Szerző Téma: Jármű lehívás  (Megtekintve 1458 alkalommal)

Jármű lehívás
« Dátum: 2018. Február 18. - 11:39:41 »
0
Sziasztok!



ZeroMTA-ban hogyha createVehicle-vel hívok le autót, akkor járó motorral teszi le, és ha leállítom, többet nem lehet elindítani. Mit lehet csinálni? Hogyan hívjak le autót? Egy munkához kellene.

Jármű lehívás
« Válasz #1 Dátum: 2018. Február 18. - 13:12:35 »
0
Használj másik parancsot. /makeveh vagy /makecivveh,de ha munka jármű kell akkor a /makeveh lesz a jó szerintem.

Jármű lehívás
« Válasz #2 Dátum: 2018. Február 18. - 13:58:47 »
0
De a scriptbe szeretném beleírni. Ha pl. belemegy egy cp-be akkor ledobjon mellé egy autót.

Jármű lehívás
« Válasz #3 Dátum: 2018. Február 18. - 15:16:11 »
0
Ja,hogy te írkálod,értem. Nos az a gond,hogy a Modba van építve,hogy a járműveket csakis akkor indíthatod be,ha van hozzá kulcsod,vagy megfelelő frakcióban vagy,illetve ha megfelelő a munkahelyed. Viszont hiába mondjuk a 405 ID-jű kocsi(csak példa),legyen egy áruszállítós kocsi,attól,hogy te lehívod,még nem biztos,hogy az egy áruszállítós kocsi lesz. Hiszen a /makeveh parancsban is valahogy úgy van,hogy a /makeveh után azt is meg kell adnod,hogy melyik frakcióhoz vagy munkához hívod le az adott kocsit. A te cuccodhoz, azt kellene hozzáadnod,hogy kapjon kulcsot az illető amikor ledobja neki az autót.  
 
Szerk: Hogyha nem akarsz a kulcsolással bajlódni,meg lehet szerintem úgy is csinálni,hogy hozzáadsz egy új autó csoportot,amit kulcs nélkül beindíthatsz,viszont annak az a hátránya,hogy ha te lehívsz egy kocsit,mások is fogják tudni vezetni. Illetve meg lehet úgy is,mint az autóbérlést,hogy csak a játékosnak adsz jogosultságot vezetni az adott járműt.Utóbbi a legpraktikusabb.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Február 18. - 15:20:16 írta Tony Blake »

Jármű lehívás
« Válasz #4 Dátum: 2018. Február 18. - 15:26:41 »
0
A script mindegyik makeveh-vel létrehozott kocsinak ad egy ID-t. A createVehicle nem tartozik bele, nem kap ID-t. viszont a a kocsi rendszer gátolja azok kocsik indítását, amihez nincs kulcsod/nincs ID-je. Legalábbis gondolom én.

Jármű lehívás
« Válasz #5 Dátum: 2018. Február 18. - 15:28:47 »
0
Idézetet írta: BlackSy date=1518964001


   
      A script mindegyik makeveh-vel létrehozott kocsinak ad egy ID-t. A createVehicle nem tartozik bele, nem kap ID-t. viszont a a kocsi rendszer gátolja azok kocsik indítását, amihez nincs kulcsod/nincs ID-je. Legalábbis gondolom én.
   


A legtöbb esetben a bérelt kocsik sem kapnak ID-t,tehát nem hiszem,hogy az ID nélküli kocsik beindítását meggátolná.De igen ezt kihagytam,az ID is fontos. 

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal