Szerző Téma: Textdraw selectable!  (Megtekintve 649 alkalommal)

Textdraw selectable!
« Dátum: 2017. Július 30. - 13:09:29 »
0
Üdv!
 
Ezt a kérdést már feltettem ugyan, a Kisebb kérdések kiemelt topikba de mivel oda nem érkezett válasz, így gondoltam itt is megkérdezem. Nyilván tudom, hogy ez multi post, meg shit post. De szeretnék segítséget kapni ebben az ügyben, úgyhogy legyetek szívesek ezt elnézni.
 
Azt szeretném megtudni, hogyha van egy Global Selectable textdrawunk, amit mindkét játékosnak megmutatunk, akkor hogyha az egyik kijelöli a textdrawot (hovercolor) akkor azt látja-e a másik. Mivel Global TD-ről van szó ebből következtethetünk, hogy nyilván látja. De ha jobban belegondolunk, A SelectTextdraw függvénynek az első paramétere a playerid, ami arra ad következtetni valót, hogy csak neki jeleníti meg a hover colort.
 
Ha ezen a gondolat meneten tovább megyünk, akkor az OnPlayerClickTextDraw függvénynél, szintén van egy playerid, szintén első paraméter. Tehát ergó, hogyha rákattint, akkor az is csak neki játszódik le.
 
Viszont mivel Global TD-ről van szó kétségeim vannak ezért gondoltam megkérdezem itt.
 
Igen, nyilvánvalóan tudom, hogy egyszerűen le lehet tesztelni, de mivel alapjáraton 2db GTA klienst nem lehet megnyitni ezért, az egyszerű módon nem lehet tesztelni.Tudom, hogy sandboxszal meg lehetne oldani, de nem akarok annyit \"játszadozni\" vele, hogy aztán a végére kétes legyen az eredmény kimenetele.Illetve lehetne \"haverokkal\" tesztelni azonban NoLife vagyok, aki 2017-ben alap SAMP mechanikát próbálja fejtegetni :D
 
 
 
A fentiekben leírtakra szeretnék választ kapni, esetleg elméleteket róla :D
 
Köszönöm szépen, hogy elolvastad eddig. Az lehetséges válaszokat is szintén köszönöm szépen!
 
 
 
Naretev

Nem elérhető wRt

Textdraw selectable!
« Válasz #1 Dátum: 2017. Július 30. - 14:43:02 »
0
Csak az a játékos látja a színváltozást, aki ráhúzza a kurzort.

Textdraw selectable!
« Válasz #2 Dátum: 2017. Július 30. - 16:45:05 »
0
Érdekes nagyon érdekes.
 
De hogyha csak ő látja, akkor a ClickTextdraw is csak neki hívódik meg igaz?
 
Ez esetben át kell állítanom a TD prioritást.
 
Még egy kis ideig legyen nyitva a téma kedves moderátorok, mivel érdekelne, hogy van-e ellenvélemény/cáfolat.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal