Szerző Téma: [MMO-PK] Urban FreeRunners  (Megtekintve 8787 alkalommal)

Nem elérhető Attila

  • 5079
    • Profil megtekintése
[MMO-PK] Urban FreeRunners
« Dátum: 2015. Március 31. - 20:37:36 »
+12
Sziasztok!
Előszó!
Egyszerűre kívánom venni a dolgot, mert maga a szerver is egyszerű lesz. Nem szépítem agyon képekkel, csillogó szövegekkel és felesleges magyarázatokkal, hanem inkább belesűrítem néhány tömör fejezetbe, hogy miről lenne itt szó.
Aki régóta itt van, az nyilván emlékszik, hogy 2012-ben és 2013-ban is volt már szó arról, hogy életre hívjuk az Urban FreeRunners szerverét.
Mindkét évben kudarcba fulladt a dolog, 2012-ben a folyamatos ingyen szerveres cigánykodás miatt, aztán a következő éven, amikor bérelt hostingon futtattuk és kalapálgattuk (akkoriban még Epsilon úrral), akkor az én lustaságom és nemtörődömségem **szta be a kaput a projektnél.
Most, így 2-3 évvel később felmerült ismét az ötlet, viszont nem az én kezdeményezésemből.
A VLAztecas egykori tagja és a HoodStarz szerver szerkesztője, Vektor keresett meg a dologgal, mert Ő szívesen megcsinálná ezt nekünk, egy ingyen szerveren futtatva. Nekem/nekünk gyakorlatilag csak ötletelni kell.


Az arculat ugyanaz, mint régen is volt. Egy tiszta, mapolástól mentes szervert szeretnénk teleszőni a parkourra ösztönző tevékenységekkel.
A szerver egy halovány átmenetet hivatott képviselni a parkour és a fejlődős, kompetitív versengés között. Mindennek a parkour a mozgatórugója, a pénzszerzésnek, az eldugott tárgyak keresgélésének, a tiszteletszerzésnek és a szintlépésnek is.
A régi ötletek elvesztek, mind a gépemről, mind a fejemből is, ezért aprólékosan kell összeszednünk mindent.


Kezdeném azzal, hogy a régi rendszerrel ellentétben a weboldalhoz való hozzákötöttség megszűnt, ezért a regisztrálás magán a szerveren fog történni. Két nyelven íródik a szerver, mert jobbszeretném, ha külföldi játékosok is megcsodálnák a dolgot.
A regisztráció és a nyelvválasztás után automatikus spawnolás történik a Los Santosi reptéren, ahol egy NPC útbaigazít minket, hogy hogyan kell útnak indulni a parkourra kihegyezett Los Santosban (és idővel majd a többi városban/faluban is).
A beszélgetés végén néhány ingyen robogó segítségével el kell jutni a Grove Streetre és ott kell megkezdeni a túrát a városban.
Itt jönnek képbe a szakaszok.


A szakaszok adják a gerincet. A térképen sárga pöttyök jelzik őket, míg a játéktérben a semmiben lebegő adrenalinkapszulák.
Ezek a kapszulák maguk elé vetítik a szakasz nevét, hosszát, nehézségét, elkezdéshez szükséges szintjét, rekorderét, a rekordidőt és azt, hogy végigmentél-e már a szakaszon.
A szakaszba való belépés után a szerver előre lementett ellenőrzőpontok útján végigvezet egy útvonalon, amelynek a befejezése pénzt és tiszteletet hoz számodra.
Számolja az adott szakaszon elért időt is a szerver, és a rekordidőt tartó játékos neve meg fog jelenni a szakasznál, a futott idejével együtt. Ennek technikai haszna van, mert a szakasz rekordtartója 1%-os részesedést kap a más játékosok által ugyanezen szakaszon szerzett pénzösszegből.
Az elvégzésért járó fix összeget levonó tételként a pozíciótöltések -és a teljesítés közbeni halálok száma fogja a csökkentések útján meghatározni. A végeredmény 1%-át a szerver jóváírja a tiszteletcsíkunkban. A tiszteletcsík 500 egységet tartalmaz, amely a betelés után lenullázható. Divatosabb helyeken ezt szintlépésnek nevezik. Mifelénk is.
Lesznek különböző játékmódok és gyűjtögetni való tárgyak, amelyek a tiszteletszerzésre éleződnek majd ki. De ezek még spekulációs fázisban sincsenek, ezért ezt a tényleges megnyíláskor leszek szíves majd kifejteni.


Apropó gyűjtögetni valók.

Egyszerű és vaskalapos megoldás az, hogy pénzes táskákat szórjunk szét a városban, csakúgy, mint némelyik freeroam szerver.
A különbség annyi, hogy ezek szigorúan a parkourhoz kapcsolódó helyeken lennének elrejtve, amik közel sem lennének egyszerűek.
Random generált, változó összeget tartalmaznának.
Továbbá lesznek még a fentebb említett tiszteletre kihegyezett ereklyék, (a Vice Cityből átvett Tiki szobrok) amelyekből összesen körülbelül három darab lesz városonként, és azok is a legnehezebben elérhető helyeken.


A pénz funkciója egyelőre tisztázatlan, arról ötletelünk legkevésbé, pedig úgy szeretnénk optimalizálni, hogy nehéz legyen pénzt keresni, és az abból eredő szolgáltatások drágák legyenek.
Egy funkciót már találtunk neki, és ez a skinváltás lesz.
Bár prioritását tekintve nem is ez az első és legfontosabb dolog, de ettől függetlenül még szeretnélek megkérni Titeket, olvasókat, hogyha eszetekbe jut valami jó ötlet a pénz funkciójához, akkor szóljatok és megvitatjuk.


Záró szavak
Előreláthatólag nem tudni, hogy mikor nyitunk meg, de tesztfázis az folyamatosan lesz. Futni fog és jöhettek segíteni, majd értesítem az egybegyűlteket.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Április 11. - 19:10:04 írta ƒlaﻛh »

Nem elérhető Blez

  • 202
    • Profil megtekintése
[MMO-PK] Urban FreeRunners
« Válasz #1 Dátum: 2015. Március 31. - 23:00:26 »
0
Hm... Hallottam már rólatok, és ehhez hasonló szervert viszont még sehol sem láttam. :D Remélem összejönnek a terveitek és nagy sikeretek lesz.

Nem elérhető Attila

  • 5079
    • Profil megtekintése
[MMO-PK] Urban FreeRunners
« Válasz #2 Dátum: 2015. Április 01. - 10:56:49 »
0
Hát ha a sikere nem is, de az egyedisége az meg lesz. :)

Nem elérhető b1s

  • 2212
  • Faszidegbénulás
    • Profil megtekintése
[MMO-PK] Urban FreeRunners
« Válasz #3 Dátum: 2015. Április 01. - 14:52:19 »
+3
Sok sikert.

Nem elérhető Attila

  • 5079
    • Profil megtekintése
[MMO-PK] Urban FreeRunners
« Válasz #4 Dátum: 2015. Április 01. - 21:49:05 »
+4
\"QBUVXEtvAwMMX1tEEgVQ\"
haladunk


E:
\"QBUVX0tvAwMMX1lPEgVR\"
los santosba mentem a felvehető pénzestáskák koordinátáit, ez a rész már meg van, ha befejeztem, már ez is bent lesz :D
« Utoljára szerkesztve: 2015. Április 04. - 08:13:42 írta alitta »

Nem elérhető skyLine

  • Globális moderátor
  • 2171
  • 2020
  • Vaterán
    • Profil megtekintése
[MMO-PK] Urban FreeRunners
« Válasz #5 Dátum: 2015. Április 04. - 17:22:59 »
+1
Paint :D


Sok sikert!
Rohadt ötletesnek tartom ezt az egészet és nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy mit hoztok ki belőle. Remélem nem kellesz csalódnunk.

[MMO-PK] Urban FreeRunners
« Válasz #6 Dátum: 2015. Április 05. - 18:10:42 »
+1
Idézetet írta: skyLine date=1428160979\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"53539\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Sok sikert!
Rohadt ötletesnek tartom ezt az egészet és nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy mit hoztok ki belőle. Remélem nem kellesz csalódnunk.
 
Köszönjük, igyekszünk :)


Kis spoiler a parkour szakasz checkpoint rendszeréről:
 

Nem elérhető Lofoli

  • 296
    • Profil megtekintése
[MMO-PK] Urban FreeRunners
« Válasz #7 Dátum: 2015. Április 05. - 18:17:03 »
0
Lehet h Van ilyen a szerverbe csak átsiklottam felette :|
Lehetne PK Pont Ami X - Y Adna
PK Pont pedig PK XP böl lehetne
Lehet h Van ilyen a szerverbe csak átsiklottam felette :|

Nem elérhető Attila

  • 5079
    • Profil megtekintése
[MMO-PK] Urban FreeRunners
« Válasz #8 Dátum: 2015. Április 05. - 19:43:00 »
+1
A szakaszok elvégzése pénzt és tiszteletet ad a játékosoknak.
A pénzből lehet majd venni saját skint, életcsomagokat a szakaszok közbeni újratöltéshez, szintlépésre lehet költeni és a maximális életerőt lehet vele majd egységenként növelni.
A tisztelet pedig a szintlépéshez kell, a szintek pedig különböző szakaszok elkezdéséhez szükségesek. Például San Fierroi szakaszok ilyen 30-as szinttől fognak kezdődni. Simán át lehet menni a többi városba, de addig teljesen felesleges, ameddig nincs meg a szinted hozzá.
E:
A pénzestáskákkal egyre jobban haladok.
\"QBUVUEtvAwMMX1hPQwVR\"
E2:
 

E3:
\"QBUVCUtvAwMMX19PFAVR\"
Sikerült a szünet alatt befejeznem a táska koordináták mentését, bőven adtam belőlük Los Santosnak és a peremvidéknek, összesen 306 (!!!) helyet mentettem, amiből tervek szerint olyan 60-80 darab lesz lent egyszerre, és miután mindet felvették a játékosok, a szerver respawnolni fogja őket ismét csak a 306 helyből random generált 60-80 db helyre.
A táskák pénzt tartalmaznak. Az összeget még nem sikerült meghatároznom, mert próbálom úgy alakítani, hogy a pénz kényes téma legyen, és ne lehessen túl egyszerűen feltörni, ha valaki esetleg sokat találna.


Továbbá már üzemel a szakaszkészítő is, a reptéren Ben (mint NPC) rendelkezik a dialoggal, ami útbaigazítja a játékosokat a szerveren és már belekezdtem az ereklyék (Tiki szobrok) helyeinek lementésébe is. Azokból öt darab lesz Los Santosban, öt nagyon nehéz helyen. Lesz olyan, amit egyedül nem lehet felvenni, ezért kell egy társ hozzá, aki segít benne. Ez így duplán jó lesz mindkét félnek. Az ereklyék csak egyszer vehetőek fel. Ezek tiszteletet adnának, aminek a mennyiségéről még most sem született döntés.
VISZONT. Akinek meg van mind az öt, annak meg fog jelenni egy checkpoint az alábbi helyen:
\"QBUVCUtvAwMMX19PQgVR\"
Itt ki lehet váltani a jutalmat az öt nagyon nehéz ereklye megtalálásáért. Nektek van ötletetek, hogy mi lehetne az?
Erről sem született még döntés.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Április 07. - 13:38:48 írta alitta »

[MMO-PK] Urban FreeRunners
« Válasz #9 Dátum: 2015. Április 07. - 15:04:53 »
0
Jól néz ki már várom. Van már ötletetek nagyjából mikorra várható?
Mellesleg a nagy munkában ne felejtsetek el egy 100%ig biztos anticheat rendszert kialakítani (főleg a pénzre ha annyira ritkára szánjátok) ajánlom hogy külön változóba tegyétek a pénzt és ne az alap játék pénzébe de majd ti eldöntitek :)
Sok sikert!

[MMO-PK] Urban FreeRunners
« Válasz #10 Dátum: 2015. Április 07. - 16:52:49 »
0
Idézetet írta: TylerWish date=1428411893\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"53539\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Jól néz ki már várom. Van már ötletetek nagyjából mikorra várható?
Mellesleg a nagy munkában ne felejtsetek el egy 100%ig biztos anticheat rendszert kialakítani (főleg a pénzre ha annyira ritkára szánjátok) ajánlom hogy külön változóba tegyétek a pénzt és ne az alap játék pénzébe de majd ti eldöntitek :)
Sok sikert!
 
Kösz, igyekszünk. Játékos élete és pénze szerveroldali lesz. :)

Nem elérhető Attila

  • 5079
    • Profil megtekintése
[MMO-PK] Urban FreeRunners
« Válasz #11 Dátum: 2015. Április 10. - 06:35:27 »
+1
Be lettek rakva a pénzestáskák. Végül 80 darab lesz egyszerre a városban. A felvételük után - mint ahogyan azt fentebb is említettem - újra fognak spawnolódni a 306 lementett koordinátából random kiválasztott 80 helyen.
Nem egyszerű a dolog, én egy jó tíz percig azt hittem el**sztunk valamit és nem spawnolta le a táskákat, de aztán rájöttem, hogy Los Santos igencsak nagy, ha a parkour szemléletében nézzük.
A pénzről sikerült döntenünk. Tekintve, hogy nem egyszerű megtalálni a táskákat, adtunk egy 500-2000 $ közötti jutalomintervallumot.
Viszont néhol túllőttem a célon, mert úgy érzem némelyik táska mehetne ereklyének...vagy csak balf*** vagyok és kijöttem a rutinból, mert nem tudtam felvenni.


Úgy érzem, hogy jó munkát végeztünk, mert végre gondolkodni is kell, ha fel akarod őket venni. Van, hogy az utcáról látod a táskát, megkeresed a legnyilvánvalóbb odavezető utat, próbálgatod, és nem jó. Ott általában máshogy kell megközelíteni, néhol úgy, ahogy nem is gondolnád.
Ha lesz tesztelés, akkor a véleményeteket szívesen fogadom róluk. :)


E:
Végeztünk néhány finomabb mapolást a szerveren. No nem olyan undorító mértékben, mint egy freeroam vagy egy rp szerver, mert itt csak kényelmi funkciók szempontjaból került elhelyezésre néhány, a tovább haladást segítő tárgy. Vannak olyan szakaszok, amiket nem lehet elérni jetpack használata nélkül, ezért kénytelenek voltunk okosan megoldani a dolgokat.
Jó lesz. :3
« Utoljára szerkesztve: 2015. Április 12. - 07:51:58 írta alitta »

Nem elérhető Attila

  • 5079
    • Profil megtekintése
[MMO-PK] Urban FreeRunners
« Válasz #12 Dátum: 2015. Április 17. - 10:31:21 »
+1
Alakulgatnak a szakaszok, így a Ganton környékén leraktam már kb 20 darabot.
Sárga pöttyök!
\"QBUSXEtvAwMMX1NFFgVR\"
E:
Ha már sárga pöttyök!
 

Nem elérhető Attila

  • 5079
    • Profil megtekintése
[MMO-PK] Urban FreeRunners
« Válasz #13 Dátum: 2015. Április 25. - 08:09:43 »
0
Elnézést kell kérnem a többszöri hozzászólás miatt, de nem akarom editelgetni, mert szerintem kevesebben járnak vissza ellenőrizni, hogy írtam-e egy postba új információt, mint amennyien akkor néznek be ide, amikor új hozzászólást írok.
Tök jól haladunk!
53 szakasz van jelenleg, a dolgok nagy része már működőképes, a szerver már magában játszható is, már csak a színező ficsőrök kellenek bele. Vannak mapolások, végül muszáj volt beletoldani egy két épületbe ezt azt, de ezek aligha észrevehetőek.
Életjelként itt egy szakasz, amit tegnap vettem fel, próbáltam rekordot dönteni a sajátomon.
 



E:
\"QBUSC0tvAwMMXw8fRAVQ\"
« Utoljára szerkesztve: 2015. Április 25. - 10:21:38 írta alitta »

Nem elérhető Ben

  • 1754
  • Ben apó
    • Profil megtekintése
[MMO-PK] Urban FreeRunners
« Válasz #14 Dátum: 2015. Április 25. - 09:15:14 »
+1
Többszöri hozzászólás elkerülése érdekében írt válasz.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal