Szerző Téma: [Leírás] Nagyméretû dialogok létrehozása  (Megtekintve 3747 alkalommal)

[Leírás] Nagyméretû dialogok létrehozása
« Dátum: 2011. Április 28. - 20:27:59 »
+3
Üdv!
Szerintem sokaknak problémát okoz, hogy egy bizonyos méretû dialog létrehozásakor a pawno hibát ír.
Ez azért van mert a pawnoban meg van adva egy bizonyos méret amit nem haladhat meg az egy soron belüli karakterek száma.
Ahhoz, hogy nagyméretû dialogokat hozhasssunk létre mint például ez:
\"width=500http://kepfeltoltes.hu/110428/356266850N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img]
az egész nem sokban különbözik az eredetitõl csupán létre kell hozni egy elég nagy méretû stringet ami elég a szöveg tárolásához. Formázzuk õket úgy hogy ami a játékban egy sor az pawnoban is egy sor legyen.
a format nál természetesen ugyanannyi %s nek kell lennie ahány sor van. Se töb se kevesebb  :)
Itt van az elõbb látott kép kódja.
[pawn]    new DIALOGstring[2000];
format(DIALOGstring, sizeof(DIALOGstring),\"%s%s%s%s%s%s%s%s%s%s%s%s%s%s%s%s\",
\"{\"#FFFFFF\"}Ez a szerver egy Freeroam szerver. A szerver 2011. 04. 3. óta üzemel. Logónk {\"#FFFF00\"}WS-ES{\"#FFFFFF\"}, ezt sok helyen metalálhatjátok a szerveren.\\n\",
\"A szerver honlapja {\"#FFFF00\"}www.wses.tarhely.biz{\"#FFFFFF\"}, itt megtekinthetsz: információkat, videókat, képeket, idõpontokat és társaloghatsz különbözõ témákban.\\n\",
\"A szerver célja, hogy aki ide téved az többé el se akarjon menni, fontos megemlíítenem, hogy a szerver non profit, tehát itt semmiért sem kell fizetni.\\n\",
\"ha valaki mégis pénzt  kér tõled valamiért az át akar verni. Admin TGF csak {\"#FFFF00\"}a kijelölt idõpontokon{\"#FFFFFF\"} van, semmikor máskor! Kivételes esetben van másképp.\\n\\n\",
\"Mit is csinálhatsz a szerveren?\\nMivel a szerver Freeroam, ezért gyakorlatilag mindent ami nem ütközik a szabályzatba ({\"#FFFF00\"}/rules{\"#FFFFFF\"}). Pár dolog a sok közül:\\n\\nKész:\\n\",//kész
\"\\t-Hívhatsz le autókat és szinte végtelen dolgot csinálhatsz velük ({\"#FFFF00\"}/vehhelp{\"#FFFFFF\"})\\n\",
\"\\t-Teljesíthetsz feladványokat ({\"#FFFF00\"}Matek, Reakció, Kincskeresés{\"#FFFFFF\"})\\n\",
\"\\t-Elteleportálhatsz többszáz helyre ahol különbözõ dolgokat csinálhatsz ({\"#FFFF00\"}/teles{\"#FFFFFF\"})\\n\",
\"\\t-Hallgathatsz zenéket miután letöltötted a szükséges programot ({\"#FFFF00\"}/audiohelp{\"#FFFFFF\"})\\n\",
\"\\t-Vehetsz fegyvereket és harcolhatsz a dicsõségért. Légy te a le ádázabb gyilkos ({\"#FFFF00\"}/fegyver{\"#FFFFFF\"})\\n\",
\"\\t-Megnézheted karaktered adatait vagy akár mások adatait ({\"#FFFF00\"}/stats{\"#FFFFFF\"})\\n\",
\"\\t-Harcolhatsz DM-ekben, hogy mesteri fokra emeld tudásodat a harc terén.\\n\",
\"\\t-Ha meguntad a száguldozást és az õrült repkedést próbáld ki a munkákat ({\"#FFFF00\"}/jobs{\"#FFFFFF\"})\\n\",
\"\\t-És ha mindez nem lenne elég, Minden szombaton Sunday Night Party van DjDevillel.\\n\\nTerv:\\n\",
\"\\t-Vehetsz házakat amikbe be tudsz menni, alakíthatod a belsejét, autót vehetsz hozzá.({\"#FFFF00\"}/househelp{\"#FFFFFF\"})\\n\",
\"\\t-Elszegõdhetsz bandákhoz és részt vehetsz a piszkos ügyleteikben és háborúikban. ({\"#FFFF00\"}/bandahelp{\"#FFFFFF\"})\\n\",
\"Ha ezek után bármilyen kérdésed van nyugodtan fordulj a WS-ES Admin csapatához, amiben tuudnak segítenek!\\n\");
ShowPlayerDialog(playerid, DIALOG_INFO, DIALOG_STYLE_MSGBOX, \"{\"#FF0000\"}Információk:\", DIALOGstring, \"Rendben\",\"\");
return 1;[/pawn]
« Utoljára szerkesztve: 2011. Április 28. - 21:10:59 írta ScreaM »

[Leírás] Nagyméretû dialogok létrehozása
« Válasz #1 Dátum: 2011. Április 28. - 21:10:44 »
0
Ügyes, ügyes. ;)
Csak így tovább.  :problem:

Nem elérhető jana4

  • 5929
  • Ex Staff
    • Profil megtekintése
[Leírás] Nagyméretû dialogok létrehozása
« Válasz #2 Dátum: 2011. Április 28. - 21:15:12 »
0
Párszor már levan írva, de ügyes... Õmm a téma neve elé odavéstem a [Leírás] -t ;)

[Leírás] Nagyméretû dialogok létrehozása
« Válasz #3 Dátum: 2011. Április 28. - 21:24:57 »
0
Ja bocsi ezt még nem találtam meg csak azért irtam le :P

Nem elérhető Csabesz

  • 7827
    • Profil megtekintése
[Leírás] Nagyméretû dialogok létrehozása
« Válasz #4 Dátum: 2011. Április 28. - 22:07:48 »
0
Jó leírás, bár én az strcat függvény segítségével oldottam meg.  :)
[pawn]
main ( )
{
  new str [ 32 ];
  strcat ( str, \"A\" );
  strcat ( str, \"Karakterlánc\" );
  strcat ( str, \"összefûzve!\" );
  print ( str );
}
[/pawn]

[Leírás] Nagyméretû dialogok létrehozása
« Válasz #5 Dátum: 2011. Április 29. - 16:29:12 »
0
Idézetet írta: SticK date=1304021268\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"7805\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Jó leírás, bár én az strcat függvény segítségével oldottam meg.  :)
[pawn]
main ( )
{
  new str [ 32 ];
  strcat ( str, \"A\" );
  strcat ( str, \"Karakterlánc\" );
  strcat ( str, \"összefûzve!\" );
  print ( str );
}
[/pawn]
 
Errõl még nem is hallottam :D
Majd ha lesz net a retek gépemen így fogom csinálni a dolgokat :)  :problem:

Kovacs_Bela

  • Vendég
[Leírás] Nagyméretû dialogok létrehozása
« Válasz #6 Dátum: 2011. Július 22. - 15:07:08 »
0
szép, de ezt nem értettem meg: \"%s%s%s%s%s%s%s%s%s%s%s%s%s%s%s%s\" ??

Nem elérhető jana4

  • 5929
  • Ex Staff
    • Profil megtekintése
[Leírás] Nagyméretû dialogok létrehozása
« Válasz #7 Dátum: 2011. Július 22. - 15:16:44 »
0
%s - string ----> karakterlánc. sok karakterlánc egymás után. nem ártana kicsit még olvasgatni a Leírások/Útmutatók részt. (ezt.)

Kovacs_Bela

  • Vendég
[Leírás] Nagyméretû dialogok létrehozása
« Válasz #8 Dátum: 2011. Július 22. - 15:25:07 »
0
elég lett volna, ha beszúrod ezt:
 
a format nál természetesen ugyanannyi %s nek kell lennie ahány sor van. Se töb se kevesebb  :)[/quote]
de azért kösz :)

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal