Szerző Téma: UFR 9. évforduló - Prestige  (Megtekintve 777 alkalommal)

Nem elérhető Attila

  • 5079
    • Profil megtekintése
UFR 9. évforduló - Prestige
« Dátum: 2019. Február 13. - 19:32:13 »
+4
Hello!
A mai nappal tölti az UFR a kilencedik évfordulóját!
A szokásokhoz híven itt az új videó.
 


   

 

Spot Review:
 
 
 
0:07 - 0:10 | Chezz | Beteg opener, ehhez csak hasonlót láttunk, de ugyanilyet még nem. Megérdemelten van az első helyen.
0:10 - 0:17 | Legend | Legend már máskor is adott ilyesmi spotot, ahol a hatalmas airtime után nagyon precízen érkezik meg egy keskeny tárgyra, a nehézség ebben merül ki. Nem értem a tűzhasználatot, ha egy gap2stuck2turn2leap lenne, akkor is szinte ugyanígy nézne ki.
0:17 - 0:22 | Cold | Airjumpnak airjump, működik, van kiindulás, van megérkezés. Jobbszeretem az olyan airjumpokat, ahol valami kapaszkodás a dolog vége, de ezen kívül másba nem tudok belekötni.
0:22 - 0:28 | Assd | Miniszakasz, az airjumpon van a hangsúly, nyilván így időigényesebb, hogy előtte a villanyfát is meg kell mászni minden egyes próbálkozásnál.
0:28 - 0:33 | Attila | 20 FPS longbump erőszakolás, kicsi a szintkülönbség az elugrópont és a lámpa teteje között, az elugrás időzítésén múlik, hogy elérjük-e a longbump aktiválásához szükséges távolságot a két magasság között. Küszködtem vele.
0:33 - 0:37 | Twister | Kétszemélyes, alternatív mód a tetőre való feljutásra, ha jól emlékszem ez a tető egyedül is poss, stuckjumpok útján, nyilván ez a gyorsabb és látványosabb verzió. Szép boost.
0:37 - 0:45 | Matrix | Ebben a spotban leginkább az lepett meg, hogy nem a gap opciót választotta Matrix. Standard földbump.
0:45 - 0:52 | Chezz | Realstrafe2stuck2stuckjump2bakbump2leap. Leírni is rossz ezt a kombót, szép kivitelezés.
0:52 - 0:55 | Cold | Nagyon szép longbump, ekkora szintkülönbség után tökéletes a bump hossza, pont elegendő, a szög is maximalizált, tökéletes!
0:56 - 1:08 | Assd | Az előző spotjához hasonlóan itt is egy rövid felkészítés az airjump elé, még egy miniszakasz. 
1:08 - 1:11 | Brooklyn | Ez egy nagyon geci földbump, erősen rá kell menni a próbálkozásra, mert hiába is tűnik evidensnek, nem nagyon akaródzik megadni a földbumpot. Brooklynnak sikerült, nekem nem.
1:11 - 1:14 | Spyker | Classic gap, azt hiszem itt a lépésszám tökéletes kiszámolása adta meg azt a vizuális pluszt, hogy a karakter túlrepülte az autópálya peremét, szinte súrolta sarokkal, nagyon közelinek tűnt. Jól néz ki!
1:14 - 1:18 | Legend | A ködben úszó dropbump technika, nagyon dinamikusan kapcsolva egy földbumppal, tökéletes animáció és átmenet.
1:18 - 1:20 | Twister | A méltatlan alulhasznált wallslide, igaz ennél a spotnál nem feltétlen szükséges a tetőre feljutáshoz, de a felvétel elég smooth, így megtartottuk.
1:20 - 1:23 | Attila | Annyi nehézség van ebben a bumpban, hogy nagyon keskeny a nekifutási szélesség, ezért a karaktert egyenesben kell tartani, mert amint beakad, nem fog bumpot adni. Ezt leszámítva egy sima highbump.
1:23 - 1:27 | Cold | Kedvenc spotom a videóból, highbump2slowstepboost2prec2jump. A bump után a konténersor végére való tökéletes, pixelperfect érkezés megadja a slowstepboostot, ami a daru lábán való preccel megtöri a sebességet, aztán egy előre/felfele irányú ugrással stuckol a földön lévő konténeren. Szép!
1:28 - 1:32 | Matrix | Praktikus és gyors mód a tetőre való feljutásra, nagyon jó highbump!
1:32 - 1:36 | Brooklyn | Látom a belevert próbákat a spot mögött, longbump2földbump. Alapból is nehezen adja már csak a longbumpot is, a földbump sok esetben mellémegy, szóval a szöget is jól kell bezárni a végzőponttal, amint látjuk egyenes irányú zuhanást követően a földbumpot elvégezve jobbra fordul a karakter. Ehhez csak a tökéletes szög jó. Nagyon nehéz cucc.
1:37 - 1:40 | Twister | Ez jó és hasznos sidebump, nincsen kapaszkodás, ami megtörné a sebességet és lendületet, pillanat alatt lépéselőnyt lehet vele szerezni bármilyen üldözésnél. Szép kivitelezés.
1:40 - 1:45 | Chezz | Ez már ismertes spot, láttam több válfaját is, talán ugyanezt is, kivéve azt az apró és nagyon fontos eltérést, hogy a real strafe utáni glide a levegőben megváltoztatta a karakter irányát a levegőben. Ezt rekreálni nem biztos, hogy vállalkozni merészelnék. :D
1:45 - 1:55 | Assd | Gap2leap2gap. Ez a hely erre lett teremtve, fáról-fára utazgatni, aztán a végén a nagy táblára átugrani. A végén a legfelső szint is fogható, viszont ahhoz tökéletes időzítés kell és nagyon jó nekifutás. Majd legközelebb.
1:55 - 2:04 | Attila | Cikcakkozó, precíziós ugrások sorozata, a két utolsó ugrásnál a gyűrűk összeszűkített távolsága miatt muszáj voltam visszafogni a lendületet, ezért lassabb az a része. Rá kell érezni, onnantól nem nehéz. 
2:04 - 2:09 | Spyker | Értetlenül állok azelőtt, hogy ezt a highbumpot 9 év alatt miért nem találtuk még meg. 60 FPS és adjad neki, ez az egy feljutási mód van erre az állomástetőre. Gyönyörű.
2:09 - 2:15 | Legend | Oldalazós longbump, ilyet sem láttam még, ráadásul olyan felületről, ami 100-ból 99 esetben nem bumpolni, hanem stuckolni fogja a karaktert. Vakarom a fejem ezen, nagyon tetszik.
2:15 - 2:22 | Brooklyn | Megérdemelt finisher. Ez egy világ szarházija low FPS highbump, random bumpol és akkor is váltakozó nagyságúakat. Teljesen fix nekifutás kell, semerre sem szabad csúszni, őrülten veszett sprintsebesség és rengeteg türelem, plusz egy bak, akit a tökéletes pozícióba beállítani is nehéz. Évekig próbáltam ezt, jártam nagyon közel, egy bakjump távolságra, de feladtam. Brooklyn viszont nem.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 13. - 19:33:50 írta Attila »

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal