Szerző Téma: Lenne igény erre fejlesztői szemszögből?  (Megtekintve 8912 alkalommal)

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
Lenne igény erre fejlesztői szemszögből?
« Dátum: 2018. November 01. - 12:24:56 »
+1
Sziasztok!
 
Kitaláltam egy projektet aminek nem az a célja, hogy nyissunk egy nagyon király 0-ról írt móddal egy szervert. A cél az lenne, hogy a megszerzett scripter tudást és tapasztalatokat átadni a kezdőknek, egymásnak. Mondhatni a projekt fő szerepe az lenne, hogy megmutassuk egymásnak, hogy \"hogyan scriptelnék ma\".
 
Ezt szóban is le lehet írni kb pár óra alatt, vagy esetleg egy \"vita fórumot\" indítani erről és érvelni meggyőzni másokat miért ez előnyösebb és miért az, meg persze mikor melyik.
 
Vagy akár lehetne ez a dolog kicsit interaktívabb. Közös mód fejlesztésében részt venni, közös célért dolgozni nem versengeni egymással, hanem együtt létrehozni valamit.
 
Akár lehet több szálon futó is a dolog, tehát több módot írni egyszerre és minden módnak meglenne a vezető fejlesztője aki lefekteti abban a módban milyen irányelvek és módszerek szerint kell fejleszteni.
 
Nem kell itt nagy dolgokra gondolni, írnánk kód konvenciót, verziókezelést vezetnénk be...
 
Nem csak a scriptelésben hasznos tudást adnánk át, hanem olyan tudást is ami más téren is felhasználható (pl MySQL, verziókezelés...).
 
A kezdőknek hasznos tapasztalat lenne és szerintem a komolyabb scripterek is tanulhatnának egymástól új dolgokat.
 
Akinek lenne igénye erre, vagy csak megjegyzése, véleménye a dologgal kapcsolatban az írja le kommentben.
 
 
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

Nem elérhető gbr333

  • 670
    • Profil megtekintése
Lenne igény erre fejlesztői szemszögből?
« Válasz #1 Dátum: 2018. November 01. - 16:46:04 »
0
Nagyon jó lenne! :D

Nem elérhető REPTA

Lenne igény erre fejlesztői szemszögből?
« Válasz #2 Dátum: 2018. November 01. - 17:30:49 »
0
Nem lenne rossz. 

Nem elérhető ZyZu.

  • Globális moderátor
  • 8939
  • my turbo diesel forum
  • Discord: ZyZu.
    • Profil megtekintése
Lenne igény erre fejlesztői szemszögből?
« Válasz #3 Dátum: 2018. November 01. - 18:20:42 »
0
Ja benne vagyok de erre külön kategória kellene, ki fogja megnyitni mikor egyik admin sem aktív..

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
Lenne igény erre fejlesztői szemszögből?
« Válasz #4 Dátum: 2018. November 01. - 18:38:40 »
+1
megoldjuk nélkülük, akár másik fórumon, vagy privátban :) nem muszáj függeni az itteni adminoktól :)
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

Nem elérhető gbr333

  • 670
    • Profil megtekintése
Lenne igény erre fejlesztői szemszögből?
« Válasz #5 Dátum: 2018. November 01. - 18:38:56 »
0
Legend fel szokott nézni a fórumra,hátha megcsinálja. 

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
Lenne igény erre fejlesztői szemszögből?
« Válasz #6 Dátum: 2018. November 01. - 18:47:43 »
0
még úgy is csak felvetés szintjén van a dolog
 
ha lesz belőle valami, akkor úgy is leszervezzük a továbbiakat, hogy hogyan is menne ez a dolog
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

Nem elérhető Delta

  • 159
    • Profil megtekintése
Lenne igény erre fejlesztői szemszögből?
« Válasz #7 Dátum: 2018. November 03. - 19:09:10 »
0
Ez egy jó ötlet, rálehetne térni a C++ nyelvre, sokkal többet érne, mint magában a Pawn.

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
Lenne igény erre fejlesztői szemszögből?
« Válasz #8 Dátum: 2018. November 03. - 19:19:09 »
0
C++-hoz nem értek, C#-ban fejlesztek
 
és direkt a scriptelésre van ez kiélezve és a hozzátartozó dolgokhoz
 
persze ha később lenne igény és ember rá, akkor a plugin írás, vagy más fejlesztés is szóba jöhet
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
Lenne igény erre fejlesztői szemszögből?
« Válasz #9 Dátum: 2018. November 07. - 08:57:22 »
0
ennyire nem érdekli a kezdőket ez a dolog, vagy ennyire nem járnak ide kezdők? :D
 
a tapasztaltabb scripterekkel legalább hamarabb tudnánk haladni :)
 
arra gondoltam, ha belevágunk, akkor lehetne egy közepes módot specifikálni, leírni mit is tartalmazna a mód A-tól Z-ig felhasználói szemszögből amolyan \"ezt kívánja a megrendelő\" (egy követelmény specifikáció), itt mivel főleg a scriptelésre szeretnék fókuszálni így pl a mappok, házak, járművek....nem fontosak csak tesztelés szintjén.
 
Azért jó lenne online editor vagy adatbetöltős megoldással megvalósítani ezeket a rendszereket, hogy ne a scriptbe égetve legyenek.
 
Továbbá a nagy dokumentációt kisebb darabokban is kibeszélni kicsit. Mint a segítség kérés résznél, feltenni 1-1 kérdést, hogy ki hogyan oldaná meg és arra megfelelően leírni nem csak a hogyant hanem a miértet is. Kicsit megismerve a másik szemszögét és az általa használt rendszer előnyeit, hátrányait is.
 
várom még a jelentkezőket és az ötleteket
 
 
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

Lenne igény erre fejlesztői szemszögből?
« Válasz #10 Dátum: 2018. November 07. - 16:54:43 »
0
Én abszolút támogatnám, csak MTA-s vagyok. Sosem foglalkoztam SAMP-al. Ha esetleg MTA-hoz is lenne egy ilyesmi project akkor beszállnék. Vagy ami még jobban tetszene, egy egyedi applikáció, web, vagy valami hasznos dolog. :D

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
Lenne igény erre fejlesztői szemszögből?
« Válasz #11 Dátum: 2018. November 07. - 19:27:21 »
0
A webes részre gondoltam én is, de csak minimális szinten. Saját app vagy játék területén nem tudom mennyire van itt tapasztalat. Meg azok összetettebbek, mint a scriptelés.
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

Lenne igény erre fejlesztői szemszögből?
« Válasz #12 Dátum: 2018. November 08. - 05:39:44 »
0
Igen, ez igaz. Én pl nagyon szívesen Unity-znék, viszont még az alapjait sem ismerem.

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
Lenne igény erre fejlesztői szemszögből?
« Válasz #13 Dátum: 2018. November 08. - 07:02:12 »
0
A Unity sokkal több időt, energiát kíván meg, mint a scriptelés. Nem is tudom rajtam kívül van e itt olyan aki foglalkozott vagy foglalkozik komolyabban vele. Viszont a Unity nem csak programozásból áll. Minimum a programozás, grafika (2D, 3D + animálás) és a hang (effekt+zene) szükséges hozzá, hogy valami értelmesebb játékot összerakjunk vele. Ezeken belül még a különböző stílusok, különböző játékokhoz szükséges ismeretek.....aztán ott van még a történet írás, leveldesign, mechanika, technológiai megoldások, VR, AR...
 
Én nem értek A-tól Z-ig mindenhez, még a unityhez sem annyira, hogy kisujjból vágjak mindent. Tutorial videók, leírások alapján tanultam és sokszor még ma is tanulok ezekből, vagy ha nem tudok valamit, akkor rákeresek. Korábban láttam itt Unityvel foglalkozó fórum részt, de eléggé halott volt. Maga a fórum is haldoklik, nem hiszem, hogy megérné itt is elkezdeni ezt az irányt, hisz vannak ennél jobb és látogatottabb fórumok erre ahol hamarabb kapnak az emberek segítséget és értékes tudást. Persze, ha valaki érzi magában az erőt, hogy ő képes lenne ezt itt megvalósítani, akkor hajrá, nem akarom elvenni tőle a kedvét :)
 
Nem lehetetlen megismerni a Unityt és megtanulni játékot készíteni vele. Viszont ez egy eléggé nagy és összetett feladat, ha az ember nem csak lemásolni akar 1 videót, hanem önállóan szeretne megvalósítani akár egy komolyabb projektet. Meg persze nem egyedül érdemes ebbe belevágni, mármint a különböző területeket le kell fedni és mindben nem tud egy ember profi lenni, vagy ha komoly szinten akarja mindet az sok év és nem lesz mindben naprakész a tudása.
 
Igaz ahhoz, hogy létrehozz egy olyan játékot ami befut és sokan játszanak vele nem kell profinak lenni. Lásd RUST, 7 days to die, vagy akár fortnite.
 
Rust grafikailag optimalizálatlan, én 2 tutorial videó alapján kb többet optimalizáltam a saját játékomban, mint ők évek alatt...
 
7 days to die az 1 milkás gépemnél néha meg-meg áll 0.1 secre, vajon a gép vagy a játék hibája?
 
Fortniteal nem játszottam, de a haveroktól látott 80-100%-os proci kihasználtságon csodálkoztam (a főmenüben...), ajánlottam is nekik az FPS limitálást és ez redukálta is a CPU kihasználtságot. Játékfejlesztésben framenként számolnak sok dolgot, de ez persze pár soros scripttel limitálható, hogy 1 másodpercen belül csak X-szer számolja ki/fusson le egy adott kód.
 
 
 
Én nem vagyok profi a játékfejlesztésben ezt elismerem és azt is látom, hogy sok befutott játék mögött sem profik álltak, vagy csak ennyire voltak igényesek a munkájukra.
 
Ha itt indítanánk unitys részleget, akkor szerintem csak nagyon alap tudást tudnának felszedni az emberek, vagy épp részleteket amelyek előtt és után nekik kellene kitölteni az ismereteket.
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

Nem elérhető Ben

  • 1754
  • Ben apó
    • Profil megtekintése
Lenne igény erre fejlesztői szemszögből?
« Válasz #14 Dátum: 2018. November 08. - 08:06:54 »
0
Itt meglenne pedig minden, programozó, grafikus/modellező, sound designra én. Aktivitás az nincs :\\

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal