Szerző Téma: SA-MP 0.3z R4 szerver frissítés  (Megtekintve 3815 alkalommal)

Nem elérhető Csabesz

  • 7827
    • Profil megtekintése
SA-MP 0.3z R4 szerver frissítés
« Dátum: 2014. Augusztus 12. - 11:57:59 »
+4
Ez egy újabb frissítés kizárólag a SA:MP szerver tulajdonosoknak
Hogyha a jelenlegi SA:MP 0.3z-rõl frissíted a szervert akkor Linux operációs rendszert használó szervertulajdonosok esetében szimplán \'samp03svr\' kell  felcserélni a letöltésben találhatóval, Windows esetén ez a \'samp-server.exe\' felcserélését jelenti.
Fontos: Hogyha a szkriptedben használtad az  OnUnoccupiedVehicleUpdate eljárást, akkor recompileolni kell szkripted a régebbi pawn includeokkal, hogy használni tudd az újabb szerver frissítést!
SA-MP 0.3z R4 szerver
A készítõk kaptak pár bejelentést, hogy a játékosok visszaéltek a trailerek szinkronizálásával abból a célból, hogy körbemozgassák a trailerhez csatolt jármûvet a szerveren, úgy hogy közben nem irányították azt.
-Az utólagos kiegészítés ellenõrzi, hogy hozzá lett-e adva a szerverhez a trailer jóváhagyása.
-Egy új eljárás vált elérhetõvé, amely arra szolgál, hogy meghatározzuk azt a játékost aki frissíti az õ jármûve trailerét.
 
public OnTrailerUpdate(playerid, vehicleid);
//a playerid annak a játékosnak az ID-ja aki küldi a trailer frissítését
//vehicleid pedig a frissülõ pótkocsinak az ID-je
//Hamis (0) visszatérés esetén ez az eljárás leállítja a trailer updatelését a többi játékos számára.A trailer poziciója továbbra is frissülni a fog a szerveren belül.

 
-Az OnUnoccupiedVehicleUpdate eljárás frissült, oly módon, hogy segítségével lehet szabályozni az új sebességét a frissített jármûnek.
 
public OnUnoccupiedVehicleUpdate(vehicleid, playerid, passenger_seat, Float:new_x, Float:new_y, Float:new_z, Float:vel_x, Float:vel_y, Float:vel_z);
//Ha a szkriptedben használtad ezt az eljárást, akkor frissítened kell a jelenlegi paramétereknek megfelelõen és recompileolni kell a szkripted ahhoz, hogy használhasd a 0.3z R4-es szervert

 
-Eltávolították a HTTP debug üzeneteket amit a 0.3z-R3-as szerverben hagytak.
Letöltések:
SA:MP 0.3z R4 Linux szerver: http://files.sa-mp.com/samp03zsvr_R4.tar.gz
SA:MP 0.3z R4 Windows szerver:  http://files.sa-mp.com/samp03z_svr_R4_win32.zip
SA:MP 0.3z R4 Linux szerver (1000 max játékossal): http://files.sa-mp.com/samp03zsvr_R4-1000p.tar.gz
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 13. - 11:39:55 írta CasHiis »

SA-MP 0.3z R4 szerver frissítés
« Válasz #1 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 12:45:26 »
0
Ha jól értem ez a OnTrailerUpdate mindig meghívódik?
Ennek mégis mi értelme? Sokkal jobban is meglehetett volna oldani:
OnTrailerAttach
OnTrailerDetach
Kalcor-nak ez a válasza az MTA 1.4-re?:D
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 12. - 12:49:37 írta bbTamas »

Nem elérhető Legend

  • Adminisztrátor
  • 1830
    • Profil megtekintése
SA-MP 0.3z R4 szerver frissítés
« Válasz #2 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 12:55:41 »
0
Idézetet írta: bbTamas date=1407840326\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"50032\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Ha jól értem ez a OnTrailerUpdate mindig meghívódik?
Ennek mégis mi értelme? Sokkal jobban is meglehetett volna oldani:
OnTrailerAttach
OnTrailerDetach
Kalcor-nak ez a válasza az MTA 1.4-re?:D
 
MTA 1.4 szintet a SAMP sosem tud hozni. Próbálkozhat Kalcor, MTA a jobb. :DD

Nem elérhető Csabesz

  • 7827
    • Profil megtekintése
SA-MP 0.3z R4 szerver frissítés
« Válasz #3 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 13:06:00 »
+1
Idézetet írta: Legend date=1407840941\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"50032\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic


Kalcor-nak ez a válasza az MTA 1.4-re?:D
 
MTA 1.4 szintet a SAMP sosem tud hozni. Próbálkozhat Kalcor, MTA a jobb. :DD
 
[/quote]
1 vs 32
Lehet jobb, de nem mindenben.
A játékosok számát magasan a SA-MP viszi  ;)


De ne OFFoljunk. ( ez még mindig a SA-MP témája )

SA-MP 0.3z R4 szerver frissítés
« Válasz #4 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 14:34:44 »
0
Köszi, CasHiis hogy el hoztad ide is! :)

Nem elérhető divkn

  • 3259
    • Profil megtekintése
SA-MP 0.3z R4 szerver frissítés
« Válasz #5 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 16:49:55 »
0
Nincs rejtett funkció. sith. De a SendClientCheck funkció még legalább megvan.

Nem elérhető ZyZu.

  • Globális moderátor
  • 8939
  • my turbo diesel forum
  • Discord: ZyZu.
    • Profil megtekintése
SA-MP 0.3z R4 szerver frissítés
« Válasz #6 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 20:11:14 »
0
Nem értem ennek a logikáját.. szóval minden másodpercben frissíti a kamionosoknak a pótkocsit?

SA-MP 0.3z R4 szerver frissítés
« Válasz #7 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 20:29:39 »
0
Idézetet írta: divkn date=1407854995\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"50032\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Nincs rejtett funkció. sith. De a SendClientCheck funkció még legalább megvan.
 
SendClientCheck Mire jó? bocs offért

Nem elérhető divkn

  • 3259
    • Profil megtekintése
SA-MP 0.3z R4 szerver frissítés
« Válasz #8 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 21:13:16 »
+3
Lekérdezed a játék memóriacím értékét.  Lehetséges gravitáció, felbontás, látótávolság vagy ha játékos tálcára rakta a játékos és így tovább, és így tovább. Elég hasznos lenne, de sajnos nem nem mûködik.

Nem elérhető SnooP

  • 1798
  • SnooP
    • Profil megtekintése
SA-MP 0.3z R4 szerver frissítés
« Válasz #9 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 21:52:58 »
+1
OFF: Gondolom csak regisztrálták, hogy bent legyen :\'D
ON: Fordítás
Ez egy újabb frissítés kizárólag a SA:MP szerver tulajdonosoknak
Hogyha a jelenlegi SA:MP 0.3z-rõl frissíted a szervert akkor Linux operációs rendszert használó szervertulajdonosok esetében szimplán \'samp03svr\' kell  felcserélni a letöltésben találhatóval, Windows esetén ez a \'samp-server.exe\' felcserélését jelenti.
Fontos: Hogyha a szkriptedben használtad az  OnUnoccupiedVehicleUpdate eljárást, akkor recompileolni kell szkripted a régebbi pawn includeokkal, hogy használni tudd az újabb szerver frissítést!
SA-MP 0.3z R4 szerver
A készítõk kaptak pár bejelentést, hogy a játékosok visszaéltek a trailerek szinkronizálásával abból a célból, hogy körbemozgassák a trailerhez csatolt jármûvet a szerveren, úgy hogy közben nem irányították azt.
-Az utólagos kiegészítés ellenõrzi, hogy hozzá lett-e adva a szerverhez a trailer jóváhagyása.
-Egy új eljárás vált elérhetõvé, amely arra szolgál, hogy meghatározzuk azt a játékost aki frissíti az õ jármûve trailerét.
 
public OnTrailerUpdate(playerid, vehicleid);
//a playerid annak a játékosnak az ID-ja aki küldi a trailer frissítését
//vehicleid pedig a frissülõ pótkocsinak az ID-je
//Hamis (0) visszatérés esetén ez az eljárás leállítja a trailer updatelését a többi játékos számára.A trailer poziciója továbbra is frissülni a fog a szerveren belül.

 
-Az OnUnoccupiedVehicleUpdate eljárás frissült, oly módon, hogy segítségével lehet szabályozni az új sebességét a frissített jármûnek.
 
public OnUnoccupiedVehicleUpdate(vehicleid, playerid, passenger_seat, Float:new_x, Float:new_y, Float:new_z, Float:vel_x, Float:vel_y, Float:vel_z);
//Ha a szkriptedben használtad ezt az eljárást, akkor frissítened kell a jelenlegi paramétereknek megfelelõen és recompileolni kell a szkripted ahhoz, hogy használhasd a 0.3z R4-es szervert

 
-Eltávolították a HTTP debug üzeneteket amit a 0.3z-R3-as szerverben hagytak.
Letöltések:
SA:MP 0.3z R4 Linux szerver: http://files.sa-mp.com/samp03zsvr_R4.tar.gz
SA:MP 0.3z R4 Windows szerver:  http://files.sa-mp.com/samp03z_svr_R4_win32.zip
SA:MP 0.3z R4 Linux szerver (1000 max játékossal): http://files.sa-mp.com/samp03zsvr_R4-1000p.tar.gz


Remélem jól fordítottam, ha valamit félreértelmeztem esetleg rosszul fordítottam kérlek jelezzétek, mert elég sietõsre vettem a figurát :)
Köszönöm szépen, szép estét.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 12. - 21:55:52 írta RusH. »

Nem elérhető kurta999

  • 2759
  • Éllő fédisznó
    • Profil megtekintése
SA-MP 0.3z R4 szerver frissítés
« Válasz #10 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 01:44:15 »
+2
Idézetet írta: ZyZu. date=1407867074\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"50032\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Nem értem ennek a logikáját.. szóval minden másodpercben frissíti a kamionosoknak a pótkocsit?
 
Nem minden másodpercben, hanem gyakrabban. Ez eddig is ígyvolt, csak csinált a trailer sync-re is egy funkciót, mint a player sync-re az OnPlayerUpdate, hogy meg tudod szakítani a szinkronizálást.
Az indok, hogy ez a frissítés miért jött: http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=530897

SA-MP 0.3z R4 szerver frissítés
« Válasz #11 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 13:09:06 »
0
Értem már, köszi. :)
Találtam egy érdekes dolgot: http://samp.popznet.com/
Elvben tehát nemrég érte el a SAMP a játékos rekordot, 78149 játékossal. Tehát a SAMP-on elvben egyre több játékos van.
Szerintem ez valós érték lehet, elég csak megnézni az 1000 fõs orosz RP szervereket.

Nem elérhető Csabesz

  • 7827
    • Profil megtekintése
SA-MP 0.3z R4 szerver frissítés
« Válasz #12 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 13:17:51 »
0
Idézetet írta: bbTamas date=1408273746\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"50032\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Értem már, köszi. :)
Találtam egy érdekes dolgot: http://samp.popznet.com/
Elvben tehát nemrég érte el a SAMP a játékos rekordot, 78149 játékossal. Tehát a SAMP-on elvben egyre több játékos van.
Szerintem ez valós érték lehet, elég csak megnézni az 1000 fõs orosz RP szervereket.
 
Nem egészen valós. A max olyan 60.000 lehet.
Az a 2 kiugró érték fake szerverek miatt lehetett.
(( Amúgy én is ma kerestem meg ezt az oldalt :o kb. 30perce )

Nem elérhető kurta999

  • 2759
  • Éllő fédisznó
    • Profil megtekintése
SA-MP 0.3z R4 szerver frissítés
« Válasz #13 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 16:05:47 »
0
Sokan raksampoztak júliusba :D

Nem elérhető ZyZu.

  • Globális moderátor
  • 8939
  • my turbo diesel forum
  • Discord: ZyZu.
    • Profil megtekintése
SA-MP 0.3z R4 szerver frissítés
« Válasz #14 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 18:13:38 »
0
Idézetet írta: bbTamas date=1408273746\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"50032\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Szerintem ez valós érték lehet, elég csak megnézni az 1000 fõs orosz RP szervereket.
 
Én nem hiszem el, hogy annyi nép van azon a szerveren.. amikor fent voltam akkor senkivel sem találkoztam a szerveren.. pedig fent voltam olyan 10 percet..  :hmmm:

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal