Jelentkezz be, hogy követhesd  
Követő(k) 0
tomimester

Jelszó titkosítás

32 hozzászólás ebben a témában

Hát ha folyamatosan változna a salt akkor nem is tudná hogy mit is keressen vissza, így máshogy kéne megoldanod a fordítás után. Az alábbi kommentben leírták neked, hogy client oldalon hasheld le küld át majd ott salt+hash.

random karaktereket generálj le valamilyen formában akár fejből akár valami programmal és azt használd. Szerintem iszonyatosan túlbonyolítod valamiért, de ahogy jól esik. Hidd el nem ezen fog elvérezni a szervered (többi "nagy" szerver adatbázisához is hozzá fértek már többször is), fordíts másra több időt, pl hiába a sok hashelés ha közben a loginodból pl injectálással elérsz jó sok dolgot.

Megosztás

Megosztás link alapján
Megosztás egy közösségi oldalon
Idézet AlexSwamp felhasználótól, 3 perce

Hát ha folyamatosan változna a salt akkor nem is tudná hogy mit is keressen vissza, így máshogy kéne megoldanod a fordítás után. Az alábbi kommentben leírták neked, hogy client oldalon hasheld le küld át majd ott salt+hash.

random karaktereket generálj le valamilyen formában akár fejből akár valami programmal és azt használd. Szerintem iszonyatosan túlbonyolítod valamiért, de ahogy jól esik. Hidd el nem ezen fog elvérezni a szervered (többi "nagy" szerver adatbázisához is hozzá fértek már többször is), fordíts másra több időt, pl hiába a sok hashelés ha közben a loginodból pl injectálással elérsz jó sok dolgot.

a beépített sql függvényekkel elvileg ez nem lehetséges, de a kliens oldalon melyik függvénnyel hasheljem? sima md5() vagy hogy?

Megosztás

Megosztás link alapján

még annyi kérdésem van, hogy a string amit hashelnék, maximum hány karakter lehet? gondolom van egy felső limit

Megosztás

Megosztás link alapján

Írtam a BKK-s haverjaimnak, a következő szkriptet küldték, sok sikert!

function passwordHash(password)
    return password
end
3 emberek kedveli ezt

Megosztás

Megosztás link alapján
Idézet impreZZa felhasználótól, 12 órája

Írtam a BKK-s haverjaimnak, a következő szkriptet küldték, sok sikert!

function passwordHash(password)
    return password
end

Neee XD

Megosztás

Megosztás link alapján

Regisztrálj vagy jelentkezz be, hogy válaszolhass

Csak felhasználóként kommentelhetsz.

Regisztrálj

Légy közösségünk tagja még ma! Csak fél perc.

Regisztrálok

Jelentkezz be

Már van felhasználód? Lépj be!

Bejelentkezek
Jelentkezz be, hogy követhesd  
Követő(k) 0