Szerző Téma: Kovacs_Richard bemutatkozás  (Megtekintve 3336 alkalommal)

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
Kovacs_Richard bemutatkozás
« Dátum: 2018. Szeptember 30. - 12:54:57 »
+1
Üdv mindenkinek!
 


Sokan nem ismertek, mondhatni a régmúlt egy szellemalakja vagyok :D
 


Kovács Richárd vagyok a Hun Role Play scriptere/alapítója/fejlesztője/főadminja/tulaja...kinek mi tetszik.
 


A történetem eleje kb ugyanolyan, mint sok más 14-15 éves vérpistikéjé.
 


 
 


Kezdjük a történetemet sok évvel ezelőtt amikor még általános iskolás voltam (most 25 vagyok).
 


Én nagyon-nagyon régen vágytam egy olyan játékra ahol szabadon lehet járkálni egy városban és rengeteg funkció érhető el.
 


Amikor megláttam még PS1-en a GTA II-t, akkor éreztem, hogy \"igen végre egy játék ami olyan amire vágyom\", lehet járkálni a városban, lehet autót vezetni és még sok-sok más dolgot.
 


Itt kezdődött nálam a GTA korszak. Később GTA I, GTA III, Vice City, San Andreas, Vice City Stories, GTA IV (PS3 Limitált)...
 


Végül a GTA IV óriási csalódás volt számomra, a GTA V-t ki sem próbáltam és nem is tervezem, a GTA leírta magát nálam.
 


De tekerjünk kicsit vissza az időben...
 


13 éves voltam amikor megjelent az sa-mp 0.1b (akik tolták azoknak az 1000 error ablakos :D lehet erről hamarabb beugrik).
 


Tetszett a multiplayer része, ekkor még nem volt RP, még csak születendőben volt maga az SA-MP is.
 


Ekkor én főleg TDM/MoneyGrub szervereken játszottam élveztem a multiplayer előnyeit: nem egyedül játszok, be lehet szállni mások mellé, üzletet venni...
 


Aztán egy nap rátaláltam egy GFRP szerverre...fura volt, hogy amit írtam máshogy nézett ki, mint máshol...nem pörgött a chat, pedig elég sokan voltunk fent a szerveren.
 


Még élesen bennem él a kép a ház iconról és a moonbeanről amikor felfogtam, hogy ez a szerver más. Jött a felismerés, hogy végre egy olyan mód amire vágytam, lehet házat venni, lehet saját kocsim.
 


Nem untatnálak tovább, végül bant kaptam :D már az okra nem is emlékszem...
 


Ekkor még csak 6-8 RP szerver volt SA-MP téren (nem magyar, hanem világszinten!), magyar még nem volt.
 


Később rátaláltam a valhalla gamingre szintén GFRP-vel futott, na ott már elkezdtem komolyabban RP-zni, persze még voltak hülyeségeim...
 


Végül onnan is bant kaptam 2x is! Egy admin megkérdezte, hogy honnan van 5 milkám a bankban, néztem egy /stats-ot (ugye ott írja a számlát), írom, hogy nincs is annyim, de már jött a ban...
 


Gondolom benézte az ID-t, vagy a számokat nem ismerte megfelelőképpen.
 


Később jeleztem fórumon, hogy ez a ban igazságtalan volt, mert nincs is annyi pénzem, így unbant kaptam, DE pár perc játék után ismét ban: \"ban evaiding\".
 


Nagyon sokáig nem tudtam, hogy ezt most miért...csak évekkel később tudtam meg, hogy \"ban előli szökés\" (ugye a jogtalan bant levették).
 


És akkor most jön a \"közös szál\" sok-sok és mégtöbb RP tulajjal...saját szervert akartam nyitni :D
 


Ekkor jött a saját RP szerver ötlete.
 


 
 




Hogyan is kezdődött minden
 


Korábban is próbálkoztam otthoni tesztelgetésre házi szervert indítani, de 2007.06.15.-én jött az elhatározás, hogy megcsinálom.
 


Mivel a routeren nem tudtam portot nyitni így egyedül tudtam csak játszani akkor még Hun Real Life néven futtatott szerveren (akkor még inkább \"Real Life\" és nem \"Role Play\" volt a szerverek neve).
 


Ekkor még a 25.000 soros GFRP módot próbáltam meg magyarra fordítani, csak valamit mindig elszúrtam és jött a 26 error (elég sokszor :D) és akkor még nem tudtam megoldani ezt a problémát. Szóval vagy 5-10x elölről kellett kezdenem az egész magyarosítást (egy idő után rájöttem kellene biztonsági mentés is).
 


Aztán szeptemberben a volt osztálytársamnál indult a szerver, arra már lehetett csatlakozni.
 


Október környékén már nem csak a fordítással próbálkoztam, hanem magával a scripteléssel is, DE én nem netről tanultam, meg semmi ilyen :D a kódból bogarásztam, próbálgattam :)
 


Elég rögös út volt ez, 0 tapasztalattal és tudással egy 25.000 soros kódot kezdtem el mondjuk úgy piszkálni :)
 


Így kezdődött a scriptelés számomra...
 


Így született meg a Hun Role Play, a magyaroknak készült szerepjáték szerver (az első magyar GFRP alapú szerver).
 




A HRP történelméről annyira sokat nem szeretnék írni, számomra a HRP a fejlődést jelentette, nem egy hataloméhes admin voltam, nem is a játékosokat akartam, csak tanulni, játszani.
 


Mára a HRP számomra a régi közösséget jelenti amiben elég jól elszórakoztunk.
 


Anno Zed-Fay, Young-WRP miatt a többi szerverrel nem volt jó a kapcsolat, sőt! Mivel a mi játékosainkat vitték el, így inkább ellenségeskedés volt.
 


A SEE-vel amikor megalakult, akkor elég jó kapcsolatunk volt, igazából nem romlott meg soha, csak nem nagyon tartjuk :)
 


Végül 2011.07.20-án leállítottam a HRP-t, hogy majd jön az új: Reborn mód.
 


0-ról tervezett mód, elég nagy tervekkel, már az sa-mp keretein túlmutató ötletekkel (egy része meg is lett valósítva).
 


Na ezután a tervezés, megvalósítás, lustálkodás ja és a wow :D elvitt elég sok időt, elég nagy kihagyások voltak.
 


Egyre jobban kezdtem érezni, hogy az SA-MP keretei túl szűkösek nekem, többre vágytam és végül búcsút is mondtam az SA-MP-s terveknek, igaz évekkel később, de váltottam!
 


 
 


Én szinte csak a HRP-n játszottam, mert próbálkoztam más magyar RP szerókon is, de legtöbb helyen egyből X admin a nyakamban lihegett, hogy \"biztos lopni meg játékosok elvinni jöttem\".
 


Tehát én amikor az RP-re, SA-MP-re utalok, akkor régebbi GFRP és maga a HRP szerveren megtapasztalt, vagy ott hallott dolgokra célzok.
 


Ezek segítettek eljutni oda ahova.
 


Pl sokaktól hallottam, hogy a \"v-s jármű rendszer bugos\", én nem ismertem milyen ez a jármű rendszer, írtam egy sajátot inkább.
 


Továbbá a HRP Reborn és az új HRP-hez is ez az út vezetett.
 


 
 


Nem is nagyon ragoznám tovább a HRP-s dolgokat itt, azt egy külön topicban fogom folytatni :)
 


 
 


Magamról még annyit, hogy a scripterséggel kezdődött nálam egy olyan irány ami miatt végül programozó lettem. Pontosabban 2 végzettségem szerint webfejlesztő és webmester és egy harmadik szerint grafikus (de ezt hagyjuk is, eléggé megkopott az a kevés is ami volt), továbbá pár továbbképzést elvégezve papírom van arról, hogy értek a C#-hoz és pár dologhoz :)
 


Pár éve foglalkozom Unity játék motorral és jelenleg tagja vagyok egy játékfejlesztő csapatnak, a HRP-t is fejlesztem és az ottani grafikussal több játékot is tervezünk megvalósítani (jelenleg 2 projektet tolunk együtt) és egy komolyabb fizetős projektben is részt veszek, mint programozó. Szóval scripterből webfejlesztő, abból pedig játékfejlesztő lettem. Még ha ez nagyképűen is hangzik :) Azért persze még nagyon sokat kell tanulnom és tapasztalnom, de ez nem gond. Kitartásom szerencsére van, hisz a HRP-t is több, mint 11 éve kezdtem és még mindig nagy terveim vannak vele. Talán egy életen át végig kísér majd, kitudja :)
 


 
 


És, hogy ne csak a papírokkal, tudásommal, HRP-vel jöjjek, megemlíteném, hogy jelenleg nagyon szép barátnőm van, szóval a \"Gyönyörű barátnő megszerzése.\" achivement unlocked :D
 


 
 


(Ezt a leírást 2 korábban sampforumra szánt leírásból ollóztam össze, ha esetleg valahol ismétlés, vagy bármi más jellegű problémát véltek felfedezni, jelezzétek. A \"HRP\", mint szóismétlés tárgytalan :D)
 


 
 


Üdv,
 


Kovacs_Richard | HRP Fejlesztő

Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

Nem elérhető Delta

  • 159
    • Profil megtekintése
Kovacs_Richard bemutatkozás
« Válasz #1 Dátum: 2018. Október 14. - 09:32:49 »
0
Úgy látom még mindig nem tudod elfelejteni Milán, Reinhard? és társaik akcióját.
 
És hát... voltak elég bizarr dolgok a szervereden...
 
* regisztráció csak hétvégén... tudom a cheater nyomorultak miatt
 
* minigun a SWAT-nak, jetpack a katonáknak
 
* regisztráció után kidobott SF-be közben minden a másik városban zajlott
 
+ egykis nosztalgia...
 
hello *********

2009.09.12-én (szombat) 20:00-kor a szerveren Leader választás lesz !
Jelentkezni lehet ezekre a leaderségekre:
- Mentős / Tűzoltó
- Bérgyilkos
- Riporter
- Taxi Sofőr / Pilóta
- Iskolai Oktató
- Groove ( 3 leader ! )
- Ballas
- Aztecas
- Vagos

Maffia leaderek akkor kerülnek kiosztásra amikor lesz elég mennyiségű játékos és lesz olyan ember aki tényleg eltud vezetni egy családot !

Amennyiben ki lesz adva a Mentős/Tűzoltó, Bérgyilkos, Riporter, Taxi sofőr/Pilóta, Iskolai Oktató...ezek fejlesztés alá kerülnek ! pl.: a kórházas/temetős rendszer, bérgyilkosoknak fejlettebb HQ, Studio + Kamerával TV adás, Taxi HQ + taxi/pilóta igazolvány, Teszt kérdések / válaszok...........

Bandák az RP keretein belül tevékenykedhetnek, amennyiben DM, RK..... lesz azonnal el lesznek törölve !!!

Üdvözlettel: Kovacs_Richard | Hun Role Play Főadmin

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
Kovacs_Richard bemutatkozás
« Válasz #2 Dátum: 2018. Október 14. - 10:25:16 »
0
Hát sok dolgot nem feledek a régi HRP-ről. Legyen az hideg, vagy meleg :)
 
nem csak hétvégén volt reg nálunk hanem napi 1 órát esténként
 
a jetpacket nem is használtuk igazából az azért volt fun, mert élveztem lescriptelni, rendesen ott van a modell a földön ENTER-el felveszed és van üzemanyaga meg turbo funkció :D de élesben nem használtuk, amolyan követésre akartam, mint most a drónok kb
 
SF-be azért dobott, mert ott volt a DMV, meg attól mert ritkábban játszottunk ott, attól még ott is voltak üzletek, házak
 
 
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

Nem elérhető Delta

  • 159
    • Profil megtekintése
Kovacs_Richard bemutatkozás
« Válasz #3 Dátum: 2018. Október 14. - 11:02:48 »
0
Emlékszem rá, csak azért elég messze volt egymástól a 2 város gyalog.... bérlés nuku nem volt \"feltöltve\" a biznisz készlete, kínos is volt.
 
A regisztráció tiltás miatt azért elég sok játékostól esett el a szervered... és este is csak akkor volt regisztráció ha 1 admin ráért.
 
Meg amikor csak spray, gumibot meg szúró-vágó fegyverek voltak engedélyezve 1 ideig...
 
Aztán rémlik olyasmi is, amikor a sebesség volt lekorlátozva  és csak szlalomozva lehetett ezt kijátszani.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 14. - 11:03:58 írta Delta »

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
Kovacs_Richard bemutatkozás
« Válasz #4 Dátum: 2018. Október 14. - 11:22:38 »
0
ezért is volt egy kis admin segítség az elején, meg volt idő amikor a taxisok virágoztak, akkor ez a táv megoldható volt általuk is
 
mi nem a játékos számra mentünk, az RP-re inkább, igaz én a végén már nem nagyon tudtam RP-zni az idő hiány miatt, de fent voltam és felügyeltem a dolgokat és segítettek a játékosoknak mivel 2 gépem volt és az egyiken dolgoztam, a másikon adminkodtam
 
kb minden este a reg nyitáskor fent volt szinte minden admin, persze néha volt olyan, hogy az adott 1 órában nem volt reg, mert nem értünk rá, de ilyenkor voltak példák arra, hogy soron kívül aki később jött pár embert engedtünk beregelni
 
meg olyan esetek is voltam amikor valaki többször volt fent és jelezte, hogy este nem tud játszani ezért soron kívül volt reg, amennyire tudtunk rugalmasak voltunk ilyen téren, de szerettük volna felügyelni a játékosokat, hogy ne legyenen cheaterek vagy olyan akik nagy mértékben rontják az RP minőségét
 
igaz egy idő után a banda és a rendőrs RP ment főleg, a bandások megvoltak a benzinkútjuk mellett, meg kocsikáztak, a rendőrök meg igazoltatgattak, meg legtartózgattak, meg voltak papír munkák le RP-zve meg hasonlók
 
ja igen, amikor volt fegyver tiltás :D az új HRP-n az elején nem is rakok be fegyót a rendes RP-re, minigamekben és talán sandboxban bekerül, de az az RP-t ugye nem veszélyezteti, csak sokan azt hiszik, mert van fegyver már ők a janik, de majd meglátjuk mennyire tudják ezt jól kezelni karakter halál mellett és teljesen más szabályok között
 
biciklinél volt, meg motornál úgy emlékszem ilyen tiltás, ugye az előredőlés nyomkodásával ne lehessen olyan gyorsan menni, kocsikra nem emlékszem, hogy raktam ilyet
 
még tempomat volt úgy emlékszem ami sebességhez volt
 
na meg a nagy kedvemcem az AFLY :D de az az adminoknak elérhető repülési rendszer volt
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

Nem elérhető Delta

  • 159
    • Profil megtekintése
Kovacs_Richard bemutatkozás
« Válasz #5 Dátum: 2018. Október 15. - 07:24:02 »
0
Amikor 2009 elején én regisztráltam nem volt olyan admin segítség a kezdésnél mint később, nehéz volt elindulni. 
 
Az is bizarr volt, hogy a GF mód hátramaradt csökevényei miatt pld. csöves ruhában kezdtem a játékot.
 
És az internet archívum megőrizte a HRP oldalát: https://web.archive.org/web/20100611072003/http://www.hun-rp.com:80/news.php

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
Kovacs_Richard bemutatkozás
« Válasz #6 Dátum: 2018. Október 15. - 08:33:22 »
0
hát ez most feltépett pár sebet...ott van az a név amit jobb lett volna örökre elfelejteni, de megbocsájtottam minden idiótának akivel évekkel ezelőtt gond volt, még a cheatereknek is :D
 
igen egy idő után vezettem be azt, hogy a játékosoknak segítünk, nem az elejétől volt ilyen
 
az eredeti GFRP-ben nem csöves ruha volt kezdésnek, én állítottam át a skint úgy rémlik, asszem a dagadt kockás inges csávó volt még LS-ben a kezdés
 
am most, hogy így beszélünk róla, lehet egyszer még egy nosztalgia körben elindítom a legeslegelső GFRP módot amit kaptam anno és megmutatom pár régi HRP tagnak milyen is volt anno a GFRP :)
 
most látom mennyit is szívtam a HRP Reborn móddal, aztán ment a kukába, de minden tudás, tapasztalat ami mögötte volt tovább öröklődik valamilyen szinten
 
éveken át terveztem, hogy az RP-t mivel tudnám megfelelő szintre emelni a játékosok számára, ahogy mi játszottuk fénykorunkban
 
azért jó visszaemlékezni arra az időkre amikor tök jókat RP-ztünk, emiatt is nem hagytam a HRP-t meghalni, hanem tervezgettem, dolgoztam rajta a háttérben, meg persze több régi taggal is napi szinten tartom a kapcsolatot, van akivel együtt szoktunk szilveszterezni, vagy kockulni
 
aztán lassan felrakok ide is egy letölthető verziót a saját játékból, igaz még kb semmi nincs benne, de haladunk :)
 
a weboldal sem állt le, mármint a domain + tárhely meg van még, csak direkt nincs most tartalom rajta, de a régi e107-es oldal kuka, saját lesz
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

Nem elérhető Delta

  • 159
    • Profil megtekintése
Kovacs_Richard bemutatkozás
« Válasz #7 Dátum: 2018. Október 15. - 10:31:33 »
0
FayRPG-n és WRP-n is csöves skinben kezdődött a játék, mind a 2 szerver GF alapú ezért gondoltam, hogy ez benne van alapból, de már nincs meg a GF forráskódja és már nem is emlékszem rá tisztán. :-)
 
Ez volt a kezdő skin úgy rémlik:
 
\"Skinid78.jpg\"
 
Ez volt a te skined:
 
\"Skinid72.jpg\"
 
Jó dolog nosztalgiázni egy kicsit, egy pár órát eltöltöttem a szerveren 
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 15. - 10:35:20 írta Delta »

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
Kovacs_Richard bemutatkozás
« Válasz #8 Dátum: 2018. Október 15. - 10:39:12 »
0
én nagyon régen játszottam az eredeti GFRP-n, nem csöves volt a kezdő skin :)
 
Én azt a dagi kockás ingest úgy hívom, hogy Lui vagy Luigi, nem tudom miért :D de úgy emlékszem az volt a kezdő
 
igen ez volt a skinem, marad az örök kedvenc :)
 
régen fejből tudtam az ID-kat, de már megkopott, majd az új ID-kat megtanulom :D
 
te amúgy milyen néven voltál fent és mennyit játszottál?
 
mert a régi tagok akik elértek 5-ös szintet kapnak majd meghívót
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

Nem elérhető Delta

  • 159
    • Profil megtekintése
Kovacs_Richard bemutatkozás
« Válasz #9 Dátum: 2018. Október 16. - 19:23:21 »
0
Volt egy karakterem amivel sokáig játszottam majd abbahagytam... később újra regisztráltam azzal meg nem értem el az 5-ös szintet. 
 
Volt valami szkripter oldalad is talán extra.hu-s nem?
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 16. - 19:23:52 írta Delta »

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
Kovacs_Richard bemutatkozás
« Válasz #10 Dátum: 2018. Október 16. - 19:27:23 »
0
és annak a karinak emlékszel még a nevére amelyikkel sokat toltad? :) és esetleg az újra?
 
igen volt, de válaszolgattam akkor is mind2 magyar samp fórumon
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

Nem elérhető Delta

  • 159
    • Profil megtekintése
Kovacs_Richard bemutatkozás
« Válasz #11 Dátum: 2018. Október 17. - 09:53:25 »
0
Már nem rémlenek, mikor volt már :-), 2010-2012 környéke és ezek nem most voltak... :-)
 
Az új még pawn nyelven kódolt reborn módot vagy a régi Godfather alapú módot feltölthetnéd a fórumra, érdekes anyag lenne, nem is maga a nyelv a fontos, hanem az algoritmusok felépítése, és az elv átvihető pld. C#, C++ -ra is.
 
 
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 17. - 09:53:49 írta Delta »

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
Kovacs_Richard bemutatkozás
« Válasz #12 Dátum: 2018. Október 17. - 10:25:11 »
0
ha a weben regelve voltál és tudsz emailt mondani (privátban), akkor utána tudok nézni esetleg :)
 
ááá a régi GFRP tele volt szeméttel, nem éri meg belőle tanulni komolyabb szinten, max a hibákat, én régen azt hittem mennyire komoly összetett, biztos hozzáértők írták, de sajnos sok olyan kód van benne ami inkább amatőr szintre utal, vagy max haladóra, de annak is még az alsó szintjére
 
a pawn nyelven kódolt reborn nem tartalmazott komoly algoritmusokat, ott inkább a szerkezet és pár funkció volt ami hasznos lett volna
 
online editorból tapasztalt dolgok, moduláris felépítés, szépen elszeparált átlátható kód, több nyelvűség...ezekről tudnék írni
 
kezdőtől haladó szintig: hogyan kell felépíteni a szerkezetet, mit hova kell rakni, hogyan érje el külső script a módban levő funkciókat...
 
lehet majd 1-2 kezdő scripterrel akiket érdekel elkezdenék 1 moneygrub módot, azokkal kezdtem kb, régen szerettem :) ha persze lesz idő és kedv, de már RP-be nem fognék bele :)
 
játékfejlesztést pl C# nyelven tolom (Unity motor) + akarok egy Python script nyelvet belerakni több dologra is, arról még talán lenne értelme ide is rakni fel, de akkor már inkább a saját oldalra, mert ez a fórum eléggé halott
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

Nem elérhető Delta

  • 159
    • Profil megtekintése
Kovacs_Richard bemutatkozás
« Válasz #13 Dátum: 2018. Október 17. - 17:08:31 »
0
A rengeteg string token copy paste-re, a tárolók pazarló méreteivel, a felesleges string változókra, a fájlkezelésre, a felesleges ismétlésekre, az egyéb pazarlásokra például a ciklusoknál... pedig a C++ -ból sok olyan utasítást átvett a Pawn nyelv amiket szintén kellett volna használni. Meg a stringek tömörítését is.
 
Én mégis kíváncsi lennék rá hogy, milyen volt ahol játszottam. :-)
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 17. - 17:09:55 írta Delta »

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
Kovacs_Richard bemutatkozás
« Válasz #14 Dátum: 2018. Október 18. - 07:28:13 »
0
hivatalos fórumon talán még megtalálható a nagyon régi GFRP, régen még vadászni kellett rá :D
 
a GFRP kb 25k soros volt, aztán évek alatt a HRP-t feltoltam 107k-ra, végül vissza 87 vagy 97-re, mielőtt a Reborn kezdődött volna, mert akkor még az volt a terv, hogy abból szedem ki a szemetet, de esélytelen volt a dolog
 
ha ma neki állnék scriptelni teljesen máshogy tenném
 
inkább tanulj valami hasznosat, mint GFRP-re fecséreld az idődet :D tanulságosnak lehet ez is tanulságos lenne, de nem rejt annyi tudást, mint várnád :)
 
te amúgy mivel foglalkozol? scriptelsz valahol esetleg?
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal