Szavazás

Neked segített a leírás?

Összes szavazó: 53

Szerző Téma: [Leírás] Hamachi-s SA-MP szerver készítése  (Megtekintve 10450 alkalommal)

[Leírás] Hamachi-s SA-MP szerver készítése
« Dátum: 2011. Május 19. - 18:48:28 »
+3
Sziasztok!
Ezt a leírást olyanoknak hoztam létre akiknek rossz internetjük van és nem látni neten a szerverüket. 
Leírom nektek, hogy hogyan lehet hamachis szervert készíteni, persze ha nem tudod mi az a hamachi, gyors leírás: A hamachi egy olyan program, hogy mintha lanoznátok, de a gép nincs össze kötve!
Kezdem a leírást és a szükséges programokat!
Hamachi - http://humachi.hu/letoltes itt van kép is tessék csak átvizsgálni!
Nos kezdjük az alapokkal!
Hamachi hálózat létrehozás!
Letöltöd és felrakod a hamachit....
Megnyitod...
Ott felül középen találsz egy olyat hogy \"Hálózat\" Új hálózat létrehozása..Megjelenik neked egy ablak!
Hálózati azonositó ill. jelszó:
Hálózati azonosítóhoz írd be a szervered nevét jelszóhoz pedig ajánlott a: 123
[Létrehozás]
 és kész a hama háló a szeródon nem lesz lag! mivel a hamachi háló kiszolgáló portján fut! :) Ezt a háló címet akinek megadod az tud csatlakozni a te szerveredhez a HAMACHI IP-det kelessz majd beírni a sa-mpba pl:.. 5.154.110.91:7777 stb..Nos jöjjön a szerver létrehozása
Letöltöd a sampot szerver alapot........
Kicsomagolod egy új mappába.
a server.cfg-t társisd a jegyzet tömbel és ezt fogja neked ki adni:
echo Executing Server Config...
lanmode 0               <------------- 1-es ha lanba akarsz szervert csinálni
rcon_password changame       <------------- ezt mindenképp írd át valami biztonságosra
maxplayers 50            <------------------ Slotok száma max 500
port 7777              <----------------- maradjon igy de lehet más is csak 4 számjegybõl áljon
hostname samp 0.3c server vagy mi <--------------- a szervered nevét pl:. [HUN]Samp DM RPG stb
gamemode0 grandlarcy 1  <------------ Game mod amit le lehet tölteni helyekrõl de ezt is lehet fejleszteni
filterscripts                       <------------------ filter scriptek
announce 0             <--------------- ha azt akarod hogy látsák akkor 0 ha azt akarod hogy ne akk 1
plugins streamer      <------------------ ilyen nem biztos hogy van neked
query 1        <---------------------- ezt ne babráld
weburl www.sa-mp.com        <--------------------- a szerver weblapja
maxnpc 500 <--------------------- NPC-k persze ezeket be kell helyezni
onfoot_rate (int) A minimális idõ ezredmásodpercben a klienset frissíti a szerver új adatokkal, miközben fut / gyalogolsz :) nagyából érthetõ
incar_rate (int) A minimális idõ ezredmásodpercben a klienset frissíti a szerver az új adatokat teszi bele, miközben a jármû mûködésben van.
weapon_rate (int) A minimális idõ ezredmásodpercben a klienset frissíti a szerver az új adatokat bele teszi, miközben lövéseket ad le a fegyver.
stream_distance (float) A távolság az X, Y síkban, miközben kiszolgáló dolgai áramlanak ahoz a playerhez  aki most csatlakozott.
stream_rate (int) A ezredmásodpercek száma, hogy kell telnie, mielõtt kiszolgáló egységek folyamat távolság újra vizsgálni kezdi a dolgokat ha jól forditottam.
Most leírom hogyan tedd be ha annyi playert akarsz:
1-100 slotokat így állítsd be:
 
onfoot_rate 40
incar_rate 40
weapon_rate 40
stream_distance 300.0
stream_rate 1000

 
101-200 player esetén:
 
onfoot_rate 40
incar_rate 40
weapon_rate 40
stream_distance 250.0
stream_rate 1000

 
201-500 játékos szám esetén:
 
onfoot_rate 50
incar_rate 50
weapon_rate 50
stream_distance 200.0
stream_rate 2000

 
Ennyi.
Most elmented....
Kilépsz a server cfg-bõl és rákattolsz 2xer a sa-mp server.exe nevü programra ha megjelenik és megmarad akkor ügyes voltál és van szeród ha viszont megjelenik de gyorsan eltünik akkor valamit elrontottál! Ez fix :)
Na azt hiszem ennyi! :) A többit a fórumon megtalálod mert ez egy jó fórum :)
Leírás by: Arnold
Sziasztok remélem segítettem.
Lehet írni hozzászólásokat :) hogy segített-e. Lehet kérdéseket amikre szívesen válaszolok!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 21. - 21:31:43 írta ScreaM »

[Leírás] Hamachi-s SA-MP szerver készítése
« Válasz #1 Dátum: 2011. Május 19. - 19:53:24 »
0
Ez király leírááááás!!!!! MOSTMÁR VAN SZERÓM és vannak rajta barátaim :DD nincs lag ahogyan leirtad ISTEN VAGY :DD :) GRT A LEÍRÁSHOZZZ
SZIA!!!

[Leírás] Hamachi-s SA-MP szerver készítése
« Válasz #2 Dátum: 2011. Május 19. - 19:59:12 »
0
Idézetet írta: Jani29 date=1305827604\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"8224\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Ez király leírááááás!!!!! MOSTMÁR VAN SZERÓM és vannak rajta barátaim :DD nincs lag ahogyan leirtad ISTEN VAGY :DD :) GRT A LEÍRÁSHOZZZ
SZIA!!!
 
Elõször is azt mondom, hogy LoL ! :) Köszi :)De azért istennek ne nyílvánits :))))

Rammstein

  • Vendég
[Leírás] Hamachi-s SA-MP szerver készítése
« Válasz #3 Dátum: 2011. Május 19. - 20:44:37 »
0
lol, win7en miért nem müxik? vmi a telepítõ csomagot nem lehet megnyitni WTF?

Nem elérhető Csabesz

  • 7827
    • Profil megtekintése
[Leírás] Hamachi-s SA-MP szerver készítése
« Válasz #4 Dátum: 2011. Május 19. - 20:52:53 »
0
Idézetet írta: Matyus_Arnold date=1305823708\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"8224\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
onfoot_rate 30                <-------------------- Nem piszka peti
incar_rate 30 <-------------------- ezt sem
weapon_rate 40                  <------------------ nem nyúlj hozzá
stream_distance 200.0           <------------------- ehez meg fõképp
stream_rate 1000                <------------------- ez nem tudom mi szóval ne pitiszkáld
 
Röviden leírtad a lényeget..  :D
http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=100527

[Leírás] Hamachi-s SA-MP szerver készítése
« Válasz #5 Dátum: 2011. Május 20. - 19:13:56 »
0
Rendben stick leforditom és módositom :)

Dupla hozzászólás automatikusan összefûzve. ( 2011. Május 20. - 19:27:02 )

Idézetet írta: Stuntzor シ date=1305830677\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"8224\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
lol, win7en miért nem müxik? vmi a telepítõ csomagot nem lehet megnyitni WTF?
 
Win7-em soha nem volt és nem is lessz szóval  nem tudom miért lehet... Azt úgy lehet megoldani hogy a samp.comról nem a win32-es szerver fájlt töltöd le hanem a linuxost lehet,hogy úgy jó lesz!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 20. - 19:27:02 írta Matyus_Arnold »

Rammstein

  • Vendég
[Leírás] Hamachi-s SA-MP szerver készítése
« Válasz #6 Dátum: 2011. Május 21. - 18:27:07 »
0
lol, nem látják a szeróm pedig futtatom

Nem elérhető jana4

  • 5929
  • Ex Staff
    • Profil megtekintése
[Leírás] Hamachi-s SA-MP szerver készítése
« Válasz #7 Dátum: 2011. Május 21. - 21:32:12 »
0
Egész jó leírás LENNE, ha kicsit rendezetten lennének leírva a lépések.

[Leírás] Hamachi-s SA-MP szerver készítése
« Válasz #8 Dátum: 2011. Május 22. - 13:42:44 »
0
Stuntor nem tudom mi lehet a probléma :) Hamachi hálót csináltál? Hozzá csatlakoztak az emberek a te hamachi hálódra?

Nem elérhető Armani

  • 319
    • Profil megtekintése
[Leírás] Hamachi-s SA-MP szerver készítése
« Válasz #9 Dátum: 2011. Augusztus 11. - 03:04:32 »
0
Nekem windows 7 em van és fut a hamachi de amugy este van és nem találtam senkit akivel tesztelhetném h fel e tud jönni de ez tuti hogy müködik? mert nekem Mobil netem van jelenleg mert laptopon vagyok és szükség lenne hogy tudjam a szerveremet futtatni és ez nagy segitség lenne

Nem elérhető krisk

  • 2380
    • Profil megtekintése
[Leírás] Hamachi-s SA-MP szerver készítése
« Válasz #10 Dátum: 2011. Augusztus 11. - 10:58:08 »
0
Gúgültrenzlét rulz.
onfoot_rate -> Az a minimum idõ ezredmásodpercben mikor a kliens frissíti a szervert új adatokkal míg a játékos fut/sétál.
incar_rate -> Az a minimum idõ ezredmásodpercben mikor a kliens frissíti a szervert új adatokkal míg a játékos kocsiban van.
weapon_rate -> Az a minimum idõ ezredmásodpercben mikor a kliens frissíti a szervert új adatokkal míg a játékos kocsiban van.
Értelemszerûen kissebb érték csökkenti a desyncet (pontosabban mutatja a játék, merre van a játékos), viszont több adatforgalmat generál.

Nem elérhető Armani

  • 319
    • Profil megtekintése
[Leírás] Hamachi-s SA-MP szerver készítése
« Válasz #11 Dátum: 2011. Augusztus 11. - 14:24:55 »
0
Nekem igy sem látják a szerverem a Hamachin keresztül kell csatlakozni vagy a normális sampba be kell irni a hamachi IP cimét es a szerver PORT ját?

[Leírás] Hamachi-s SA-MP szerver készítése
« Válasz #12 Dátum: 2011. Augusztus 18. - 13:49:54 »
0
Nos! Nézzük nem látják a szervered a hamachi IP-d írod a sampba be? mert nekem esküszöm mûködött meg még jó pár embernek

[Leírás] Hamachi-s SA-MP szerver készítése
« Válasz #13 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 00:48:24 »
0
Jó leírás nekem bejött mert nekem kaki a netem de ezzel sokra nem megyek mert vacakolni kell mire rákapcsolodik majd beadom Host nak ugy is a szerverem

Nem elérhető bendor

  • 2949
    • Profil megtekintése
[Leírás] Hamachi-s SA-MP szerver készítése
« Válasz #14 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 19:04:24 »
0
Sztem elég hiányos leírás, fõleg,hogy portmappal gyorsabb  >:D :angel:

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal