Szerző Téma: [Tutorial] Dropbox  (Megtekintve 4942 alkalommal)

Nem elérhető Iceaac

  • 2187
    • Profil megtekintése
[Tutorial] Dropbox
« Dátum: 2011. Március 24. - 18:21:57 »
0
Sziasztok!
Ez egy módszer arra az esetre, ha történne valami a gépeddel, és elvesztenéd pl. a szervered módját. Ha ez megtörténik, rengeteg munkád megy kárba, ami igen kellemetlen... Nos, én tudok rá egy kényelmes és nagyon egyszerû megoldást. Dropbox. Ez egy program, ami létrehoz neked egy mappát (ahova szeretnéd, alapesetben: Dokumentumok). Amit te belehelyezel ebbe a mappába, a program automatikusan feltölti a tárhelyére. Ha ingyenes fiókod van, ez a tárhely 2 GBos. (szerintem elég SA-MP projectek tárolására :) )
Van verzió telefonra is. :) (nekem Androidos van, tökéletesen mûködik, már ezt használom USB helyett is, kényelmesebb  ;D )
Az egész nagyon egyszerû, és nagyon kényelmes. A fájlok biztonságban vannak, csak azt tudja más megtekinteni, amit te erre beállítasz, és azt is csak az, akinek beírtad az e-mail címét... Hogy tudd kezelni, talán szükséges egy kis angol tudás, de nem fontos, csak kicsit könnyebb, igazából ha nagyon akarod, akkor nem is kell semmit olvasnod...  :) Én teljesen meg vagyok vele elégedve, és ahogy értesültem róla, elég sokan használják, szintén problémamentesen.
A program használatához regisztálnod kell, ezt itt teheted meg: http://db.tt/DZqBEFt
(ez egy REF link, ha itt regisztálsz, én is és te is kapsz 500MB plusz tárhelyet, akár 16 GBig  ;) )
Miután regisztáltál, töltsd le a programot és telepítsd fel ahová csak szeretnéd (érdemes ahova csak tudod). Utána már gyerekjáték, meglátjátok. :)
Sok sikert, okuljatok Bart hibájából.  ;) (aki nem készített így biztonsági másolatot, és ezért majdnem elvesztek a szerver fájljai)
Ha bármi kérdésetek van, ki vele.   ^-^
A program kompatibilis az alábbiakkal:
Windows, Mac 10.4+, Linux, Mobil (iPhone, iPad, Android, Blackberry)
Egy tökéletes példa (forrás: http://href.hu/x/ewk9 ):
 
X számtalanszor próbálkozott már szinkronizálással. A szinkronstúdiók azonban nem tartottak igényt motyogó beszédére, jellegtelen artikulációjára, nem õ lett Shrek, sem pedig Nicole Kidman magyar hangja. Lehorgasztotta hát fejét és nekiállt fájlokat szinkronizálni. Talán az menni fog.
Erre volt is nagyban lehetõsége, meg szüksége is, hiszen munkahelyén Windows környezetben dolgozott, otthon Ubuntu Linux volt a gépén és nagymamája egy pár meleg zokni helyett tavaly iPhone-t rakott a fa alá. (Ez utóbbi elsõre nem melegítette a lábát, de aztán rájött a helyes használatra.) X a legfontosabb fájlokat szerette volna mindig magánál tartani, ezért hát mindent rámentett a pendrive-jára. Ennek elõbb a kupakja veszett el, de ez még elviselhetõ, hiszen ennél fontosabb volt, hogy a fájlok megvoltak. Egy óvatlan nagymosásban azonban hiába használta a legkorszerûbb port, mely a színeket még ragyogóbbá tette a nadrágján, a zsebében felejtett usb-kulcsból alaposan kimosta az utolsó bitet is.
Ekkor döntötte el, hogy technológiai ugrást eszközöl és páros lábbal beleugrik a cloudba. Rátalált a Dropboxra, melyet a PC Magazine egyik cikkében a legegyszerûbb és legelegánsabb fájl-szinkronizáló eszköznek nevezett.
...
 
[/quote]



Edit: Pár elírás javítva.
Edit2: Kicsit több információ..
Edit3: Akinek nincs olyan telefonja, amivel kompatibilis, az használhatja a http://m.dropbox.com címen.
 
\"wink.gif\"
Ezért használd: http://sampforum.hu/index.php?topic=11399.0
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 29. - 15:42:56 írta Iceaac »

[Tutorial] Dropbox
« Válasz #1 Dátum: 2011. Március 24. - 18:32:34 »
0
Áhh zsír :D
ez tényleg jó,lehet ki is próbálom..... ;)

Nem elérhető Iceaac

  • 2187
    • Profil megtekintése
[Tutorial] Dropbox
« Válasz #2 Dátum: 2011. Március 24. - 18:35:10 »
0
Idézetet írta: kadaradam date=1300987954\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"7044\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Áhh zsír :D
ez tényleg jó,lehet ki is próbálom..... ;)
 
Remélem tetszeni fog.  :)

Yeaseiro

  • Vendég
[Tutorial] Dropbox
« Válasz #3 Dátum: 2011. Március 24. - 18:44:51 »
0
Like it! Thanks, Iceeac! ;D

Nem elérhető Iceaac

  • 2187
    • Profil megtekintése
[Tutorial] Dropbox
« Válasz #4 Dátum: 2011. Március 24. - 18:54:34 »
0
Idézetet írta: Stan_Smith date=1300988691\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"7044\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Like it! Thanks, Iceeac! ;D
 
Np, I\'m glad that I have helped you.  ;D
Szerkesztettem, kis + információ.  ;)

Yeaseiro

  • Vendég
[Tutorial] Dropbox
« Válasz #5 Dátum: 2011. Március 24. - 19:01:41 »
0
Ha feltöltök pár képet akkor más látja?

Nem elérhető Iceaac

  • 2187
    • Profil megtekintése
[Tutorial] Dropbox
« Válasz #6 Dátum: 2011. Március 24. - 19:04:14 »
0
Idézetet írta: Stan_Smith date=1300989701\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"7044\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Ha feltöltök pár képet akkor más látja?
 
Csak akkor, ha a \"Share a folder\"nél kiválasztod, és akkor is csak az, akinek beírod az e-mail címét. Egyébként csak az, aki tudja az email címed és a jelszavad, tehát be tud jelentkezni a felhasználódba.

Yeaseiro

  • Vendég
[Tutorial] Dropbox
« Válasz #7 Dátum: 2011. Március 24. - 19:12:16 »
0
Idézetet írta: Iceaac date=1300989854\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"7044\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic


Ha feltöltök pár képet akkor más látja?
 
Csak akkor, ha a \"Share a folder\"nél kiválasztod, és akkor is csak az, akinek beírod az e-mail címét. Egyébként csak az, aki tudja az email címed és a jelszavad, tehát be tud jelentkezni a felhasználódba.
[/quote]
Oh, Cool! 8)

Nem elérhető Iceaac

  • 2187
    • Profil megtekintése
[Tutorial] Dropbox
« Válasz #8 Dátum: 2011. Március 24. - 19:36:25 »
0
Idézetet írta: Stan_Smith date=1300990336\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"7044\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic


 

Ha feltöltök pár képet akkor más látja?
 
Csak akkor, ha a \"Share a folder\"nél kiválasztod, és akkor is csak az, akinek beírod az e-mail címét. Egyébként csak az, aki tudja az email címed és a jelszavad, tehát be tud jelentkezni a felhasználódba.
[/quote]
Oh, Cool! 8)
 
[/quote]I agree with you, mate!  ;D You can get ~10,25GB for free, if you invite 32 ppl and do 5 quests!  >:D

Yeaseiro

  • Vendég
[Tutorial] Dropbox
« Válasz #9 Dátum: 2011. Március 24. - 19:53:37 »
0
WHAT?! h much the fund? 10 gigabytes will never get enough of me. :angel: 8)

Nem elérhető Iceaac

  • 2187
    • Profil megtekintése
[Tutorial] Dropbox
« Válasz #10 Dátum: 2011. Március 24. - 20:04:48 »
0
Idézetet írta: Stan_Smith date=1300992817\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"7044\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
WHAT?! h much the fund? 10 gigabytes will never get enough of me. :angel: 8)
 
Mkay.. Pay $9.99/month or $99.00/year to get +50GB or $19.99/month or $199.00/year to get +100GB.   :amazed:

Nem elérhető ALIEN

  • 1163
    • Profil megtekintése
[Tutorial] Dropbox
« Válasz #11 Dátum: 2011. Március 24. - 20:37:51 »
0
Ez rohadt jó, kösz hogy megosztottad.

Nem elérhető Iceaac

  • 2187
    • Profil megtekintése
[Tutorial] Dropbox
« Válasz #12 Dátum: 2011. Március 24. - 20:42:44 »
0
Idézetet írta: ALIEN date=1300995471\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"7044\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Ez rohadt jó, kösz hogy megosztottad.
 
Nm.  :)

Nem elérhető Light557

  • 836
  • _@_/
    • Profil megtekintése
[Tutorial] Dropbox
« Válasz #13 Dátum: 2011. Március 24. - 20:44:03 »
0
Ez egy rendkívül hasznos szolgáltatás.
Én már eléggé \"régóta\" használom, és eddig sosem hagyott cserben.
Csak ajánlani tudom mindenkinek.
Egyébként szép tutorial. :D

Nem elérhető Iceaac

  • 2187
    • Profil megtekintése
[Tutorial] Dropbox
« Válasz #14 Dátum: 2011. Március 24. - 21:01:42 »
0
Idézetet írta: Light date=1300995843\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"7044\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Ez egy rendkívül hasznos szolgáltatás.
Én már eléggé \"régóta\" használom, és eddig sosem hagyott cserben.
Csak ajánlani tudom mindenkinek.
Egyébként szép tutorial. :D
 
Köszönöm. :)

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal