Szerző Téma: fileWrite probléma, json kiírás fájlba  (Megtekintve 1240 alkalommal)

fileWrite probléma, json kiírás fájlba
« Dátum: 2017. November 13. - 17:11:21 »
0
Sziasztok!
 
Elkezdtem írni egy beállítástároló scriptet, és szeretném json formátumba egy fájlba tárolni a cuccokat. Egészen tök jól működik, viszont az a probléma merült fel, hogy amikor kiírnám az adatokat fileWrite-val a fájlba, akkor egyszerűen a meglévő adatokhoz írja hozzá mindig az új adathalmazt (tudom hogy erre való a fileWrite). Ezzel kapcsolatban szeretnék valami segítséget kérni, hogy hogyan írjam ki az adatokat úgy, hogy ne hozzáírja hanem csak azt írja bele vagy módosítsa (mondjuk törli a fájl tartalmát, és utána írja ki, de ilyen funkciót nem találtam).
 
Ha valakinek van valami megoldása, script részlet, vagy csak linkel valami hasznosat, azt előre köszönöm

Nem elérhető Live

  • 507
    • Profil megtekintése
fileWrite probléma, json kiírás fájlba
« Válasz #1 Dátum: 2017. November 13. - 20:03:03 »
+1
Törlöd előtte a fájlt ha létezik, majd újra létrehozod és feltöltöd adattal.
 
 

fileWrite probléma, json kiírás fájlba
« Válasz #2 Dátum: 2017. November 13. - 20:48:29 »
0
Köszi :D Én is gondolkoztam ezen, csak nem tudom mennyire \"gányolás\" módszer, de akkor ez marad.

fileWrite probléma, json kiírás fájlba
« Válasz #3 Dátum: 2017. November 13. - 22:03:53 »
0
Ez a törlés dolog érdekes. Mi van ha olyan adatot is töröl, amit nem módosítana?

fileWrite probléma, json kiírás fájlba
« Válasz #4 Dátum: 2017. November 13. - 22:35:47 »
0
Az adatokat bekérem, azt feldolgozom, majd azt az adathalmazt visszaírom (json adathalmaz, azt egy lua arrayba, ott állítgatom, vissza json-ba és kiírom a fájlba). Elméletileg nem veszhet el semmi, csak ha valaki olyan ügyes, hogy pont a fájltörlés pillanatában megy el az árama vagy valami.

fileWrite probléma, json kiírás fájlba
« Válasz #5 Dátum: 2017. November 13. - 23:32:05 »
+1
Töröld az előző filet és hozz létre egy új json-t. Én is ezzel szenvedtem és csak ezzel sikerült megoldanom az általam használt elemnél. Nem lesz belőle semmi gond, csak ügyelj, hogy a többi, nem módosított adatot is bele tedd. 

fileWrite probléma, json kiírás fájlba
« Válasz #6 Dátum: 2017. November 14. - 00:33:00 »
0
Okés, köszi a segítséged srácok
 
A nem módosított adatok is visszakerülnek, minden elem bekerül egy array-ba, az array kellő elemeit módosítom, majd mind megy vissza jsonba.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal