Szerző Téma: 1Mark6 - Metinkő rendszer  (Megtekintve 1347 alkalommal)

Nem elérhető 1Mark6

  • 437
    • Profil megtekintése
1Mark6 - Metinkő rendszer
« Dátum: 2017. Március 29. - 16:49:40 »
+1
Sziasztok !
 
Gondolom egy pár embernek ismerős lehet, a \"Metin2\" nevezetű játék. Régen játszottam vele, arra gondoltam egy Metinkő rendszer érdekes lenne SA-MP-ban is.
 
Ezért megcsináltam a vázát, aki szeretné az tovább fejleszheti. Mondjuk inkább Fun, vagy Custom játékmódokhoz ajánlott, azért egy RP szerveren érdekes lenne :D
 
 
 
Nem áll szándékomban tovább fejleszteni, csak érdekességből csináltam meg, hátha valaki szeretne ilyennel foglalkozni.
 
 
 
A rendszerről, röviden annyit érdemes tudni, hogy a \"/metin\" paranccsal létretudunk hozni metineket, ennek a maximum száma (100) lehet, de ezt lehet változtatni.
 
A metin egy bála objectből és egy labelből áll ami a Metin HP-ját jelzi. ( Igen bála, object, mert akkora paraszt vagyok, hogy csak azt az 1 object ID-t tudom fejből XD )
 
Az objectet meglehet változtatni szintén, a definicíóknál.
 
 
 
Ha egy adott range-ban ütünk egyet, akkor a metin sebződni kezd. Alapból 1000 HP-ja van, és ütésenként csökken.
 
Az ütések lehetnek kritikus ütések ennek 1:10-hez, azaz 10% esélye van, illetve az eredeti sebzés kétszerese lesz, azaz 200%-os sebzés.
 
A sebzés 1 és 50 közötti random érték. Kritnél mivel kétszeres ezért legalább 2 és legfeljebb 100.
 
 
 
Ha a metin elpusztul, 1000$ - 2500$ közötti jutalomra számíthatunk. Az a player kapja meg aki a végső ütést vitte bele.
 
Több metin is lehet egyszerre lehozva, szám szerint 100.
 
 
 
A rendszer nem tartalmaz semmilyen fajta mentést, de mint említettem ez csak egy váz.
 
Ha nem is felhasználni a rendszert, legalább tanulni lehet belőle, ( úgyan kiakar manapság tanulni pls. )
 
 
 
Szükséges plugin: streamer
 
Elkészítési idő: 15 perc kb. + tesztelés
 
 
 
UI: Nem lett formázva a téma, mert így is kivehető, hogy mi az ami a fontos információ, illetve nem akarok, szivárványokat hányni stb.
 
 
 
Képek:
 
\"lDdPkvo.jpg\"
 
\"NHo2Fr0.jpg\"
 
\"tzs4g7Q.jpg\"
 
 
 
Pastebin
 
Solidfiles.com
 
 
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 29. - 16:52:26 írta 1Mark6 »

1Mark6 - Metinkő rendszer
« Válasz #1 Dátum: 2017. Március 29. - 19:36:56 »
+1
Szep mezogazdasz munkanal felhasznalom. Koszi!
server.redcountystories.org:7777

Nem elérhető Ben

  • 1754
  • Ben apó
    • Profil megtekintése
1Mark6 - Metinkő rendszer
« Válasz #2 Dátum: 2017. Március 30. - 11:05:58 »
+1
Jó ez rp szerverre is favágáshoz vagy hasonlókhoz. Skill rendszerrel is össze lehet kötni, minél magasabb a level, annál erősebbet ütsz, stb.
 
Amúgy a critical hit nálam logikusabb lenne, ha 50-100 között lenne, nem 2-100 között
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 30. - 11:06:34 írta Ben »

Nem elérhető 1Mark6

  • 437
    • Profil megtekintése
1Mark6 - Metinkő rendszer
« Válasz #3 Dátum: 2017. Március 30. - 13:13:10 »
0
Eredetileg, úgyvan, hogy az okozott sebzés, ha kritikus lesz, akkor a sebzés kétszereződik, tehát kritelhetsz 2-t, vagy akár 100-at is. Pont azért akartam így, mert így viccesebb, hogy  a normál sebzés erősebb mint a krit :D
 
 
 
De igazad van, így átgondolva, bizonyos RP rendszerekben megállja a helyét, kicsit átalakítva, de a váz a lényeg.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 30. - 13:13:22 írta 1Mark6 »

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal