Szerző Téma: Auto szalon feltoltes sql  (Megtekintve 875 alkalommal)

Auto szalon feltoltes sql
« Dátum: 2018. Március 03. - 17:30:38 »
0
sziasztok egy kerdesem lenne hogy aljak neki egy autoszalon feltoltesehez akocsikat sql bol olvassa a vehs tablabol
 
tudom sql be is belehet irnni de nekem kellene egy olyan hogy a szerveren fent vagyok es pl kocsifeltolt parancsra kocsit tudok hozza adni torolni es kocsinevet valtoztatni ezt hogyan birnám elkezdeni koszonom elore is :-)

Nem elérhető REPTA

Auto szalon feltoltes sql
« Válasz #1 Dátum: 2018. Március 03. - 18:49:35 »
0
Ember mit akarsz te szórakozni az sql-el mikor még az alapokat se tudod? Rengeteg kérdést tettél fel amik nagyon apró pici hibák.... De küld el a te járművel kapcsolatos változóidat, gondolom valami enum, keress rá és másold be ide, és megírom neked.
 
 

Auto szalon feltoltes sql
« Válasz #2 Dátum: 2018. Március 03. - 20:19:41 »
0
ez a forum nem arra van hogy segitseget kerjek? ugy latszik sajna elmegy az egesz másfelé.. mel vannak \"kedves\" emberek Tudod mit én csak példát kértem mégis hogy kezdjek neki de mind1 erre forumra is csak azert kell fel jonni hogy lenezek masikat.. 

Nem elérhető REPTA

Auto szalon feltoltes sql
« Válasz #3 Dátum: 2018. Március 03. - 20:45:26 »
0
én csak egy ötletet adtam arra hogy mit lenne érdemes, mert én értelmetlennek látom hogy nem tudsz semmit a scriptelésről de te már a komolyabb dolgokba vágsz bele.

Nem elérhető ZyZu.

  • Globális moderátor
  • 8939
  • my turbo diesel forum
  • Discord: ZyZu.
    • Profil megtekintése
Auto szalon feltoltes sql
« Válasz #4 Dátum: 2018. Március 03. - 21:53:28 »
+1
@REPTA következő ilyen hozzászólásért némítást fogsz kapni. 

Auto szalon feltoltes sql
« Válasz #5 Dátum: 2018. Március 04. - 11:07:13 »
+1
Tehát IG akarsz az SQL-be irni és kezelni? Nos ez egy kicsit bonyolultabb feladat mint az eddigiek, de megpróbálok segíteni.
 
Van ugyebár egy Táblád, ebbe kell, hogy szerepeljen egy azonosító (PRIMARY_KEY) pl. ID néven, illetve most csak egyet írok, de ezt lehet bővíteni, például, Név oszlop.
 
Szükséged lesz egy parancsra, aminek a paraméterének megadsz egy ID-t ami hivatkozni, fog az adatbázisban lévő vehs táblában lévő ID-re.
 

CMD:ujkocsi(playerid,params[])
{
if(isnull(params)) return SendClientMessage(playerid,-1,\"Használat: /újkocsi (Model) (Név)\");
new model,nev[32];
sscanf(params,\"is[32]\",model,nev);
if(model < 400 || model > 611) return SendClientMessage(playerid,-1,\"Hiba: Az model ID-nek 400 és 611 között kell lennie!\");
if(isnull(nev)) return SendClientMessage(playerid,-1,\"Hiba: Nincs név megadva!\");

// Formázod a query-d, mint globális változót
format(query,sizeof(query),\"INSERT INTO vehs (Model,Nev) VALUES (%d,\'%s\')\",model,nev);
mysql_tquery(SQL,query);

new string[128]; format(string,sizeof(string),\"Jármű hozzáadva az adatbázishoz! Model: %d, Név: %s\",model,nev);
SendClientMessage(playerid,-1,string);

return 1;
}

 
Valami hasonlóféleképpen, az első részében láthatod a paraméteres parancs levezetését, a második részben az SQL részét. Így tudsz az adatbázisba felrakni dolgokat, akár IG is.
 
A másik pedig a kezelés, név változtatás stb.
 

CMD:kocsinev(playerid,params[])
{
if(isnull(params)) return SendClientMessage(playerid,-1,\"Használat: /kocsinev (ID) (Új Név)\");
new id,nev[32];
sscanf(params,\"is[32]\",id,nev);
if(isnull(nev)) return SendClientMessage(playerid,-1,\"Hiba: Nincs név megadva!\");

// Formázod a query-d, mint globális változót
format(query,sizeof(query),\"UPDATE vehs SET Nev = \'%s\' WHERE ID = %i\",nev,id);
mysql_tquery(SQL,query);

new string[128]; format(string,sizeof(string),\"Jármű neve megváltoztatva az adatbázisban! ID: %d, Név: %s\",model,nev);
SendClientMessage(playerid,-1,string);

return 1;
}

 
Hasonló az előzőhöz képest, csak itt UPDATE-t kell használni mivel változtatni akarod.
 
Remélem tudtam valamit segíteni ezzel.

Auto szalon feltoltes sql
« Válasz #6 Dátum: 2018. Március 04. - 13:30:40 »
0
köszönöm jó lesz 

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal