Szerző Téma: [Leírás] Visual Studio  (Megtekintve 1181 alkalommal)

[Leírás] Visual Studio
« Dátum: 2017. Július 25. - 21:42:47 »
+1
Hellosztok.
 
Nem tudom eddig ki mit használt, szereti-e a mostanit de én mostanában találtam Visual Studio-hoz a BabeLua extensiont. Elég jó. Igazából kb annyit tud mint a Sublime, csak aki megszokta a VS-t annak jó lehet.Előnyei:
 

  •    Hozhatsz létre projekteket amiket megfeleltethetsz kb egy resourcenak és azon belül minden lua fájlt egybe kezel és felhozza pl a függvényt még ha másik fájlban is van definiálva.


  •    ..\\Documents\\BabeLua\\Completion mappában amilyen lua fileket raksz azokat mindenhol ismerni fogja az intellisense és írhatsz mellé dokumentációt amit ugyan úgy felhoz.\"mNfLRlN.png\"\"lNXXn1P.png\"



(Ennél még szerintem többet is tud de én is csak nemrég töltöttem le. Szerintem akár az is megoldható, hogy ha letöltöd az MTA compilerjét akkor a startra kattintva át tolja a forrást rajta)
 
Én 2015-ös telepíttettem de elvileg 12, 13-hoz is jó.
 
Telepítés után File > New Project.
Name: Egy resource név (lényegtelen)
Location: Ott kikeresed a deathmatch mappád ahol nem szabad, hogy legyen resources mappád.
Solution name: ennek resources-t adj mindenképp (Ezért kell törölni előtte)\"5LpIJK6.png\"
 
Ha betöltötte oldalt ezt fogod látni a solution explorer alatt:\"4ituGAj.png\"
 
Innentől tekinthetsz egy projektet egy resourcenak.
Amire ha rá kattintasz Add>New Item és ott adhatsz hozzá fileket (Csak lua-t ajánl fel de ha átírod a kiterjesztést akkor nyilván nem lua file lesz xml pl).
Meg persze Add>New Folder-rel pedig mappát készítesz.
 
Új projektet (resource-t) pedig a solutionra jobb klikkelve adhatsz hozzá: Add>New Project
« Utoljára szerkesztve: 2017. Július 25. - 21:45:43 írta dugasz1 »

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal