Szerző Téma: Pickup System  (Megtekintve 3488 alkalommal)

Pickup System
« Dátum: 2016. Február 19. - 16:29:14 »
+9

\"byme.png\"
Üdv mindenkinek.
Szeretném bemutatni nektek a legújabb projectem amin dolgozom.
Ez egy nagyon összetett rendszer lesz,de jelenleg még fejlesztés illetve kidolgozás alatt áll.
A rendszerről röviden hogy egy pickup alapú item (tárgy) rendszer lesz amivel a játékosok interakcióba léphetnek.


A földön lévő itemeket megnézhetjük,felvehetjük,zsebre rakhatjuk. A képen látható dialogot az \'N\' gomb lenyomásával hozhatjuk elő.
\"1246b1.png\"
\"2b928a.png\"
\"3.png\"


Külön érdekessége a tárgyak kézbe vételekor hogyha felvettél egy itemet akkor a tárgy súly alapján a rendszer a kezedbe adja.
Mivel jelenleg csak egy alap módon fut a rendszer így jelenleg ez még nincs túlbonyolítva de amint bekerül a rendes játékmódba már a karakter erőnlétét is figyelembe fogja venni.
\"asd.png\"


Tárgyainkat (már ha van) megnézhetjük az \'Y\' gomb lenyomásával. Minden tárgynak lesz egy maximális darabszáma ami lehet nálad,ehhez adódik hozzá majd azoknak a súlya ami szükség esetén korlátozza a karaktered lehetséges cselekedeteit.
Pl: Ha több mint 20kg súly van nálad nem tudsz futni,ugrálni,stb.
\"4.png\"
Jelenleg még csak ennyi van készen ami úgymond látványos. A rendszer mint mondtam elég összetett lesz,így elég sok lehetőséget lehet vele a játékba vinni.


 
 

Pár dolog ami már be van tervezve:
- Boltban való vásárlás. Pickupok lesznek lehelyezve a szupermarketekbe amiket felvétel helyett majd a kosaradba tudsz helyezni.
- Rengeteg új munkalehetőség. A megszokott checkpointból ide-oda való rohangálás helyett egy kifinomultabb és érdekesebb munka rendszert lehet vele létrehozni amiből különféle tárgyakat szállíthatunk,készíthetünk.
- Craft rendszer. Ha már a szerverre bekerülnek ezek az új tárgyak akkor jó lenne egy craft rendszer is amivel adott tárgyakból lehet egy másikat készíteni. Pl: Ha van nálad pl alkohol,öngyűjtó illetve kendő akkor ezek felhasználásával lehetőséged adódik összerakni egy moltov koktélt.
- Armor. A nálad lévő golyóálló mellényt fel/le veheted,átadhatod,eldobhatod.Ha sérült,lehetőséged lesz javítani az állapotán.
- Új pénz rendszer. Annak hogy milliók vannak a zsebedben mostantól vége. Egy adott összeg el fog férni a zsebedben,de ha nem lesz nálad pénztárca több pénzt nem fogsz tudni majd eltenni. Ha eldobod a pénztárcád a benne lévő összes pénzt is értelemszerűen eldobod. A bankkártyád is külön tárgy lesz amit ellophatnak tőled és akár használhatják is azt.
- Könnyebben létrehozható kirabolható helyek. Ezzel a rendszerrel sokkal egyszerűbben lehet majd létrehozni különféle rablásokat így nem feltétlenül muszáj a már megszokott bankrabláshoz ragaszkodni. A lehetőségek korlátlanok: ékszerrablás,gyémántrablás,műkincsrablás,stb.
- Hátizsák rendszer. Mivel fentebb írtam súly szerint vannak a tárgyak az nem azt jelenti hogy lehet nálad egy 0,1kg-os tárgyból nálad 100 db. A táskába bizonyos mennyiségű tárgy fér bele amire befolyással van a tárgy típusa és mennyisége.
De ez nem azt jelenti hogy zsebre rakhatsz akármilyen tárgyat.
Egy adott itemet (pl almás láda) nem rakhatsz el, csupán viheted A-ból B-be illetve járműbe be/kirakhatod.
Jelenleg ötletekből csak ennyit agyaltam ki de ezekkel is elleszek egy ideig mivel szabadidőm nem sok van fejlesztetni  :Cry2:
Akinek eddig nem esett volna le,a rendszer egy RP szerverre készül így akinek lenne kedve ötletelgetni ennek tudatába tegye.
 
 


2016.03.07.
 

Volt egy kis időm foglalkozni vele így hát gondoltam felrakok róla pár új képet..  :thumbsup:
\"1f8409.png\"
\"206560.png\"
\"343b6b.png\"
 
 


2016.05.03.
 

Újra kedvet kaptam a dologhoz így a nagy részét már meg is csináltam :thumbsup:
\"15c0b7.png\"
\"2eacd3.png\"
\"3.png\"
\"4.png\"
\"5.png\"
\"6.png\"
\"7.png\"
 
 
Elkészült.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Május 17. - 23:57:02 írta Rasheedka »

Pickup System
« Válasz #1 Dátum: 2016. Február 19. - 18:48:42 »
0
Grat :DD

ᗩωєѕσмє

  • Vendég
Pickup System
« Válasz #2 Dátum: 2016. Február 19. - 19:19:26 »
+1
Tetszik, hogy Multi Theft Auto -ból/ből ötleteket lestél el, mint például a súlyt is figyelembe veszed/vetted. Ezt publikálni is fogod a jövőben? vagy egy hamarosan nyíló szerver módjába készül?
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 19. - 19:21:14 írta zιтяσиє »

Pickup System
« Válasz #3 Dátum: 2016. Február 19. - 20:02:09 »
0
Ez jólett mint mindig Rasheed  :thumbsup: :thumbsup: :D

Pickup System
« Válasz #4 Dátum: 2016. Február 19. - 20:59:12 »
0
Hát ez rohadt jó! :D Gratula!

Pickup System
« Válasz #5 Dátum: 2016. Február 20. - 16:47:37 »
+1
Idézetet írta: zιтяσиє date=1455905966\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"59584\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Tetszik, hogy Multi Theft Auto -ból/ből ötleteket lestél el, mint például a súlyt is figyelembe veszed/vetted. Ezt publikálni is fogod a jövőben? vagy egy hamarosan nyíló szerver módjába készül?
 
Rosszul beszélsz,közöm nincs az MTA-hoz és nem is lesz. Ezt a projectet már régóta szerettem volna megvalósítani de mostanáig jutottam el oda hogy neki tudjak állni mert eddig anticheaten dolgoztam majd a külön fegyver-lőszer kezelésén.
A másik kérdésedre válaszolva még magam sem tudom hogy nyitok-e újra szervert mert úgy veszem észre hogy az olyan szerverekre amin nincsenek összetett rendszerek mint pl. a SeeRPG-n nagyobb a kereslet. Publikáláson nem gondolkoztam még meg nem sok olyan ember van aki fel is tudná használni mivel a játékmódba neki kellene berakni (mivel külön fájlba írom) ami nem kis problémát jelentene  .. De mit mondtam még nem gondolkoztam rajta..Ha kiszállok úgyis kirakom az összes eddigi munkám  :D
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 20. - 16:52:24 írta Rasheedka »

Pickup System
« Válasz #6 Dátum: 2016. Február 21. - 10:14:06 »
0
Szép lesz, grat!

Pickup System
« Válasz #7 Dátum: 2016. Március 07. - 21:38:19 »
0
Frissítve
« Utoljára szerkesztve: 2016. Május 03. - 14:20:56 írta Rasheedka »

Nem elérhető TwisT3R

  • 576
  • Küklopsz
  • Discord: TwisT3R#7833
    • Profil megtekintése
    • Firing Squad Clan
Pickup System
« Válasz #8 Dátum: 2016. Március 07. - 21:53:20 »
0
Fasza-fasza ;D

RzRobot

  • Vendég
Pickup System
« Válasz #9 Dátum: 2016. Április 15. - 11:19:19 »
0
A képek és a leírás alapján egész jó rendszernek tűnik. Sok sikert kívánok a továbbiakban!

Pickup System
« Válasz #10 Dátum: 2016. Május 03. - 14:09:27 »
0
Na,a nagy része már kész :D

Nem elérhető whadez

  • 719
  • DEFEATER
    • Profil megtekintése
Pickup System
« Válasz #11 Dátum: 2016. Május 03. - 14:29:16 »
0
Jó sok időbe telt elkészíteni egy maximum 300 soros scriptet. Kíváncsi vagyok a kódra.  :winkkiss:

Pickup System
« Válasz #12 Dátum: 2016. Május 03. - 15:01:50 »
0
Idézetet írta: whadez date=1462278556\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"59584\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Jó sok időbe telt elkészíteni egy maximum 300 soros scriptet. Kíváncsi vagyok a kódra.  :winkkiss:
 
Te flegmázni jársz a fórumra?

Nem elérhető whadez

  • 719
  • DEFEATER
    • Profil megtekintése
Pickup System
« Válasz #13 Dátum: 2016. Május 03. - 15:19:58 »
+1
Idézetet írta: impreZZa date=1462280510\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"59584\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic


Jó sok időbe telt elkészíteni egy maximum 300 soros scriptet. Kíváncsi vagyok a kódra.  :winkkiss:
 
Te flegmázni jársz a fórumra?
 
[/quote]
Igen.

Nem elérhető DVS

  • 302
    • Profil megtekintése
Pickup System
« Válasz #14 Dátum: 2016. Május 08. - 17:51:50 »
+2
Idézetet írta: impreZZa date=1462280510\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"59584\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic


Jó sok időbe telt elkészíteni egy maximum 300 soros scriptet. Kíváncsi vagyok a kódra.  :winkkiss:
 
Te flegmázni jársz a fórumra?
 
[/quote]
Szegény whadez mindig bele okoskodik mindenbe csak az a poén, hogy ő meg se tudná írni a scriptet ;D

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal