Szerző Téma: Riport név megadása  (Megtekintve 785 alkalommal)

Riport név megadása
« Dátum: 2017. Március 12. - 00:18:45 »
0
Sziasztok, azzal a kéréssel fordulok hozzátok, hogy én elkezdtem most hobbi szinten kezdeni egy RP szervert csinálni. Tudom-tudom bonyolult ne is ezzel gyertek hogyha nem értek hozzá ne RP-hez kezdjek de nekem ez a műfaj tetszik, szóval térjünk a lényegre. 
 
Egy olyan script kellene, hogy a rádiós betudja állítani a \"műsor címet\". Például a parancs az lenne, hogy /riportnev és belehetne állítani mit írjon ki utána ha mondjuk /ra-ba ír szóval: /riportnev *Quiz*  -> /ra Szijasztok gyelekik -> *Quiz* Példa János: szijasztok gyelekik, remélem érthető, hogy mire gondolok. A sima /ra-t meg tudom oldani de ezt a riportneves cucc már nem sikerül. Remélem érthető mire gondolok. 
 
Egy kis segítség ha szükség lenne rá:
if(pInfo[playerid][Radio] == 1 )  = ugyebár így kéri le hogy rádiós-e
zcmd-t használok, de az már legyen a legkevesebb.
 
Ui: Mielőtt azt írjátok, hogyha nem próbálom meg magamtól sose tanulok meg scriptelni. De igen is megpróbáltam de csak hülyeségek jöttek ki belőle.

Nem elérhető wRt

Riport név megadása
« Válasz #1 Dátum: 2017. Március 12. - 02:16:07 »
+1

#include <a_samp>
#include <zcmd>
#include <sscanf2>
new bool: RADIO_WORKER[MAX_PLAYERS];
new RADIO_BROADCAST_NAME[16] = \"Nincs\";
COMMAND:setbroadcastname(playerid, params[])
{
if(RADIO_WORKER[playerid] == true)
{
    if(isnull(params)) return SendClientMessage(playerid, -1, \"[HELP] A parancs használatához: /setbroadcastname [adásnév]\");
    format(RADIO_BROADCAST_NAME, sizeof(RADIO_BROADCAST_NAME), \"%s\", params);
}
else
{
    SendClientMessage(playerid, -1, \"[INFO] Nincs jogosultságod a parancs használatához!\");
}
return 1;
}
COMMAND:r(playerid, params[])
{
new TEXT[128];

new NAME[24];
GetPlayerName(playerid, NAME, sizeof(NAME));

if(isnull(params)) return SendClientMessage(playerid, -1, \"[HELP] A parancs használatához: /r [szöveg]\");

format(TEXT, sizeof(TEXT), \"[RADIO - %s] %s mondja: %s\", RADIO_BROADCAST_NAME, NAME, params);

for(new x = 0; x < MAX_PLAYERS; x++)
{
    if(IsPlayerConnected(x) && RADIO_WORKER[x] == true)
    {
        SendClientMessage(x, -1, TEXT);
    }
}

return 1;
}

 
 
 
Ez csak egy példa, a feltételeket, és egyéb dolgokat írd át.

Riport név megadása
« Válasz #2 Dátum: 2017. Március 12. - 09:53:44 »
0
Köszi szépen a segítséget. Ment a +

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal