Szerző Téma: Rendszer [error]  (Megtekintve 2150 alkalommal)

Rendszer [error]
« Dátum: 2017. Május 19. - 12:32:54 »
0
Halihó sziasztok!
Tudná nekem orvosolni valaki ezt a hibát? Jármű rendszert próbálok készíteni.. de elakad a járműkészítésnél a debugscript a következő sort adja ki:
 
 

WARNING: rt_cs\\server.lua:88: Expected number, got non-convertible string. This warning may be an error in future versions.

 

Oké, hogy Warning csak, de a jármüvet sem teszi le sajnos.. itt a kódrészlet
 
 

function vLetrehoz(betolt,id,sx,sy,sz,modelszam,kulcs,osszeg,tulaj,frakcio,fax,fay,faz,cr,cg,cb,allapot,interior,dimenzio )

local newmod = tonumber(modelszam)
local fa_x = tonumber(fax)
local fa_y = tonumber(fay)
local fa_z = tonumber(faz)

if betolt then
   outputDebugString(\"Most lett létrehozva egy teljesen új jármű!\")
 
executeSQLQuery(\"INSERT INTO `jarmuveink`(`ID`,`sX`,`sY`,`sZ`,`faX`,`faY`,`faZ`,`cR`,`cG`,`cB`,`allapot`,`interior`,`modell`,`frakcio`,`kulcs`,`dimenzio`,`osszeg`,`tulaj`) VALUES(?,?,?,?,?,?,?,?,?,?,?,?,?,?,?,?,?,?)\", id,sx,sy,sz,fa_x,fa_y,fa_z,cr,cg,cb,allapot,interior,modelszam,frakcio,kulcs,dimenzio,osszeg,tulaj )
   --[[sql.Query( \"INSERT INTO jarmuveink ( ID, sX, sY, sZ, faX, faY, faZ, cR, cG, cB, allapot, interior, modell, frakcio, kulcs,          dimenzio, osszeg, tulaj \\
    ) VALUES ( \"..id..\" , \"..sx..\" , \"..sy..\" , \"..sz..\" , \"..fa_x..\" , \"..fa_y..\" , \\
    \"..fa_z..\" , \"..cr..\" , \"..cg..\" , \"..cb..\" , \"..allapot..\" , \"..interior..\" , \\
    \"..modelszam..\" , \"..frakcio..\" , \"..kulcs..\" , \"..osszeg..\" , \"..tulaj..\" )\" )]]--
   end
   
local uj_jarmu = createVehicle(modelszam,sx,sy,sz) -- Ennél a sornál jelez a debugscript, és nem is helyezi el a járművet
end

 

Itt találhattok két képet arról mi történt \"inGame\"!
 
http://imgur.com/a/6whey
Köszönöm a segítségeket!
 
« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 19. - 12:38:52 írta KillaBeatZ »

Rendszer [error]
« Válasz #1 Dátum: 2017. Május 19. - 14:11:30 »
0
Melyik a 88 sor? telóról ne héz lenne kideritenem.

Rendszer [error]
« Válasz #2 Dátum: 2017. Május 19. - 14:31:38 »
0
Odaírtam kommentben egyből a sor mellé de kimásolom neked :)
 

local uj_jarmu = createVehicle(modelszam,sx,sy,sz) -- Ennél a sornál jelez a debugscript, és nem is helyezi el a járművet

 

Parancsolj, remélem tudni fogod a megoldást :))):)

Rendszer [error]
« Válasz #3 Dátum: 2017. Május 19. - 15:47:49 »
0
Idézetet írta: KillaBeatZ date=1495197098


   
      Odaírtam kommentben egyből a sor mellé de kimásolom neked :)
   
   

local uj_jarmu = createVehicle(modelszam,sx,sy,sz) -- Ennél a sornál jelez a debugscript, és nem is helyezi el a járművet

   
      
      Parancsolj, remélem tudni fogod a megoldást :))):)
   


A modelszam egy string , próbáld előtte átkonvertálni Int-é //telo
 
 

Rendszer [error]
« Válasz #4 Dátum: 2017. Május 19. - 15:50:58 »
0

local vehicleName = table.concat({...}, \" \")
local modelszam = getVehicleModelFromName ( vehicleName )
if modelszam then
local uj_jarmu = createVehicle(modelszam,sx,sy,sz)
end

 

Itt ne modelszámot írj majd a játékban, hanem a modelnak a nevét.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 19. - 15:59:52 írta ?getr3kt »

Rendszer [error]
« Válasz #5 Dátum: 2017. Május 19. - 15:52:02 »
0


local newmod = tonumber(modelszam)

 
 
erre gondolsz igaz?! mert ezt mar beleirtam már akkor is mikor feltettem a kérdést. de úgy sem müködött, mielött megkérdeznéd kicseréltem a createVehicle funkcióban is a modelszamod newmod-ra..
esetleg más ötlet? ugyanan az az error

Rendszer [error]
« Válasz #6 Dátum: 2017. Május 19. - 21:25:41 »
0
Idézetet írta: KillaBeatZ date=1495217669


   
      szeretem ha valaki trollkodik... mellesleg megjegyezném, hogy azért magyar mert most tanulom még csak a lua nyelvet , és egyelőre könnyebb így..
   


Nem trollkodik, gyorsan szokj át angol variabelekre, fogadd meg ezt a tanácsot.

Nem elérhető Xenius

  • 668
    • Profil megtekintése
Rendszer [error]
« Válasz #7 Dátum: 2017. Május 20. - 09:52:53 »
+1
Semmi gond sincs a magyar változó / funkció nevekkel. Mindenki úgy írja meg a kódot ahogy szimpatikus neki, ha ő magyarul szeretné akkor magyarul írja. Ez hülyeség, hogy attól hogy te angolt használsz még másra is rá kell erőltetni?!
« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 20. - 09:53:25 írta Xenius »

Nem elérhető Enigma

  • 391
    • Profil megtekintése
Rendszer [error]
« Válasz #8 Dátum: 2017. Május 20. - 13:10:35 »
0
http://stackoverflow.com/questions/553082/do-you-code-variables-in-your-language
 
Ott a válasz benne. Industry standard egyrészt, másrészt pedig nemtudhatod hogy miután abbahagysz egy projectet, ki fogja maintainelni. Lehet hogy te mint csodálatos magyar ember, megírod és dokumentálod magyarul, aztán jön valaki Amerikából, vagy Finnországból, vagy akárhonnan, és nagyon fog örülni a te magyar változóidnak meg a dokumentációnak amiből semmit sem ért. Harmadrészt pedig mint ahogy mondtam, ez a követelmény minden komolyabb helyen.
 
(?!)

Nem elérhető id100

  • 903
    • Profil megtekintése
Rendszer [error]
« Válasz #9 Dátum: 2017. Május 20. - 14:44:14 »
0
Angolul tanultam programozni nagyrészt (LUA) ezért angol változókat használok. De gyakorolni megfelelt volna a magyar is akár. 
 
Teljesen mindegy, hogy angol vagy magyar, de a keveréstől megőrülök.
 
Lásd
 

function carLeparkol()
...
end

 
 

Rendszer [error]
« Válasz #10 Dátum: 2017. Május 21. - 16:24:18 »
0
Idézetet írta: id100 date=1495284254


   
      Angolul tanultam programozni nagyrészt (LUA) ezért angol változókat használok. De gyakorolni megfelelt volna a magyar is akár. 
   
   
      Teljesen mindegy, hogy angol vagy magyar, de a keveréstől megőrülök.
   
   
      Lásd
   
   

function carLeparkol()
...
end

   
       
   


 
 

Értem miről beszéltek, ez most így jött.. viszont amit most irtál nem igazán tudom mire vélni, hogy milyen angolt kevertem magyarral, igazából a lényegesebb dolgokat irtam magyarul, de angolt nem használtam, funkció létrehozásnál. (pl function carLeparkol ) .. vagy ez csak egy példa volt?

Rendszer [error]
« Válasz #11 Dátum: 2017. Május 21. - 16:44:52 »
0
Idézetet írta: KillaBeatZ date=1495376658


   
       
   
   
      
       (pl function carLeparkol ) .. vagy ez csak egy példa volt?
   


Pont itt keverted a két nyelvet. Ezt még 11 éves koromban csináltam, de most már engem is írritál. (Jejzus,akkor HTML meg LUA tudásom is alig volt :D)

Rendszer [error]
« Válasz #12 Dátum: 2017. Május 21. - 16:46:27 »
0
Idézetet írta: thegergo02 date=1495377892


   
      Pont itt keverted a két nyelvet. Ezt még 11 éves koromban csináltam, de most már engem is írritál. (Jejzus,akkor HTML meg LUA tudásom is alig volt :D)
   


De basszus én nem írtam ilyet ne mond már :D Kérlek nézd meg a scriptet, nem keverem a kettő nyelvet.. azt amit beidéztem azt id00 írta

Rendszer [error]
« Válasz #13 Dátum: 2017. Május 21. - 16:48:03 »
0

function vLetrehoz

 
Ezt írtad, de ne ezen vitázzunk.

Rendszer [error]
« Válasz #14 Dátum: 2017. Május 21. - 16:50:35 »
0
Idézetet írta: thegergo02 date=1495378083


   

function vLetrehoz

   
      Ezt írtad, de ne ezen vitázzunk.
   


Én sem szeretnék vitázni, de itt nem látok angol-magyar keverest.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal