Szerző Téma: Minden egy mosollyal kezdődik  (Megtekintve 3528 alkalommal)

Nem elérhető santi

Minden egy mosollyal kezdődik
« Dátum: 2017. Február 03. - 18:13:08 »
0
Egyre inkább bosszant ez a sok scripteléssel kapcsolatos topik, mindenki scriptel valamit. Valami olyat, ami nagy valószínűség szerint soha nem fog az alkotón kívül mással találkozni, nem kerül fel egy szerverre sem, talán el se készül egyáltalán. Nem azért zavar, mert nem tudok lejjebb görgetni, hanem azért, mert olyannak érzem ezt, mint amikor az ember egyszerre fűti a házat és nyitva hagyja az ablakokat. Az energia, az idő, az ötlet közösen repülnek el, eredmény nélkül.
 

Hogy fordulhat elő az, hogy itt van ez a fórum, a maga 17255 regisztrált felhasználójával (ugyan a 90%-a inaktív) és a közösség, amit egybetart, képtelen kitermelni egyetlen RP szervert? És erről már tulajdonképpen párbeszéd sem zajlik, ugyan az aktív fórumtagok durván fele rendelkezik RP-s múlttal (szerintem) és szívesen is játszana egy szerveren, tulajdonképpen ennek a játékmódnak a halála már el van könyvelve.
 

Nem akarok patetikus lenni, mert nekem is csak néhai, hétvégi kikapcsolódás lenne az RP (ha lenne), de mégis bosszant, hogy még egy „tanyasi” szerver sincs, ahol az ember autózzon meg futkározzon két kört.
 

Anélkül, hogy bárkit is megneveznék, felteszem a kérdést: nem gondoltatok rá, hogy ennek a weboldalnak, illetve azoknak, akik látogatják, szüksége lenne egy egyszerű, stabil RPG szerverre?
 

Mielőtt még a vita kibontakozna, szeretnék néhány részletet az ötlettemmel kapcsolatban tisztázni.
 

- Vidéken (egészen pontosan El Quebradoson) játszódó szerverre gondoltam (50-100 slottal)
 

- A szervezést, illetve az üzemeltetést ennek a weboldalnak adminjai végeznék, vagy szerveznék ki olyannak, aki erre alkalmas. 
 

- A projekt csak a szerverre vonatkozna, TS, vagy külön weboldal nélkül (esetleg egy alfórum tartozhatna hozzá).
 

Nyilvánvalóan rengeteg kérdés felmerül egy új szerver kapcsán, amikről nincs pontos elképzelésem, de afelől nincs kétségem, hogy sem a költségeket illetően, sem pedig a szükséges hozzáértés területén sem jelentene különösebb kihívást ennek a szervernek az elindítása.
 

Mivel nem tudom igazán felmérni, hogy mennyien értenek egyet velem, vagyis, hogy mennyien támogatnák ezt az ötletet, tovább nem ragozom a dolgot.

Nem elérhető santi

Minden egy mosollyal kezdődik
« Válasz #1 Dátum: 2017. Február 04. - 19:16:38 »
0
Nem, senki semmit? Se vélemény, se hozzáfűznivaló, ennyire naiv ötlet?

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
Minden egy mosollyal kezdődik
« Válasz #2 Dátum: 2017. Február 04. - 19:26:12 »
0
én annyit láttam, hogy sok-sok \"próbálkozás\" volt/van arra, hogy RP szervert indítsanak az emberek, csak nincs kitartásuk...
 
Idén lesz 10 éve, hogy megcsináltam MO 1. GFRP szerverét, pár évig futott is, rengeteget tanultam, 3 szakmám van ma miatta, rengeteg embert ismerek...
 
Én pl azért nem csatlakozok ilyen projektekhez már, mert a HRP-vel nekem kb vége is lett az sa-mp-s korszaknak :)
 
mások nevében nem mondhatok semmit, de látod nincs rá igazi igény, vagy ha lenne is, akkor valahogy nem jött össze még ennyi próbálkozás árán sem, de ki tudja talán egyszer sikerül :)
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

Minden egy mosollyal kezdődik
« Válasz #3 Dátum: 2017. Február 04. - 20:24:05 »
0
Én a saját szerverünket tudom felhozni,hogy sok munkánk volt benne..igaz mi már nem tudtunk ráfordítani időt így eladtunk,de mi próbáltunk új dolgokat létre hozni,az  se volt elég,így is ment a köpködés...talán ez a legnagyobb gond. Mindegy milyen szervert csinálsz,menni fog a széthúzás..
 
Szerintem régen azért volt jobb,mert nem volt ennyi rp mód elérhető,így amik voltak kitűntek az átlagból..de miután publikálva lettek egyre jobban romlott a színvonal.
 
És valljuk be,hogy mta-t sokkal többen szeretek,így samp ebben ,sőt minden más kategoriában is háttér be szorult.

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
Minden egy mosollyal kezdődik
« Válasz #4 Dátum: 2017. Február 04. - 20:31:07 »
0
Eagle én a GFRP kezdete előtt is SA-MP-ztem, már nagyon nagyon régóta elérhető jó pár mód a hivatalos fórumon
 
az évek alatt rengeteg szerver nyílt, de csak kevés állta az idő próbáját, különféle közösségek alakultak...
 
sokan azt hiszik elég a szervert scriptelni és fejlesztgetni, pedig ez nem igaz...
 
a játékosokkal is törődni kell, sőt igazából egy jó RP szerver a játékosoknak készül, a játékosok igényeit tartják szemelőtt
 
sok RP szerveren csak a hatalomvágy van meg az adminokban, a segítőkészség nincs
 
az adminságra sokan úgy tekintenek, hogy az egy hatalom, hogy ők azzal most a játékosok fölött állnak és nekik van mindig igazuk...pedig az adminság munka és egy admin nem feltétlen ismeri jobban a szabályzatot, a scriptet, mint 1-1 játékos!
 
sok szerveren már sajnos az adminok maguk elgáncsolják azt, hogy közösséggé alakuljanak a játékosok, mert \"mi adminok vagyunk fölöttetek állunk\" mentalitással parancsolgatnak meg osztják azt észt, holott a közösség megteremtéséhez tisztában kellene lenni mi az admin dolga és azt tennie!
 
az igaz, hogy az MTA más lehetőségeket kínál és az RP-nél hasznosak lehetnek :)
 
én pl azért váltottam teljesen más alapra a HRP terén (nem is GTA), mert nekem már nagyon szűkösek lettek az SA-MP-s keretek
 
 
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

Minden egy mosollyal kezdődik
« Válasz #5 Dátum: 2017. Február 04. - 20:38:35 »
0
8 éve sampozok ,kisebb nagyobb kihagyásokkal...nehéz törődni a játékosokkal úgy ha nincs is,akik vannak meg direkt tönkre tesznek mindent.. :D 

Nem elérhető ZyZu.

  • Globális moderátor
  • 8939
  • my turbo diesel forum
  • Discord: ZyZu.
    • Profil megtekintése
Minden egy mosollyal kezdődik
« Válasz #6 Dátum: 2017. Február 04. - 20:43:49 »
0
Semmi értelme az időt belefektetni. Mindenkinek más az ötletei, mindenkinek lenne negatív és pozitív véleménye a szerverhez majd a végén az lenne, hogy bezárják és törölik az egészet a kukába. Rengeteg ilyen próbálkozás volt, de a fórumon nincs olyan ember (ebben a kategóriában én is benne vagyok) aki írt volna egy olyan RPG szervert ami legalább 1 évig működött volna.
 
Ha RP -zni szeretnél akkor én külfödi szervereket ajánlom neked, ott legalább nem ismersz senkit, tiszta lappal kezded, új barátokat csinálsz, több játékosokat megtudsz fogni ha tudod hogyan és legalább nyugisan RP -znek, ja és nem zárják be a szervereket 1 hónap után, ennyi a különbség köztünk és köztük. 
 
- Ahogy _Eagle_ is megmondta, ha LENNE is egy olyan RP szerver azt perceken belül szét basznák, majd a tulajdonos megunná és bezárná. :) 

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
Minden egy mosollyal kezdődik
« Válasz #7 Dátum: 2017. Február 04. - 20:58:33 »
0
Én még 0.1b-val kezdtem a sampot szóval már elég régen :)
 
én a HRP-s korszakra úgy emlékszem vissza, hogy jó volt az is amikor RP-ztem, az is amikor csak scripteltem, az is amikor csak admin munkát végeztem/végeztünk :)
 
volt 2 olyan eset amikor kb nullázódott a player szám, amikor FAY-ra és WRP-re elvitték a játékosokat (ugye mint mondtam közösség, így együtt váltottak szervert)
 
de végül mindig lett ember :) pedig annyira nem volt nagy cucc a script szerintem :) mármint olyan órási forradalmi újítások nem kerültek be, csak néhány apróság :)
 
 
 
Zyzu igaz én nem 0-ról írtam, de 25.000 sorról 107.000-re feltoltam a HRP kódját :) igaz rengeteg kezdő hibával :) és futott pár évig :)
 
 
 
nem tudom most mit éri meg és mit nem, de egyenlőre nem publikus mit is csinálok, de én pl lassan 2 éve napi X órát ölök bele a HRP projektbe a régi HRP közösség hiányzik és nem GTA alapokon akarok RP-zni velük újra :)
 
a hülyék ellen ott a meghívós rendszer, meg pár ötlet amit kitaláltam :)
 
ha az ember akar akkor összetud hozni egy közösséget újra, csak ez sok-sok energia és idő...meg persze anyagiak is...de van olyan, hogy megéri, csak sokan túl korán feladják, vagy nem megfelelő módszerekkel csinálják :)
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

Nem elérhető Enigma

  • 391
    • Profil megtekintése
Minden egy mosollyal kezdődik
« Válasz #8 Dátum: 2017. Február 04. - 21:05:18 »
0
Unalmas az RP, ezért senki sem RPzik. Ennyire egyszerű.

Nem elérhető ZyZu.

  • Globális moderátor
  • 8939
  • my turbo diesel forum
  • Discord: ZyZu.
    • Profil megtekintése
Minden egy mosollyal kezdődik
« Válasz #9 Dátum: 2017. Február 04. - 21:19:54 »
0
Remélem tudod, hogy több játékos szokott lenni RP szervereken mint átlagban stunt/freeroam/drift/tdm szervereken. 

Nem elérhető Enigma

  • 391
    • Profil megtekintése
Minden egy mosollyal kezdődik
« Válasz #10 Dátum: 2017. Február 04. - 21:21:09 »
+1
Az hogy RP szerveren van, nem jelenti azt hogy RPzik. Max ha belekényszerítik.

Nem elérhető santi

Minden egy mosollyal kezdődik
« Válasz #11 Dátum: 2017. Február 04. - 22:16:23 »
0
Én egyrészt SAMP-elvonási tünetek kezelésére, illetve mintegy szerverkeltető tudnám elképzelni ezt a szervert. A kibontakozó közösségek esetleg saját projektet tervezhetnek, ötleteket gyűjthetnek és valósíthatnak meg.
Valóban komoly problémák vannak a szervezési készségekkel a magyar érában, egyszerűen nem megy ez a része a feladatnak. Mindenesetre elszomorító. 

Minden egy mosollyal kezdődik
« Válasz #12 Dátum: 2017. Február 05. - 18:22:03 »
0
Enigma-nak igaza van. A roleplay szervereken az emberek 5-10%-a RP-zik általában. Legalábbis MTA-ban.

Nem elérhető santi

Minden egy mosollyal kezdődik
« Válasz #13 Dátum: 2017. Február 05. - 18:45:49 »
0
Az MTA-s RP szervereken sokkal alacsonyabb az általános színvonal, mint SAMP-on, szerintem ez nyugodtan kijelenthető. SAMP-on inkább a trollok és a teljesen kezdők rontják az arányt, míg az MTA-n inkább mindenki egy masszív alsó-közép szintű tömböt alkot.

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
Minden egy mosollyal kezdődik
« Válasz #14 Dátum: 2017. Február 05. - 19:02:10 »
0
és nyújtanak nekik elég szórakozási lehetőséget, hogy ne ezt csinálják?
 
vannak még célok a játékosok előtt? vagy mindenki milliomos és a limitek miatt nem is nagyon tud mit kezdeni magával?
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal