, viszont az konkrét hogy az Emerald ügyfelei sem tudnak segíteni.

Szerver lag
« Válasz #4 Dátum: 2016. December 21. - 09:28:41 »
0
Aztmondjak nem tudjak mi a gond...amig hostnal voltunk semmi  gond nem volt :) itt meg ...mar az ideg szetb...

Nem elérhető whadez

  • 719
  • DEFEATER
    • Profil megtekintése
Szerver lag
« Válasz #5 Dátum: 2016. December 21. - 11:20:44 »
0
Ha már csak a személyes tapasztalataimat is nézem, a móddal lesz a gond.
 
Avagy lehet hogy a VPS-el, nézzetek egy disk i/o-t, nálunk volt olyan gond hogy 150 játékosnál 25mb/s írási&olvasási sebesség miatt laggolt a VPS.
 
Láttam a módotokat, tele van baszva mindenféle hú de szuper td-vel, meg ilyen olyan csíkkal, és előfordulhat hogy van egy timeretek, ami pl lefut 100 milliszekundumonként, és tol egy ciklust 0-tól 1000-ig, amiben komoly számításokat végez, így ennek függvényében szarrá laggol konkrétan az egész. (Nálam ez volt a gond ehe)
 
Kitartást srácok, a magyar rp-ért teljesen megéri az idegeskedés!
 
btw: a mód nem lehet linuxos, vagy windowsos, van mindkét op. rendszerre szerverfájl.
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 21. - 11:22:55 írta DEFEATER »

Szerver lag
« Válasz #6 Dátum: 2016. December 21. - 11:32:35 »
0
Igen találtuk már olyat amit ezerszer lefut :D ongamemodeinitnél,az konkrétan 700mb-t ramot pusztított el,ezt tegnap találtuk meg,meg is csináltuk,de így is laggot okoz valami,most éppen a login rendszert nézegetem,mer akkor kezd el laggolni,mikor felcsatlakozik valaki.De nem találtam még ott semmit,mindenki dicséri az emeraldot,nem tudom,hogy vps -e a gond ,bár ők azt mondják,hogy lehet az a gond,hogy windows-ra raktuk linuxról bár én nem értem ez miért okozhatna gondot.
 
 
 
Nem is az érdekel,hogy hányan vannak fent,mert minket nem a player szám motivál,az idegesít fel,hogy eddig szimpla hostnál semmi gond nem volt,volt több tesztnyitás voltunk fent 20-30 an is egyszerre,és nem volt semmi hasonló gond,ez az egész itt jött ki vps-en. 

Szerver lag
« Válasz #7 Dátum: 2016. December 21. - 13:19:16 »
0
A mysql plugin régi (új nem működik a winserver 2012-n) így minden dolgozásánál laggol mint a picsa, de nem ez a baja.
Köszi a választ mindenkinek, remélem jutunk valamire.

Nem elérhető whadez

  • 719
  • DEFEATER
    • Profil megtekintése
Szerver lag
« Válasz #8 Dátum: 2016. December 21. - 13:24:40 »
0
Ez esetben ideje lenne frissíteni azt a plugint és átírni a queryket threaded query-re. Amit talán még meglehetne nézni, hogy  ha van backuppotok arról a módról amin 20-30 playernél nem volt gond, bedobni egy tesztszerverre, és megnézni hogy ott is fenn-e áll a probléma, mert ha igen akkor a két fejlesztési periódus között írtaknál lesz valami hiba, így könnyebb rájönni és még talán debuggal se kell anyit baszakodni.

Szerver lag
« Válasz #9 Dátum: 2016. December 21. - 13:58:37 »
0
Na felnéztem a szerverre, szerintem nem okozhat a mod nagy pinget, nincs is sok timer meg semmi, azok közül is a leggyorsabb 300ms.
Nektek mi a véleményetek? mod okozhat 100-200-as pinget?

Nem elérhető whadez

  • 719
  • DEFEATER
    • Profil megtekintése
Szerver lag
« Válasz #10 Dátum: 2016. December 21. - 14:27:58 »
0
Az utolsó kérdésedre a válasz nem.
 
A 300ms-es timert próbáld meg ki iktatni, és nézd meg úgy, ha az se segít akkor gl hf én is kibaszott sokat szenvedtem vele míg rájöttem a hiba forrására szóval átérzem. :D

Szerver lag
« Válasz #11 Dátum: 2016. December 21. - 14:32:49 »
0
Meg lett a hiba, köszi a segítséget :) A gond az volt hogy 5mp-ként le lett kérve mysqlből a regisztrált karakterek száma (ne kérdezd miért ilyen hülyén csináltam meg), és ki lett írva a táblára mint lélekszám. Úgy néz ki most jó, ha lesz rá kellő időm és energiám átrakom threaded queryre és akkor még simább lesz minden.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal