Szerző Téma: ALICOM (0.3.7) Vélemények?  (Megtekintve 3055 alkalommal)

ALICOM (0.3.7) Vélemények?
« Dátum: 2019. Július 09. - 18:46:57 »
0
ALICOM (0.3.7) Vélemények?
Üdvözlök mindenkit, aki a következőkben időt szakít arra hogy elolvassa a alul  írottakat.
 
 
 
Info, történet a szerverről.
 
*Los Santoban játszódik. *
 
Előre leszögezem nem én írtam a módot, de nagymértékű fantáziát láttam benne mikor rábukkantam.
 
Ez egy Bosnyák RPG mód lenne valójában, amit már egy ideje fordítok és alakítgatok.
 
Ha szükséges a külföldi íróját feltüntetni, akkor természetesen pótolni fogom.
 
Dolgozom én is mint nagyon sokan 25 éves fejjel és hobbi szinten kezdtem el evvel az egésszel foglalkozni.  Nincs időm egy teljes új módot írni, de viszont szeretnék a magam feje után menni, és egy játszható közösségben lazulni.
 
Esténként pár órát mindig foglalkozom a szerverrel, és foglalkozni is fogok egy jó darabig, főleg ha másokkal is megoszthatom.
 
Nem egy szimpla egyszerű RPG móddal akartam játszani, de ez megfogott és eldöntöttem megcsinálom saját elképzelésem szerint.
 
Olyan környezetet akarnék kialakítani ami nem a folytonos veszekedésekről szól, hanem a játékról, kitartásról, fantáziáról, lazulásról legfőképp.
 
 
 
Olyan RP közösséget akarnék felépíteni ami meghozná a játékosok kedvét, nem pedig elvenné.
 
Megfordultam már egy-két szerveren, de egyik sem nyerte el a tetszésemet, mindegyikben ott volt egy rejtett hiba.
 
Hiányoltam belőle a fantáziát, és a remek játékostársakat. A játékosokra úgy gondolok hogy nem élvezetből játszottak hanem csak nyűgből, szenvedésből, vagy hogy bosszantsa játékostársát, vagánykodjon valami nagyobb  joggal rendelkező ember a szimpla játékosok közt.
 
Lényeg a lényeg, nem egy hétköznapi szervert akarnék hamarosan elindítani, hanem egy olyat amire szívesen feljönnek a játékosok, és nem a másik szívatására összpontosítana olykor.
 
 
 
 
 
Szerverről nagyvonalakban...
 
Frakciók egyaránt vannak/lesznek  illegálisok és legálisok
 

  •    Minden frakcióhoz van:


  1.    Jelenleg 5 rang + Leader


  2.    Frakciójárművek


  3.    Széf


  4.    /f-rádió


  5.    Illegálisoknak :Terület, székhely, mati, drog,fegyverek


Nem egyedi, de magam által átdolgozott illegális munkákat akarok majd beiktatni a közeljövőben.
 
 
 

  •    Rendőrség:


  1.    Börtönbüntetés, ticket, tazer, mdc, szolgálati kocsik, swat öltözet, gov, megaphone....


  •    FBI


  1.    Ismeri szerintem mindenki.


  •    OMSZ


  1.    Még nincs parancsa de egyértelműen életet tudnak majd tölteni, valamint be akarok iktatni nekik egy solo munkakört, úgy értem amikor ha nincs rp helyzet is tudnak majd mit dolgozni. 


  •    Tűzoltóság


  1.    Munkalehetőség, avagy a városban random lesznek tűzesetek, így le tudják ők is foglalni magukat az rp helyzetek után...


  •    Riporter


  1.    Riportokat, híreket lehet közölni ami a chatben természetesen megjelenik mindenki számára.


  •    DJ


  1.    Egy DJ mindig lesz a szerveren, ő a stream segítségével tudja a zenéket lejátszani amikor csak kedve van. 0/24  


 
 

  •    Illegálisok


  1.    7 illegális csoport van, Ballas, LCN, Yakuza....., valamint bármilyen új banda létrehozásával kapcsolatban nyitott vagyok csak normális legyen.


 
 
Dialogos munkák:
 
1. Kamionos, te választod ki honnan hova akarsz szállítani.(Jelenleg bővítem még a helyeket)
 
2. Fűnyírós meló, amelyben van egy istálló rész ahova a fű gyűjtődik. Onnan el kell szállítani egy idő után, ezért is + bér jár.
 
3. Szokásos kukás és úttisztító.
 
4. Csomagkihordó, nem hétköznapi mert a cégeknek amelyeket megvesznek a játékosok, oda kell az árut szállítani hogy tudjanak mit eladni. ((Ha van céged árúval el kell látni.))
 
5.Bányász, egyenlőre egy fajta ércet lehet bányászni d ezt bővíteni fogom még.
 
6.Építész, ahol betonkeverővel szállítod a kész betont. ((Fejlesztése majd annyi lesz hogy 50 egységnyi betont viszel, amit bizonyos helyekre, bizonyos mennyiséget kell lerakni.  
 
7. Farmer, ahol elülteted a búzát, learatod és felpakolod valamint utána leszállítod a kijelölt helyre. Tejet is szállíthatod ha valamikor kedved tartja.
 
8. Postás. Lehetsz motoros vagy kocsis postás, mind a kettőnek random útvonala van.
 
Több melót lesz, de a jelenlegi munkákból összekeverve alkotom az újakat..., hogy mindig legyen egy kis új dolog a szerveren.
 
 
 
Minden munka egy cég magában, amit meg lehet vásárolni.
 
A  bolti cégeket, amiket mindenki a saját ízlése szerint nevez el, és állíthatja be a hasznot rajta, ki be zárhatják és kérésre helyezhetik majd át .
 
Dialogos Bank rendszer:
 
Bankkártyára kapod a fizetésed, tudsz utalni is.
 
Dialogos táska rendszer
 
Bankrablás, atm rablás, ékszerüzlet rablás...
 
Mind a három él a szerveren, majd kitapasztaljátok. Bővíteni fogom a kassza rablással, ebből rengeteg lesz a szerveren minden felé...:)
 
Annyi a bankrablás, ékszer rablás rejtelme, hogy aktatáska és pénzeszsák kell amit egy bizonyos kartelnél tudtok megvásárolni...((Eldugott helyen van, mert ott tudjátok majd a drog ügyleteket bonyolítani...))
 
War rendszer
 
Egy ikonhoz kell menj és a parancs használata után elindul a war ugyanabban a vw-ben amiben mindenki játszik.((10 perc a foglalás időtartama))
 
10 percig életben kell maradnia annak aki elindította, és csak az után szerzik meg a területet(Ha megszerzik természetesen).Nem mehet messze aki elindította a támadást, mert azonnal megszakad a támadás. Ez azért van hogy ne legyen sok bujdosás, ne legyen annyira monoton.
 
Az benne a jó hogy ha a rendőrök meglátják az utcai harcot, mindenkit bevihetnek ha elkapják az illetőket.((Illegális fegyver, bandaháború, stb... bűnesetek))
 
IRL-hez méltó ez a rendszer. Minden terület után a frakciótagok a fizetésükre megkapják a hasznot, célszerű minél több területet megtartani a jó pénzbevételért.
 
Meg akarom dobni majd a területhasznot valami plusz dologgal, de droggal vagy matival nem akartam.(Meg van az oka)
 
 
 
EVENT
 
Több fajta verseny lesz időnként elérhető mikor egy admin elindítja...
 
Motorral, kocsival, hajóval..., pontosan 20 féle race lesz elérhető a játékosok számára.
 
Funhoz közelebb van az igaz, de IRL is vannak versenyek.( Néha jól esik egy minimális fun a játéktérben levezetésképp. )
 
 
 

  •    VIP rendszert nem vettem ki, ezt izlás szerint majd mindenki eldönti hogy akar e élni vele vagy nem.


  •    A játék nem a bevételről fog szólni egy kicsit sem, hanem hogy lekössük az időnket pihenésképp és jót játszunk.


 
 
 
 
Egyéb
 
Éhség bekerült már,de más szükséglet nem fog bekerülni.
 
Hifi-t lehet a földre rakni, amit a közelben lévők is hallhatnak.
 
Report rendszer.
 
Munkakocsik textdrawokat kaptak, csak is azért mert a dolgozó játékosokat semmiféle módon nem szabad zargatni.
 
 
 
Ház, lakás, apartmant lehet vásárolni igény és tőke szerint.
 
Lottózásra van lehetőség.
 
Bowling rendszer van, de még alakítás alatt.
 
Minden frakciónak megvan az a bizonyos lehetősége hogy mit csinálhat.(PL.: LCN a matival foglalkozhat, akkor semmilyen drogot nem tud előállítani, csak matit. Megvan ennek is az előnye.*Kereskedés*)
 
Jogsit csak egyszer kell megszerezni, maximum a rendőr elveszi csak akkor kell újra vizsgáznod.
 
Traffi is be fog kerülni.
 
 
 
 
 
Várom a jó és rossz véleményeket,  hogy tartsam-e meg magamnak ezt a módot, vagy akár hamarosan meg is nyithatnám és közösen néhányan el is játszanánk rajta.
 
Köszi ha elolvastad.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nem elérhető REPTA

ALICOM (0.3.7) Vélemények?
« Válasz #1 Dátum: 2019. Július 09. - 19:31:47 »
0
A véleményem erről az hogy szabadidődet fordítsd másra, 2019-ben nem hinném hogy lenne nagy igény egy ilyen szerverre. De ha kinyit lehet felnézek.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Július 09. - 19:33:26 írta REPTA »

Nem elérhető grove4l

  • 1545
    • Profil megtekintése
ALICOM (0.3.7) Vélemények?
« Válasz #2 Dátum: 2019. Július 09. - 20:15:21 »
0
Ezt inkább hanyagold. Nem kellenek a hobbiszerverek.

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
ALICOM (0.3.7) Vélemények?
« Válasz #3 Dátum: 2019. Július 09. - 20:20:13 »
0
azért megéri szerót csinálni, hogy tanulj, de a játékos közösség már nem olyan, mint régen
 
szóval ha ilyen játékos közösséget szeretnél összehozni, akkor az húzós nem
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

darell.

  • Vendég
ALICOM (0.3.7) Vélemények?
« Válasz #4 Dátum: 2019. Július 09. - 20:47:08 »
0
Idézetet írta: grove4l date=1562696121


   
      Ezt inkább hanyagold. Nem kellenek a hobbiszerverek.
   


Te menj inkább a Pride-ra. 

ALICOM (0.3.7) Vélemények?
« Válasz #5 Dátum: 2019. Július 10. - 18:13:22 »
0
Köszönöm a hozzászólásokat, pár dolgot sikerült levonnom belőlük.
 
grove4l: Ne úgy vedd hogy hobbi szinten űzném ha volna igény a szerverre.(Most ilyen módon fejlesztem, de ezen tudok változtatni.)
 
A lényeg hogy sok nonszensz szervertől eltérő lenne, valamint a játékmenet is jó és játszható volna véleményem szerint.
 
 
 
Pár kép hogy mit is csinálgatok.
 
https://imgur.com/a/gOnV3Dr
 
 
 
 

darell.

  • Vendég
ALICOM (0.3.7) Vélemények?
« Válasz #6 Dátum: 2019. Július 12. - 12:59:39 »
0
Idézetet írta: Stark date=1562775202


   
      Köszönöm a hozzászólásokat, pár dolgot sikerült levonnom belőlük.
   
   
      grove4l: Ne úgy vedd hogy hobbi szinten űzném ha volna igény a szerverre.(Most ilyen módon fejlesztem, de ezen tudok változtatni.)
   
   
      A lényeg hogy sok nonszensz szervertől eltérő lenne, valamint a játékmenet is jó és játszható volna véleményem szerint.
   
   
       
   
   
      Pár kép hogy mit is csinálgatok.
   
   
      https://imgur.com/a/gOnV3Dr
   
   
       
   
   
       
   


Az alsó HUD-od gyönyörű (lenne ha az a pici kocsi nem lenne ott), a felső viszont iszonyat csúf. 

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal