Robika1

fileWrite probléma, json kiírás fájlba

7 hozzászólás ebben a témában

Sziasztok!

Elkezdtem írni egy beállítástároló scriptet, és szeretném json formátumba egy fájlba tárolni a cuccokat. Egészen tök jól működik, viszont az a probléma merült fel, hogy amikor kiírnám az adatokat fileWrite-val a fájlba, akkor egyszerűen a meglévő adatokhoz írja hozzá mindig az új adathalmazt (tudom hogy erre való a fileWrite). Ezzel kapcsolatban szeretnék valami segítséget kérni, hogy hogyan írjam ki az adatokat úgy, hogy ne hozzáírja hanem csak azt írja bele vagy módosítsa (mondjuk törli a fájl tartalmát, és utána írja ki, de ilyen funkciót nem találtam).

Ha valakinek van valami megoldása, script részlet, vagy csak linkel valami hasznosat, azt előre köszönöm :grimacing:

Megosztás

Megosztás link alapján
Megosztás egy közösségi oldalon

Törlöd előtte a fájlt ha létezik, majd újra létrehozod és feltöltöd adattal.

1 személy kedveli ezt

Megosztás

Megosztás link alapján

Köszi :D Én is gondolkoztam ezen, csak nem tudom mennyire "gányolás" módszer, de akkor ez marad.

Megosztás

Megosztás link alapján

Ez a törlés dolog érdekes. Mi van ha olyan adatot is töröl, amit nem módosítana?

Megosztás

Megosztás link alapján

Az adatokat bekérem, azt feldolgozom, majd azt az adathalmazt visszaírom (json adathalmaz, azt egy lua arrayba, ott állítgatom, vissza json-ba és kiírom a fájlba). Elméletileg nem veszhet el semmi, csak ha valaki olyan ügyes, hogy pont a fájltörlés pillanatában megy el az árama vagy valami.

Megosztás

Megosztás link alapján

Töröld az előző filet és hozz létre egy új json-t. Én is ezzel szenvedtem és csak ezzel sikerült megoldanom az általam használt elemnél. Nem lesz belőle semmi gond, csak ügyelj, hogy a többi, nem módosított adatot is bele tedd. :grimacing:

1 személy kedveli ezt

Megosztás

Megosztás link alapján

Okés, köszi a segítséged srácok :smile:

A nem módosított adatok is visszakerülnek, minden elem bekerül egy array-ba, az array kellő elemeit módosítom, majd mind megy vissza jsonba.

Megosztás

Megosztás link alapján

Regisztrálj vagy jelentkezz be, hogy válaszolhass

Csak felhasználóként kommentelhetsz.

Regisztrálj

Légy közösségünk tagja még ma! Csak fél perc.

Regisztrálok

Jelentkezz be

Már van felhasználód? Lépj be!

Bejelentkezek