Szerző Téma: SA-MP világának lassú kihalása..  (Megtekintve 6767 alkalommal)

Nem elérhető XDPATXD

  • 1374
    • Profil megtekintése
SA-MP világának lassú kihalása..
« Dátum: 2016. Szeptember 11. - 12:15:56 »
0
Sziasztok!
A téma a címben adott, személyes észrevételem, hogy kezd kihalni nagyon a SA:MP világa míg az MTA -é még egyenlőre víz felett képes maradni. Sok magyar szerver eltünt, sok projektet elkezdenek de nem fejeznek be, így nincsen előrehaladás a magyar közösségben inkább csak egyre nagyobb visszalépések.
Ti , hogy látjátok mit lehetne még tenni, hogy megmentsük a magyar SA:MP , MTA közösséget?
Miknek lenne jövője? Esetleg újra egy nagy SA:MP fórum szervernek?
Mindenki írja le nyugodtan a véleményét nincsen rossz válasz! Vitatkozás:ON

Nem elérhető Radikal

  • 273
  • Kenton
    • Profil megtekintése
SA-MP világának lassú kihalása..
« Válasz #1 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 12:29:51 »
+1
Az hülyeség hogy kihalás fele halad, mivel most példának ne vegyünk a magyar szervereket hanem a külföldiket. Nem egy szerver van Amerikában vagy ép Oroszországban ahol 3 esetleg 4 számú számokról beszélünk. A samp nem tart kihalás fele, csak Magyarországon sok kis gyerek indított goudlyne vagy sima defensive játékmódokkal szervert, és a játékosok megutálták az egészet. Sokszor van úgy is hogy egy ilyen szó szerint sima szerveren vannak 20-30 an, míg egy szépen kidolgozott szerveren 12 mert nem tudják mi az a RP és nekik csak a \"vagyonos\" rész számít. SAMP még egy jó ideig élni fog, mivel egy kis gépigényű játékról beszélünk, míg az mta hoz azé kell egy normálisabb gép. Jó magam nem egyszer úgy voltam vele hogy otthagyom, viszont mindig visszahúzott.
Ez mondjuk csak az én véleményem, de mindenki máshogy lássa. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 11. - 12:34:05 írta Radikal »

SA-MP világának lassú kihalása..
« Válasz #2 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 13:08:19 »
0
Idézetet írta: Darkteacher date=1473588956\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"63022\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Esetleg újra egy nagy SA:MP fórum szervernek?
 
Az tényleg nem lenne rossz, de nem lenne elég 1. Kellene egy normális színvonalú RP szerver az RP-s magyar játékosoknak illetve 1 freeroam féleségű szerver. Valami tényleg újat kellene mutatni. Persze itt nem az \"egyedi gamemode\" sablon szövegre gondolok hanem egy értelmes közösségre. De ez valószínűleg esélytelen mert a normális játékosok akik talán még mindig játszanak a SA:MP-al azok már rég egy külföldi szerveren játszanak. Mert ott megtalálták azt a viszonylag tökéletes közösséget. Van a normális játékosoknak a másik fele akik meg már felnőttek és megunták vagy épp nincs idejük meló miatt. Meg az is benne van hogy itt a 21. században még a mikrón is elfut jobbnál jobb játék mint a SA:MP. Lehetne ezzel a \"tökéletes közösséggel illetve szerverrel\" próbálkozni de ehhez nem 20-25 magyar \"SA:MP játékosnak\" kell akarni hanem jóval többnek. És itt bukott el az egész.

Nem elérhető Pedró

  • 3341
  • 2014 © Az év Szkriptere
    • Profil megtekintése
SA-MP világának lassú kihalása..
« Válasz #3 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 14:05:03 »
+1
Vannak játékosok, csak azért  érezzük mi úgy, hogy kihal, mert kb 1-2 régi haverunkon kívül más nem foglalkozik már a SAMP-el. Ezen nőttünk fel, és már figyelembe se vesszük a friss játékosokat.. Ők pedig nem kapnak már Internet listát sem, mint ahogy mi kaptuk azt. :( (ty kye)
Emellett sok magyar külföldi szerveren nyomja. Csak gondolj az LSRP-s magyar playerekre, ha ők is magyar szervereken lennének, már az is észrevehető lenne. :D

Nem elérhető divkn

  • 3259
    • Profil megtekintése
SA-MP világának lassú kihalása..
« Válasz #4 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 14:40:01 »
0
Idézetet írta: Pedró date=1473595503\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"63022\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Ők pedig nem kapnak már Internet listát sem, mint ahogy mi kaptuk azt. :( (ty kye)
 
Na igen, pont erről akartam írni hogy már 2015 november óta semmi, ismétlem SEMMI! válasz nem érkezett arról hogy miért nem látjuk saját szerverünket az internet listán és miért csak azokat akik fizettek a hosted fülre. Volt is egy mód hivatalos fórumon ami listázott minden SAMP szervert, csak azt meg törölték... szóval igen, köszönjük Kye. Pedig nagyon közel voltunk ahhoz, hogy Kye kiadja a 0.3.7 forráskódját.

Nem elérhető emu420

  • 3704
  • Veterán
    • Profil megtekintése
SA-MP világának lassú kihalása..
« Válasz #5 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 18:02:30 »
+1
aki most gondolkozik abban, hogy bármiféle magyar szervert indít az most fejezze be
menjen játszani máshová, inkább külföldire, és ha még jó is az illető külföldi szerókra scriptelhet
rossz példa, de ott van razr, elment külföldi rcrp-re és mapper lett ja jó mapper amúgy de na, razr :D:D:D:::D:D:D::D
nem akartam csúnyát írni
e: razr-ról csak jót vagy semmit
bocs razr

Nem elérhető XDPATXD

  • 1374
    • Profil megtekintése
SA-MP világának lassú kihalása..
« Válasz #6 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 19:01:02 »
0
Rosszul fogalmaztam szerintem: A Magyar SA:MP közösség életbetartása a lényeg, ahogy magatok is látjátok mindegyikőtök azt mondja, hogy irány külföldi szerverre és hagyjuk a f*szba a magyar szervereket. Ez a baj!! Épp ez a gond, szétesett az egész, és szerintetek ez így jó? Mert szerintem nem. Régen tele voltunk szerverekkel, magyar játékosokkal rajta és klassz közösséggel most a tapasztaltabb emberek ha RP szervereket nézzük átmentek külföldi szerverekre így a gyökereket visszahagyva a magyar szervereken. Ez olyan, mintha a tanárok elmennének és csak sok kezdőt beültetnék egy osztályterembe és a táblán lenne az adott óra anyaga. Páran értenének valamit, többet csak ülnének és bámulnák és azt tennék amihez van kedvük. Remélem értitek mire célzok ezzel a példával.  :)
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 11. - 19:05:30 írta Darkteacher »

Nem elérhető TwisT3R

  • 576
  • Küklopsz
  • Discord: TwisT3R#7833
    • Profil megtekintése
    • Firing Squad Clan
SA-MP világának lassú kihalása..
« Válasz #7 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 20:18:50 »
+2
Ma az megy, hogy \" akarok egy közösséget nyitok 1 rp szervert :w00t: :w00t: \". NE akarjon semmit, inkább játsszon.

Nem elérhető emu420

  • 3704
  • Veterán
    • Profil megtekintése
SA-MP világának lassú kihalása..
« Válasz #8 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 21:34:46 »
0
a régi korosztály tudja azt a szintet hozni scriptben ami jó lenne, de nem nyit szervert, mindjárt ki is fejtem miért
a fiatal korosztály meg hatalmat akar magának, tulaj akar lenni, az, hogy ő órákat játszon egy szerón és szépen lassan szerezze meg a cuccokat, rp szerón autóház faszomtudja, funokon pl. vip vagy akármi az képtelenség
a régi korosztály ugye ezt meg tudja, és így nincs játékos mert mindenki sajátot akar ezért ők se nyitnak vagy ha igen 1 hét és closed
kurva fölösleges már szervert nyitni, van magyar rp szerver amit szeretnek, van magyar fun szero amit szeretnek, oda járjon mindenki
vagy ha valami újra vágynak menjenek külföldire, geci jó tud lenni és még tud újat mutatni a sampon belül

SA-MP világának lassú kihalása..
« Válasz #9 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 22:53:07 »
0
Valóban tagadhatatlanul igaz, hogy a mai korosztály nem úgy éli át a GTA-t ill. alapjáraton multizást, mint azok, akik 5-10 évvel ezelőtt kezdték; azonban az sem elhanyagolható tény, hogy egy több mint tíz éves játékról beszélünk. Lassan átveszik a SA:MP helyét az újabb játékok... tehát aki 2016-ban multizni akar, az kapásból nem a GTA-hoz, hanem League-hez vagy CS:GO-hoz fog nyúlni. Aki meg GTA SA párti, átáll MTA-ra, mert azért lássuk be, a SA:MP fejlesztői se túlságosan igyekeznek megtartani a közösséget... a MTA technológiájában sajnos fényévekkel megelőzi a SA:MP-ot.

Nem elérhető ZyZu.

  • Globális moderátor
  • 8939
  • my turbo diesel forum
  • Discord: ZyZu.
    • Profil megtekintése
SA-MP világának lassú kihalása..
« Válasz #10 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 05:45:57 »
+1
Attól hogy most mindenki leírja a véleményét az nem fogja visszahozni a régi társaságot, régen jobb volt minden, sokkal jobbat lehetett játszani és több barátot is tudtál szerezni mint most, sajnos ezek már csak emlékek maradnak. Sokan mai napig is játékmódokat írnak mivel akik ezekkel a játékokkal nőttek fel tudják, hogy milyen és miért is csinálják még mai napig is, nem a játékosokért.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 12. - 05:47:55 írta ƒeheristi97™ »

Nem elérhető XDPATXD

  • 1374
    • Profil megtekintése
SA-MP világának lassú kihalása..
« Válasz #11 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 22:31:02 »
+1
Ez hülyeség, annó is voltak nehéz időszakaink , mindig vannak és lesznek és sok mód biztos vagyok benne mert nálunk is igenis a playerekért készült, hát ki másnak ha nem nekik? Írjak egy módot és rakjam be valami mappába eldugva hadd porolódjon? Butaság!
Én ezzel a témával azt szeretném elérni, hogy páran újra észbe kapjanak, hogy tárgyaljunk erről mert látom, hogy sokak passzívak és nem hisznek már a Magyar szerverekben , vagy azt mondják ne , nem kell szervert nyitni. Baromság! Iszonyat sok éve vagyok már SA:MP player, évek óta lehet páran akkor még azt sem tudták mi az a PC. Emlékszem volt még annó a Hun RP szerver, kis zárt társasággal és nehezen lehetett bekerülni, hihetetlen jó volt. Azóta megjártam biztosan az összes jó magyar RP szervert, adminként , frakciókat vezettem stb sb  :) És igen ki lehet jelenteni, hogy van sok jó magyar RP szerver de sok bennük a hiányosság is, ha valakinek sikerülne ezek a hiányosságokat összeszedni, kijavítani és belepakolni egy módba egy iszonyatosan jól működő és szuper RP szerver keletkezne.( de ehhez kell kitartás is és nem több hónappal elötte bejelenteni, hogy szerver lesz aztán mégsem lesz belőle semmi! Meg kell nyitni és közben fejlesztgetni így jobban működik. Ha közben javítod sokkal jobb, hiszen mások is tapasztalják a hibákat, te is látod a hibáidat ) Mert lássuk be a playereket már nem az köti le mint annó 2010 ben amikor bekerült a sok érdekes új Object a SA:MP-be és a stunt szerverek fellángoltak hanemha már kb. egy második életet tudnak élni, ahol céljaik vannak. Így hát a legtöbb értelme egy RP szervernek van.

SA-MP világának lassú kihalása..
« Válasz #12 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 22:36:56 »
0
Idézetet írta: Darkteacher date=1473588956\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"63022\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Esetleg újra egy nagy SA:MP fórum szervernek?
 
Király lenne, adnám naon\'
www.twitch.tv/almightymartin

Az év STAFF tagja - 2015
Az év RP szervere - 2015 - [rc-rp.hu]

Red County Role Play [rc-rp.hu] - Tulajdonos
Project San Andreas [psa.hu] - Főadminisztrátor
See MTA LV [see-game.com] - Admin 4

Nem elérhető ZyZu.

  • Globális moderátor
  • 8939
  • my turbo diesel forum
  • Discord: ZyZu.
    • Profil megtekintése
SA-MP világának lassú kihalása..
« Válasz #13 Dátum: 2016. Szeptember 13. - 00:04:47 »
0
SA:MP fórum szerver? Sokan próbálkoztak és soha nem jött össze semmi abból a projektből. Vagyunk a fórumon 30 -an körülbelül akik majdnem mindennap felnéznek ide és írnak témákhoz.. Te abból a 30 emberből mindegyiket kéne ismerd, hogy segítsenek a játékmód írásához. Plusz, hogy gondoltad? Ma ír egy sort X nevű fórumozó, holnap Y nevű fórumozó? Nincs haladás csak egy basic mód ami mindenkinek publikus és ha valaki meggondolja magadát majd kiszáll a projektből akkor meg viszi tovább a SA:MP gamemodet magába.. Megéri? Nem.
Edit: helyesírásért sorry, telorol irtam

Nem elérhető emu420

  • 3704
  • Veterán
    • Profil megtekintése
SA-MP világának lassú kihalása..
« Válasz #14 Dátum: 2016. Szeptember 13. - 18:37:26 »
+1
az a hun roleplay nekem is nagyon tetszett, ám regisztrációm után 1 órával bannoltak jogtalanul speedhackért, haverom követett ugyan olyan kocsival, őt nem bannolták
egyébként nekem nagyon tetszett az egész mód meg minden, a zárt kis társaság, visszahúzódó emberekkel de hogyan bizonyíthattam volna, hogy nem speedhackeltem
handlingom se volt, és semmi egyéb. ez kb. 5 éve történt vagy még régebben

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal