Szerző Téma: [HELP] Get data MySQL  (Megtekintve 827 alkalommal)

[HELP] Get data MySQL
« Dátum: 2018. Január 14. - 19:17:00 »
0
Sziasztok! Van egy MySQL-em, benne egy info résszel, info táblával. Az info táblában ezek az oszlopok vannak: name, serial, ip. Ez csak egy teszt céljából készült kis dolog. Ugye megcsináltam azt, hogy a /adatfeltolt paranccsal dbExec segítségével feltölti ezt a MySQL-be. Létrehoztam 3-4 sort a MySQL-ben. Mind a 4 más névvel, serial-al, ip-vel kezdődök. Szeretném azt megcsinálni, hogy a /adatletolt parancsal lekérje a játékos nevét, ellenőrézni, hogy ő e az a játékos ténylegesen, és kiírná neki az IP címét és a Serial-ját. Melyik parancsra lenne szükségem ahhoz, hogy megtudjam ezt csinálni? Milyen \"sorokra\" lenne szükségem. Nézegettem a dbQuery-t, viszont ennek használatát nem tudom sajnos érdelmezni. Aki tudna nekem segíteni az előre is megköszönönném. További szép napot!

[HELP] Get data MySQL
« Válasz #1 Dátum: 2018. Január 14. - 19:57:19 »
0
Nos, találtam itt a fórumon egy ilyet, de sajnos bárhogy próbálkozok, nem sikerül átalakítanom az adott dolgot úgy, hogyha van ilyen név ( amit beírtam, a david név ) akkor van ilyen-t írjon ki...
 


local query = dbQuery(connection,\"SELECT * FROM `info` WHERE `name` = \'david\'\")
local result, num_rows = dbPoll(query, -1)
if ( result[\"name\"] == \"david\" ) then
    outputChatBox(\"van ilyen\")
else
    outputChatBox(\"nincs ilyen\")
end

[HELP] Get data MySQL
« Válasz #2 Dátum: 2018. Január 15. - 15:32:03 »
0
Próbáld meg hogy minden helyett (*) csak a nevet kéred le. (Esküszöm ahogy nézem jónak kéne lennie.)
 

SELECT \'name\' FROM \'info\' WHERE \'name\' = \'david\'

 
UI.: várjunk te nem ezt használod : \' , hanem valami ilyet : ` . Lehet ez a baja.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 15. - 15:32:18 írta thegergo02 »

[HELP] Get data MySQL
« Válasz #3 Dátum: 2018. Január 15. - 16:51:55 »
0
Idézetet írta: thegergo02 date=1516026723


   
      UI.: várjunk te nem ezt használod : \' , hanem valami ilyet : ` . Lehet ez a baja.
   


Jól használja.
 
De igazából nem muszáj.

[HELP] Get data MySQL
« Válasz #4 Dátum: 2018. Január 15. - 16:55:52 »
+1
btw. if num_rows > 0 then

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal