Szerző Téma: Szerverkészítéshez tanácsok  (Megtekintve 5301 alkalommal)

Szerverkészítéshez tanácsok
« Dátum: 2014. Június 19. - 21:40:12 »
0
⚠ Szerverkészítés - tanácsok ⚠
 
Üdvözlök minden kedves fórumozót.
Ebben a leírásban szeretnék azoknak az embereknek segíteni, aki esetleg MTA / SAMP szerverbe kezdenek.
Kezdjük is a leges legelején:
 
    • Ne egy \'szerkesztett\' játékmóddal nyiss szervert. (Abból nagyon sok van.)
  • Készíts egy olyan szervert, ami az embereknek újdonságot mutat, ennek köszönhetően több érdeklődő lesz.
  • Törekedj a legjobb szerver védelemre, mivel ha egy támadás bekövetkezik sok ember kedvét elveheted a szervertől.

 

Nagyon sok okot írhatnék a szerver készítéshez, kiegészíteném még azzal hogy a letisztultságra figyelj oda, ne legyen minden túlbonyolítva mivel az sok embernek nem tetszik. Igazából én már bele estem egy két bökkenőbe ezzel kapcsolatban, ezért nem is foglalkozok továbbá ilyen dolgokkal. Ha nem értesz valamit, akkor látogass el a \'Segítségkérés\' fórumba, és írd le részletesen mi a problémád, illetve a hiba forrását.
Amint eszembe jut valami azonnal bővíteni fogom. További szép napot mindenkinek!
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 13. - 18:08:04 írta Ǥrant »

Szerverkészítéshez tanácsok
« Válasz #1 Dátum: 2014. Június 21. - 15:27:53 »
0
Szia Lenne egy kérdésem!
\"1.) Ha van hozzáértő csapatod ne Valhalla / Shodown móddal nyiss szervert.\"
Miért olyan rossz a Valhalla mód?

Szerverkészítéshez tanácsok
« Válasz #2 Dátum: 2014. Június 21. - 15:44:06 »
0
Ha megnézzük Magyarországon rengeteg Valhalla alapú szerver van, és ha bele gondolsz, van egy jó csapatod fel építesz egy új módot nulláról. Több értelme lesz mint egy Valhalla módnak.

Szerverkészítéshez tanácsok
« Válasz #3 Dátum: 2014. Június 21. - 16:19:48 »
0
Eddig arról tudtam , hogy a Fly és a Sweet  a Valhalla

Szerverkészítéshez tanácsok
« Válasz #4 Dátum: 2014. Június 21. - 16:20:48 »
0
Valhalla mód rengeteg szerverben megtalálható, csak picit át vannak alakítva..

Szerverkészítéshez tanácsok
« Válasz #5 Dátum: 2014. Június 21. - 18:45:44 »
0
Szóval ha a Valhalla-ból kiveszem pl: a Faction Systemet és átrakoma  zeroba az müködni fog?

Carlos

  • Vendég
Szerverkészítéshez tanácsok
« Válasz #6 Dátum: 2014. Június 21. - 20:47:10 »
0
Természetesen működik, ha esetleg nincs átalakítva . De ha az eredetiből (angol) másolsz biztos sikerrel jársz.

Nem elérhető pavip

Szerverkészítéshez tanácsok
« Válasz #7 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 13:40:47 »
0
Idézetet írta: Dexter date=1403206812\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"55291\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Üdvözlök minden kedves olvasót. A mostani témában azt szeretném nektek le írni hogy miért ne kezdjetek MTA szerverbe, és még más dolgokról is olvashattok ami szerverkészítéssel kapcsolatos.
1.) Ha van hozzáértő csapatod ne Valhalla / Shodown móddal nyiss szervert.
2.) Ne a tulajdonosi poszt miatt nyiss MTA szervert.
Egy két tanács még.
Ha szervert szeretnél nyitni MTA köreibe akkor ne csak azért nyiss szervert hogy  neked jó legyen, a játékosok és élvezzék az egész dolgot.
Ha a szerveredhez szeretnél esetleg Fejlesztőt / Designert / Webmester-t a segítségkérés témában megteheted.
~ Bővítés alatt ~
 
segítségkérés-t ki kéne csrélni munkaerő keresésre, mert nem rég volt is egy ilyen téma amit legend helyezett ha jól tudom.

Nem elérhető hunfiu

  • 161
    • Profil megtekintése
Szerverkészítéshez tanácsok
« Válasz #8 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 15:13:02 »
0
Idézetet írta: Dexter date=1403206812\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"55291\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
1.) Ha van hozzáértő csapatod ne Valhalla / Shodown móddal nyiss szervert.
 
Egy kis kreativitással nagyon sok mindent ki lehet belőle hozni, és nagyon szépen tűri ha babrálsz vele, tapasztalat.
Másrészről felesleges idő pazarlás megírni azt ami már egyszer kész és jó..

Szerverkészítéshez tanácsok
« Válasz #9 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 15:28:54 »
0
Valaki tud egy kis infót mondani erről a Shadow modrol? mindenki emlegeti, googleban semmi infót nem találtam róla, sőt még egy nagy német fórumon se.
megköszönném :D

Carlos

  • Vendég
Szerverkészítéshez tanácsok
« Válasz #10 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 15:39:01 »
0
Szerintem meg, már több tucat shodown szerveren játszottál csak nem tudsz róla..

Szerverkészítéshez tanácsok
« Válasz #11 Dátum: 2015. Július 06. - 20:21:52 »
0
Üdv. MTA-SA-ban én teljesen új vagyok, szükségem lenne egy kis segítségre, nem, nem buta 10 éves vagyok mielőtt valaki lerohanna :)
SAMP-ban programoztam eddig, de szervert szeretnénk nyitni és úgy döntöttünk RP-re az MTA több lehetőséget nyújt számunkra :)
Pár kérdés
Először is:
SAMP-ban voltak a gamemode-ok és a filterscript-ek
Ebben tudom, hogy a scriptek két oldalúak Client-Server, mint IVMP-EFLC...
Ha én elkezdek írni egy modot, akkor pontosan hogyan kezdjek bele?
Ami érdekel:
Mindent kiüríteni a szerverből, hogy csakis az legyen benne amit én írok meg, és hova rakjam hogyan kezdjem?:/
Várom a válaszokat :)

Szerverkészítéshez tanácsok
« Válasz #12 Dátum: 2015. Július 07. - 19:25:27 »
0
Neked is ajánlom a régebben írt leírásomat:
https://mtaforum.net/index.php?topic=197.0

Szerverkészítéshez tanácsok
« Válasz #13 Dátum: 2015. Július 17. - 06:45:57 »
0
Köszönöm a segítséget! :)
Még esetleg annyi, hogy ha client scriptet is akarok, akkor azt is ebbe a mappába vagy az egy különálló script lesz?:o
« Utoljára szerkesztve: 2015. Július 17. - 06:48:19 írta Anorennia »

Szerverkészítéshez tanácsok
« Válasz #14 Dátum: 2015. Július 17. - 19:14:02 »
0
Szintén mehet ebbe a mappába, csak akkor nyilván meta-ba is írt bele kliensoldaliként.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal