Szerző Téma: Kíolvasás  (Megtekintve 1100 alkalommal)

Kíolvasás
« Dátum: 2017. Június 03. - 01:23:28 »
0
Sziasztok! Megint kérdezni szeretnék :) . A regisztrációk közül, ki akarom olvasni azt, hogy hány fájlban egyenlő az Orvos érték 1-el. Dinit használok. Ez, hogy minden fájlba belenéz, nem tudom mennyire jó megoldás, mert gondolom szépen belaggoltatna. Bár még egyenlőre erre se sikerült rájönnöm, hogy ezt hogyan oldjam meg. Ha valakinek van ötlete ehhez, vagy egy jobb megoldáshoz, az légyszi írjon. Előre is köszönöm!

Kíolvasás
« Válasz #1 Dátum: 2017. Június 03. - 11:18:58 »
0
SQL
amikor egy játékos csinál egy accot, az acc nevét írd bele egy fájlba.. amikor lekérdezed h ki orvos, egy ciklussal olvasd ki a fájlból a sorokat (accnevek), és mentsd egy karakterláncba, valahogy elválasztva. 
 
igen, dininél beakadhat a szerver pár másodpercre miközben olvasgatsz. 

Nem elérhető wRt

Kíolvasás
« Válasz #2 Dátum: 2017. Június 03. - 21:31:05 »
+1

stock GetDoctorNumber()
{
new VALUE = 0;
new FILE[32];
for(new x = 0; x < MAX_ACCOUNTS; x++)
{
    format(FILE, sizeof(FILE), \"/ACCOUNTS/%d.ini\", x);
    if(dini_Exists(FILE))
    {
        if(dini_Int(FILE, \"Orvos\") == 1)
        {
            VALUE++;
        }
    }
}
return VALUE;
}

 
 
 
Más megoldást erre nemigen találsz - ha Dinit használsz -, illetve nem valószínű hogy beakad tőle a szerver, pár másodpercre sem.
 
Ez értelemszerűen akkor fog működni, ha a regisztrációrendszered úgy van megírva, hogy a felhasználói fiókokat sorszámok alapján, nem pedig név alapján, mented el egy mappában.

Kíolvasás
« Válasz #3 Dátum: 2017. Június 05. - 08:49:46 »
0
Bocs, hogy későn válaszolok. Az a baj, hogy név szerint mentettem őket
 
 

Kíolvasás
« Válasz #4 Dátum: 2017. Június 06. - 21:10:08 »
0
Akkor nem igy megy, ahogy wRt irta, viszont a régi szervereimet én is igy oldottam meg, azaz sorszámok alapján.
 
Amúgy szerintem nézegesd a MYSQL-t, jobban jársz vele. Ha például egy szerverrel befutnál mondjuk 40 player lenne rajta, észrevennéd a dini hátrányait.

Kíolvasás
« Válasz #5 Dátum: 2017. Június 18. - 09:18:28 »
0
ha nem akarsz belebonyolódni, hogy MySQL szerver meg ilyenek, illetve nem akarsz weboldalt meg egyéb szarokal, akkor az SQLite is elég, ami be van építve a SA-MPbe.. Találsz hozzá függvénykönyvtárakat akár itt is, vagy ha itt nem akkor hiv. forumon. (de itt is mert csináltam hozzá én is)

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal