Szerző Téma: Scriptek Magyarázattal  (Megtekintve 4197 alkalommal)

Nem elérhető Enigma

  • 391
    • Profil megtekintése
Scriptek Magyarázattal
« Dátum: 2014. Augusztus 16. - 15:56:09 »
0

Üdv.

Mivel mostanában elég sok szabadidőm van, ezért arra gondoltam, hogy néha, amikor olyan kedvem van, akkor megírok egy itt kért rendszert, folyamatos magyarázattal a scriptben, hogy mindenkinek érthető legyen.


Lehet lényegében akármi. A Lényeg annyi, hogy ötleteket kérnék, hogy mi legyen az első, itt, hozzászólásban. :)


Ennyi lenne, nem viszem túlzásba, hisz minek, egyszerű az ötlet. :)

Scriptek Magyarázattal
« Válasz #1 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 19:03:33 »
0

Mondok én párat neked szívesen :D

Bár szinte biztos, hogy ami tetszeni fog azt meg fogom én is csinálni egyedül ha tudom xD


Na akkor mondom is :D


Egyszerű kocsi lehívás-->[parancs] [jármű ID je]


Egyszerű garázs rendszer-->[parancs] [blip id(A lebegő blip cucc most nem tudom mi a neve : D)]


Be lehessen menni sétálva is, és kocsival is.


Hud rendszer-->(Ezt meg tudom csinálni nem azért írom, csak kíváncsi vagyok a te megoldásodra is ha csinálsz egyet :DDD)


Boom-->Na ez egy vicces kis ötlet :DDD Lényeg: Ha az adott player eléri a kocsival egy megadot sebességet.Pl:100-120 akkor elkezd számolni 10 ről, ehez egy kis sound társul majd ha lejár az idő akkor felrobantja a kocsit :D Ha meg lelasít akkor törlödik ez az egész, vagyis 0 zodik a számláló és nem történik semmi :)


Egyenlőre ennyi jutott az eszembe ha jutt még eszembe valami akkor írok :D



Nem elérhető Enigma

  • 391
    • Profil megtekintése
Scriptek Magyarázattal
« Válasz #2 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 20:54:43 »
0
Itt az első, 5perces cucc, leírást nemcsináltam hozzá, mert ehhez szerintem azért nem kell.
 

addCommandHandler(\"vehicle\",
function(playerSource, cmd, model)
if tonumber(model) and tonumber(model) >= 400 and tonumber(model) < 609 then
   local x, y, z = getElementPosition(playerSource)
   local vehicle = createVehicle(model, x + 3, y, z)
   outputChatBox(\"Sikeresen létrehoztál egy járművet.\", playerSource)
else
   outputChatBox(\"Nem sikerült létrehozni a járművet.\", playerSource)
end
end
)

 
 
 


Dupla üzenet összevonva ekkor: 2014. Augusztus 16. - 22:01:37
 


Itt is lenne a következő.. :) Robbanás.
 
Kliens oldal:
 
 
 
Szerver oldal:
 
 
« Utoljára szerkesztve: 2017. Július 11. - 17:47:36 írta Enigma »

Scriptek Magyarázattal
« Válasz #3 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 22:21:03 »
0
xDDDDD
Ez a robbanás cucc nagyon raj lett :DDD Szép kis script.Nem túl bonyolult de jól kivitelezhető :D
Szép munka :D Majd adok még :P

Scriptek Magyarázattal
« Válasz #4 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 01:19:25 »
0
Enigma szerintem egy elég jó programozó - fejlesztő (\"Scripter\"). Csodálkoztam mikor ránéztem erre a topicra.  :D

Nem elérhető fredy

Scriptek Magyarázattal
« Válasz #5 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 02:55:57 »
0
Szia, mivel nem adtak még ötletet ezért írok pár, hogy mit is csinálj meg persze ha akarsz :)
1. Ha meg hal az illető akkor ne az alap halál legyen hanem mondjuk 5 percet ott forog körülötte a kamera ilyen pirosos lesz és számolja mennyi idő van még hátra na de ha meghal akkor adjon neki egy olyan üzenetet, hogy \"Na mivan öcsém? Meghaltál? Szégyeld el magad.\" És ebben az lenne a vicc, hogy ha le jár az az 5 perc akkor kickeli a játékost :)
2. Ha mondjuk be írod, hogy \"/viz\" akkor az egész város víz alatt legyen és rakjon le egy csónakot amibe bele is rak, aztán mikor ha elindul onnanstól 1 percre tünjön el mindegyik és zuhannyon majd haljon meg :) (És ehez kéne a halálos dolog :) )
3. Ilyesmi trafipax mód az az ha egy kocsival egy admin bekapcsolja akkor a kocsi fölött írja ki, hogy [[[Trafipax]]] és ha valaki elmegy a kocsi elött jó gyorsan mondjuk 70-el akkor kickelje és a kocsiját törölje :)
Ezek az ötletek egy Fun Szerverhez jók ahol én is admin vagyok oda akarjuk megcsinálni :)

Nem elérhető hunfiu

  • 161
    • Profil megtekintése
Scriptek Magyarázattal
« Válasz #6 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 08:10:40 »
0
Idézetet írta: Fredy date=1408236957\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"55531\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Szia, mivel nem adtak még ötletet ezért írok pár, hogy mit is csinálj meg persze ha akarsz :)
1. Ha meg hal az illető akkor ne az alap halál legyen hanem mondjuk 5 percet ott forog körülötte a kamera ilyen pirosos lesz és számolja mennyi idő van még hátra na de ha meghal akkor adjon neki egy olyan üzenetet, hogy \"Na mivan öcsém? Meghaltál? Szégyeld el magad.\" És ebben az lenne a vicc, hogy ha le jár az az 5 perc akkor kickeli a játékost :)
2. Ha mondjuk be írod, hogy \"/viz\" akkor az egész város víz alatt legyen és rakjon le egy csónakot amibe bele is rak, aztán mikor ha elindul onnanstól 1 percre tünjön el mindegyik és zuhannyon majd haljon meg :) (És ehez kéne a halálos dolog :) )
3. Ilyesmi trafipax mód az az ha egy kocsival egy admin bekapcsolja akkor a kocsi fölött írja ki, hogy [[[Trafipax]]] és ha valaki elmegy a kocsi elött jó gyorsan mondjuk 70-el akkor kickelje és a kocsiját törölje :)
Ezek az ötletek egy Fun Szerverhez jók ahol én is admin vagyok oda akarjuk megcsinálni :)
 
Mindez rövidítve:
Enigma csinálj nekem egy szervert!!4!!!!4NÉGY4!!NÉGY!!44
:D

Nem elérhető Martin

  • 160
    • Profil megtekintése
Scriptek Magyarázattal
« Válasz #7 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 21:43:22 »
0
Helló, hogyan tudnám megcsinálni azt hogy adminszolgálatba ne sebződjek, és a kocsi se?

Scriptek Magyarázattal
« Válasz #8 Dátum: 2014. Augusztus 19. - 17:04:47 »
0
Én egy olyan HUD-ra lennék kiváncsi amiben külön változókkal lenne létrehozva az éhség és a szomjúság(+ ugye rajta lenne a hp meg armor, engem főként az éhség, szomjúság érdekelne :D)

Nem elérhető Enigma

  • 391
    • Profil megtekintése
Scriptek Magyarázattal
« Válasz #9 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 21:57:28 »
0
Gratulálok.

Scriptek Magyarázattal
« Válasz #10 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 22:05:24 »
0
Ha nekem gratuláltál akkor köszönöm.
Ha magadnak akkor értelmetlen volt hiszen még nincs készen a script.

Scriptek Magyarázattal
« Válasz #11 Dátum: 2014. Október 15. - 17:34:29 »
0
Elég jó lett...
Kár,hogy nem Scriptelsz már :) (végülis megértem...ennyi rp szervert már)

Scriptek Magyarázattal
« Válasz #12 Dátum: 2014. Október 19. - 13:04:58 »
0
Hello! Nekem egy olyan ötletem támadt, hogy lehetne egy olyan , hogy random meggyullad valami és a tüzet mindenki látná. A Radaron kijelezné 1 kicsike jelelel és ellehetne oltani poroltóval. Ha a Játékos eloltotta akkor kapna pénzt érte.. pl: 3000  Dollárt :D

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal