Szerző Téma: Szakszavak  (Megtekintve 12383 alkalommal)

Nem elérhető TrYp

  • 8059
    • Profil megtekintése
Szakszavak
« Dátum: 2009. Augusztus 26. - 21:53:42 »
0
Nos úgy éreztem, hogy a kezdõknek ideje egy kis gyorstalpalót írni, hogy azért mégis mi micsoda. Lehet nagyrészét ismeritek, de azért lehet lesz értelme is ennek a topicnak. Kérdések, fikázások jöhetnek.
Stunt - mutatvány. Mindenféle dolog ami jól néz ki, van magassága, távolsága, és valamilyen rotációja(pörgése).
Bump - ugratás. Több fajtája van.(pl low,high,curb,maverick,packer stb.) Bumpot akkor tudsz elérni ha valami dolgon(patka, kerítés stb) megugratsz.
Grind - csúszás. A deszkában vagy egyéb extrém sportokból vett \"slide\" szóval azonos, azaz amikor az adott jármûvel valamin csúszol.
Grab - elkapás. Amikor leesel a motorról és hírtelen visszakerülsz rá, azaz elkapod. Többféle fajtája van. (pl groundgrab,airgrab,air2groundgrab)
Wheelie - Egykerekezés. Az elsõ kerekedet felemeled a földrõl.
Stoppie - Itt az elsõ kereked van a földön, és a hátsós emeled fel. (Van backwards stoppie is, amikor hátrafele csinálod ugyanezt)
Flip - Tengely körüli forgás. (Backflip amikor ezt hátrafele csinálod)
Krail,Corkscrew - 90fokos elfordulás a tengelyed körül, attól függ hogy melyik irányba. Ha a lefele nyilat nyomod akkor krail, ha felfele akkor cork. Jobban nem tudom leírni ;D
Packer2bump(p2b) - Rámpás autó segítségével is tudsz bumpolni, ezt hívják p2b-nek. Többféle fajtája van.(sidepackerbump pl. amikor nem használod ki a packer rámpájának teljes részét.)
RAD - Az amikor egykerekezel a motorral ugy hogy felemelted az elejét kilencven fokos szögbe. Ha ilyenkor nyomogatod az elõre súlypontot és utána leengeded a motort eléri a max sebességét.
Dannye\'s main scm - Ez egy kiegészítõ(mód szerûség) az összes GTA-hoz melynek segítségével könnyebb a stuntolás.
Replay - Replay-k(visszajátszások) segítségével vesszük fel a videókat, így több nézetbõl is élvezhetjük az adott mutatványt.
Stream link - online nézhetõ videó oldalakra szokták általában feltölteni a videókat.(Pl YouTube, Dailymotion, Vimeo stb.)
Download link - Általában ezt is szoktak mellékelni, letöltési linket jelent. (Pl Rapidshare, FileFront, TGA, FileFactory, Sendspace stb.)
Method - Mutatvány módszer. A packer2bump is ilyen. [Vice Cityben több fajtája is van, pl CSM(Car Stuck Method) BSM(Bike Bump Method) PSM (Packer Stuck Method) stb. Ezek jó részére ma már San Andreasba is van módszer hogyan setteljük(állítsuk be).]
Boost/Taxiboost - Amikor taxival egy fal vagy akármilyen más dolog(manapság már fákon is nyomják) felrepülünk az égbe. Ez nem cheat, ez lehetséges, csak ki kell pörgetni az összes taxis küldetést single playerben/vagy letölteni egy 100%os mentést. Ha jól tudom ez már SA:MP-ba is lehetséges.
Cjphonehome/slowitdown - Cheatek. Cjphonehome segítségével magasakat tudsz ugratni bmx/mtb(mountain bike)-al. Manapság viccbõl szoktak videókat csinálni. Slowitdown lelassítja a játékot, ennek használata nem engedélyezett.
És a legfontosabb:
STUNTER: az a személy aki valamilyen formában videót már kiadott magáról, és aktívan játszik bármilyen gta játékban. Az aki multiba csinálgat pár rámpás mutatványt és aztán aztmondja magáról hogy stunter, háát... az kicsit más.
Majd még bõvitem...
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 11. - 20:52:36 írta Donovan »

Donovan

  • Vendég
Szakszavak
« Válasz #1 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 10:27:33 »
0
Szerintem ezt nem volt butaság leírni. Így sok embernek segítesz  ;)

Donovan

Sigi

  • Vendég
Szakszavak
« Válasz #2 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 18:11:43 »
0
GG2IG-t kihagytad :D

Nem elérhető TrYp

  • 8059
    • Profil megtekintése
Szakszavak
« Válasz #3 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 20:20:54 »
0
Idézetet írta: Профессор date=1251389503\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"41\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
GG2IG-t kihagytad :D
 
Csak példákat írtam.

Nem elérhető TrYp

  • 8059
    • Profil megtekintése
Szakszavak
« Válasz #4 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 20:47:19 »
0
Bõvítgettem.

dnsdj

  • Vendég
Szakszavak
« Válasz #5 Dátum: 2009. Október 26. - 16:59:52 »
0
Szerintem megfelel a kezdõknek! Szép lett :D

GroX

  • Vendég
Szakszavak
« Válasz #6 Dátum: 2009. November 28. - 14:19:19 »
0
Boost/Taxiboost - Amikor taxival egy fal vagy akármilyen más dolog(manapság már fákon is nyomják) felrepülünk az égbe. Ez nem cheat, ez lehetséges, csak ki kell pörgetni az összes taxis küldetést single playerben/vagy letölteni egy 100%os mentést.[/quote]
 
Ha jól tudom ez már SA:MP-ba is lehetséges.[/quote]
Jó is lenne  :(

Nem elérhető TrYp

  • 8059
    • Profil megtekintése
Szakszavak
« Válasz #7 Dátum: 2009. November 30. - 19:58:33 »
0
Idézetet írta: GroX date=1259414359\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"41\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic

Boost/Taxiboost - Amikor taxival egy fal vagy akármilyen más dolog(manapság már fákon is nyomják) felrepülünk az égbe. Ez nem cheat, ez lehetséges, csak ki kell pörgetni az összes taxis küldetést single playerben/vagy letölteni egy 100%os mentést.

Ha jól tudom ez már SA:MP-ba is lehetséges.[/quote]
Jó is lenne  :(
 
[/quote]
Télleg az, ha kell elotúrom valahonnan a linket mit kell letöltened

GroX

  • Vendég
Szakszavak
« Válasz #8 Dátum: 2009. November 30. - 20:47:34 »
0
Idézetet írta: TR!pL3 date=1259607513\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"41\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic


 
Boost/Taxiboost - Amikor taxival egy fal vagy akármilyen más dolog(manapság már fákon is nyomják) felrepülünk az égbe. Ez nem cheat, ez lehetséges, csak ki kell pörgetni az összes taxis küldetést single playerben/vagy letölteni egy 100%os mentést.

Ha jól tudom ez már SA:MP-ba is lehetséges.[/quote]
Jó is lenne  :(
 
[/quote]
Télleg az, ha kell elotúrom valahonnan a linket mit kell letöltened
 
[/quote]
Úgyérted samphoz?  ;D mert ha igen akkor dobhatod xd

Nem elérhető TrYp

  • 8059
    • Profil megtekintése
Szakszavak
« Válasz #9 Dátum: 2009. December 01. - 19:50:49 »
0

Szakszavak
« Válasz #10 Dátum: 2009. December 01. - 21:05:20 »
0
Idézetet írta: TR!pL3 date=1259693449\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"41\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
http://www.megaupload.com/?d=HV9Q8PLZ
 
kepzeld grox, ezert a samp boost-ert TrYp temat nyitott, hogy kene neki, ugyhogy nagyon koszond meg am ;D

GroX

  • Vendég
Szakszavak
« Válasz #11 Dátum: 2009. December 01. - 21:49:12 »
0
Kösz TrYp, de ezt h kell használni? mert feltettem próbáltam és semmi

Nem elérhető TrYp

  • 8059
    • Profil megtekintése
Szakszavak
« Válasz #12 Dátum: 2009. December 02. - 18:36:58 »
0
Ehhez nem tudok segítséget adni, de hallotam, hogy van olyan következménye, hogy ha felrakod akkor SA:MP-ba tudsz boostolni de singlebe nem.

Szakszavak
« Válasz #13 Dátum: 2009. December 24. - 15:31:04 »
0
Az kemény. LoL az szívás xD

Bovítettem 1-el.

Nem elérhető Coli

Szakszavak
« Válasz #14 Dátum: 2010. Február 11. - 19:52:14 »
0
Idézetet írta: GroX date=1259700552\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"41\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Kösz TrYp, de ezt h kell használni? mert feltettem próbáltam és semmi
 
Fölteszed, és a dudát beállítod a görgore.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal