Szerző Téma: VPS védelem  (Megtekintve 524 alkalommal)

Nem elérhető KDDomi

  • 976
    • Profil megtekintése
VPS védelem
« Dátum: 2017. Június 22. - 00:43:44 »
0
Sziasztok. A napokban elég sok DDoS támadást kaptam a VPS-emre (ingyenes booterrel szórakoznak...) és azon gondolkoztam hogy hogyan lehetne ezellen tenni valamit. Az jutott az eszembe esetleg hogy cloudflare-t teszek fel de az sajnos csak web kéréseknél segít. Eszembe jutott egy olyan dolog ami nem biztos hogy megvalósítható: Van maga a VPS, rendelek hozzá egy proxy,vpn szolgáltatást, és mellé egy domain címet mondjuk kddomi.net. A domain-t lehet úgy állítani hogy a proxy szervernek az ip címét adom meg és a proxy mint egy átjátszó működik? Magyarán: Kliens => kddomi.net => proxy szerver => VPS | visszafele pedig: VPS => proxy szerver => Kliens
Nem tudom hogy ez megoldható-e, kerestem már sokat google-n de nem igazán találtam meg. Vagy esetleg egy külön VPS-t rendelni mint router és iptables routing-gal átirányítani a forgalmat a rendes VPS-re. Annyi lenne ezen felül a kérdésem hogy a VPN, proxy között az ugye a különbség hogy a proxy az csak http/s kérésekkel foglalkozik, a vpn pedig minden adatforgalommal. Előre is köszönöm a segítséget, további szép napot/estét!

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal