Szerző Téma: [2018-as HL MÓD] ex_mysql HIBA  (Megtekintve 1300 alkalommal)

[2018-as HL MÓD] ex_mysql HIBA
« Dátum: 2018. Szeptember 16. - 01:35:05 »
0
Sziasztok, még régebben amikor valaki \"ellopta\"/\"publikálta\" a HL módját pontosabban a v2.0.8-as verzióját annak. Még akkor le töltöttem de különösebben nem foglalkoztam vele mert túl bonyolultnak
tűnt az elindítása. Azonban ma egy kicsit mélyebben is bele ástam magam de sajnos egy komoly problémába ütköztem.
A problémám az, hogy valamiért nem tud a szerver kommunikálni a MySQL szerverrel, a script azt írja hogy Sikeres csatlakozás stb... De ha OutputDebugScript-elem a mysql:getConnection()-t akkor
csak \'nil\' -t dob vissza... Már tényleg mindent megpróbáltam de sajnos semmi sehogy sem működik.
Ezért kérem valaki segítségét aki jobban átlátja hogy mi hogyan mit csinál az tudna-e nekem segíteni mert szerintem az ex_mysql script a ludas, azon belül is a \"getConnection\" funkció.

 
 
 
NEM SENKINEK SEM ADOM TOVÁBB A MÓDOT SEM INGYEN SEM PÉNZÉRT, NEM SZERVERT NYITNI AKAROK CSAK EGY ÉRTELMES MTA MÓDOT AHOL EL LEHET LENNI PÁR ISMERŐSSEL AKIK SZINTÉN JÁTSZOTTAK/JÁTSZANAK A HL-EN. A MOD JOGVÉDETT AMI AZT JELENTI HA SZERVERT NYITSZ VELE AKÁR JOGI PROBLÉMÁID IS LEHETNEK AMIT NEM SZERETNÉL!A script:
 

-- Xenius / 2017.02.06.
-- Multi database added / Mark / 2017.02.24.
local stats = nil
local conns = {}
local counterTimer = nil
local connectTimers = {}
function connect(db)
if isElement(conns[db]) then destroyElement(conns[db]) end
if isTimer(counterTimer) then killTimer(counterTimer) end
if isTimer(connectTimers[db]) then killTimer(connectTimers[db]) end
local conn = dbConnect(\"mysql\",\"dbname=\".. db ..\";host=\"..get(\"mysql_host\")..\";port=\"..(get(\"mysql_port\") or 3306), get(\"mysql_username\"), get(\"mysql_password\"), \"autoreconnect=1\")
if not conn then
   setTimer(connect, 1000, 1, db)
   outputDebugString(\"[MYSQL] Csatlakozás sikertelen!\")
   return false
else
        if not stats then
            stats = {
                query_count = 0,
                exec_count = 0,
                query_per_minute = 0,
                exec_per_minute = 0
            }
        end
   
        conns[db] = conn
       
   outputDebugString(\"[MYSQL] Csatlakozás sikeres! (\"..db..\")\")
   
   connectTimers[db] = setTimer(connect, 1000*60*30, 1, db)
   
        if not isTimer(counterTimer) then
            counterTimer = setTimer(function()
                stats.query_per_minute = 0
                stats.exec_per_minute = 0
            end, 60000, 0)
        end
   
   return conns[db]
end
end
addEvent (\"onMySQLStart\", true)
addEventHandler(\"onResourceStart\", resourceRoot, function()
local state = connect(get(\"mysql_database\"))
if not state then
   cancelEvent(true)
end
    triggerEvent(\"onMySQLStart\", root)
end)
addEventHandler(\"onResourceStop\", resourceRoot, function()
if isElement(conn) then
   destroyElement(conn)
end
end)
function exec(...)
stats.exec_per_minute = stats.exec_per_minute + 1
return dbExec(conns[get(\"mysql_database\")], ...)
end
function poll(handler)
return dbPoll(handler, 0)
end
function query()
stats.query_per_minute = stats.query_per_minute + 1
return dbQuery
end
function prepare(...)
return dbPrepareString(conns[get(\"mysql_database\")], ...)
end
function getConnection(db)
return conns[db] or nil
end
function getStats()
return stats
end

 
Kép a hibáról:
 
\"eGGpw2L.png\"

[2018-as HL MÓD] ex_mysql HIBA
« Válasz #1 Dátum: 2018. Szeptember 16. - 01:36:32 »
0
Azt el felejtettem oda írni hogy minden scriptnél amihez MySQL kapcsolat szükséges, ezt írja. Némelyik egyébként működik, bár nem nagyon tudom tesztelni mivel nem tudok így belépni.

Nem elérhető Jason

[2018-as HL MÓD] ex_mysql HIBA
« Válasz #2 Dátum: 2018. Szeptember 18. - 10:36:29 »
0
Valahol meg van adva egyáltalán, hogy mi a phpmyadmin elérés ? Mert ebben nem látom sehol. 
 
Idézetet írta: PCGamer133 date=1537054505


   
      local conn = dbConnect(\"mysql\",\"dbname=\".. db ..\";host=\"..get(\"mysql_host\")..\";port=\"..(get(\"mysql_port\") or 3306), get(\"mysql_username\"), get(\"mysql_password\"), \"autoreconnect=1\")
   


local sqlAdatok = {
    [\"host\"] = \"xx.xx.xxx.xxx\",
    [\"user\"] = \"user\",
    [\"pw\"] = \"pass\",
    [\"database\"] = \"dbneve\",
}
local conn = dbConnect(\"mysql\",\"dbname=\".. sqlAdatok[\"database\"] ..\";host=\"..sqlAdatok[\"host\"], sqlAdatok[\"user\"], sqlAdatok[\"pw\"], \"autoreconnect=1\")

 
 

[2018-as HL MÓD] ex_mysql HIBA
« Válasz #3 Dátum: 2018. Szeptember 18. - 14:18:16 »
0
Idézetet írta: Jason date=1537259789


   
      Valahol meg van adva egyáltalán, hogy mi a phpmyadmin elérés ? Mert ebben nem látom sehol. 
   
   

local sqlAdatok = {
    [\"host\"] = \"xx.xx.xxx.xxx\",
    [\"user\"] = \"user\",
    [\"pw\"] = \"pass\",
    [\"database\"] = \"dbneve\",
}
local conn = dbConnect(\"mysql\",\"dbname=\".. sqlAdatok[\"database\"] ..\";host=\"..sqlAdatok[\"host\"], sqlAdatok[\"user\"], sqlAdatok[\"pw\"], \"autoreconnect=1\")

   
       
   


Igen, a meta.xml-ben van meg adva. De egyébként ezt már megoldottam. Már más problémákba ütköztem. SQL már csatlakozik rendesen.

[2018-as HL MÓD] ex_mysql HIBA
« Válasz #4 Dátum: 2018. Szeptember 19. - 17:10:59 »
0
Egyébként a PhpMyAdmin csak a MySQL szerveren lévő adataidat kezeli, úgymond egy tábla kezelő \"szoftver\" ami segít könnyebben használni a MySQL szolgáltatást. Nem a phpmyadmin adatait kell megadnod, hanem a MySQL szerveren létrehozott felhasználó adatát ami a felhasználónév és jelszó párosban kimerül, és a mi esetünkben még az adatbázis nevét. De látom segítséget kérni Magyarországon sajnos nem nagyon lehet, mert az értelmesebbik része már vagy nem fejleszt, vagy meg találta azt a környezetet ahol ki tudja használni a tudását, és nincs ideje ilyesfajta fórumokat böngészni. Nem is tudom mit gondoltam... Egyébként a problémát megoldottam saját magamtól úgyhogy a témát lehet zárni és helyezni.

[2018-as HL MÓD] ex_mysql HIBA
« Válasz #5 Dátum: 2018. Szeptember 19. - 17:58:56 »
0
Wáóó, próbált segíteni a srác. Az hogy te egy analfabéta vagy hogy HL módot akarod tesztelni te próblémád :DDD 

[2018-as HL MÓD] ex_mysql HIBA
« Válasz #6 Dátum: 2018. Szeptember 19. - 18:38:54 »
0
Úgy őszintén. Honnan tudta volna, hogy hol van megadva az elérés? Segíteni próbált. Az más, hogy nem tudott. Most ez olyan, hogy megkérlek, hogy segíts, hogy kijussak az űrbe. Ha nem sikerül, akkor egész MO. nem képes nekem segíteni, igaz?

Nem elérhető Jason

[2018-as HL MÓD] ex_mysql HIBA
« Válasz #7 Dátum: 2018. Szeptember 19. - 19:29:36 »
0
Idézetet írta: Djox date=1537372736


   
      Wáóó, próbált segíteni a srác. Az hogy te egy analfabéta vagy hogy HL módot akarod tesztelni te próblémád :DDD 
   


Nem is tudom mit gondoltam..egy fórumon segíteni úgy ,hogy a hiba felét írják csak le ?! 
 
 
Idézetet írta: PCGamer133 date=1537369859


   
      Egyébként a PhpMyAdmin csak a MySQL szerveren lévő adataidat kezeli, úgymond egy tábla kezelő \"szoftver\" ami segít könnyebben használni a MySQL szolgáltatást. Nem a phpmyadmin adatait kell megadnod, hanem a MySQL szerveren létrehozott felhasználó adatát ami a felhasználónév és jelszó párosban kimerül, és a mi esetünkben még az adatbázis nevét. De látom segítséget kérni Magyarországon sajnos nem nagyon lehet, mert az értelmesebbik része már vagy nem fejleszt, vagy meg találta azt a környezetet ahol ki tudja használni a tudását, és nincs ideje ilyesfajta fórumokat böngészni. Nem is tudom mit gondoltam... Egyébként a problémát megoldottam saját magamtól úgyhogy a témát lehet zárni és helyezni.
   


Ezekkel tisztában vagyok, de mivel a kódodból ez nem derült ki, ezért véltem azt feltételezni úgy, hogy véleményed szerint nem tartozom az  \"értelmesebbik része\"-hez, hogy az lehet a problémája 

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
[2018-as HL MÓD] ex_mysql HIBA
« Válasz #8 Dátum: 2018. Szeptember 19. - 19:29:52 »
0
Megéri segítséget kérni, sőt ajánlott is, ha nem megy valami.
 
Én nem tudtam segíteni, nem ismerem a módot és nem is akartam időt pazarolni erre.
 
Régen sokat válaszolgattam itt a fórumon, rengeteg olyan ember volt itt akik nagy lelkesedésükben szervert nyitottak, vagy csak elkezdtek scriptelni, programozni...Aztán sajnos nagyrészt  kár volt a saját időmet rájuk fordítani, mert az első komolyabb problémánál feladták. Én pl segítek ha tudok, de megválogatom kinek és miben, mert nincs felesleges időm olyanokra akikkel felesleges foglalkozni. Most is 2 sor kód között írom ezt a választ, mert szerencsére a tudásomat elég jól tudom kamatoztatni :)
 
Szóval szerintem kérdezz, ha kérdésed van, de magad is keresd a választ, ne mindig másra várj, hisz látod most is magadtól megtaláltad és nem a sült galambra vártál :)
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal