Szerző Téma: Unit Tesztelés MTAban  (Megtekintve 4262 alkalommal)

Nem elérhető Enigma

  • 391
    • Profil megtekintése
Unit Tesztelés MTAban
« Dátum: 2017. Január 20. - 19:52:58 »
0
Jóestét.
 
Egy jóideje már gondolkozok azon, hogy vajon miért nincs az MTAban egy jó unit tesztelős framework. Már jóideje nem foglalkozok MTAval, és esélyem sincs erre a Linux miatt, viszont vannak itt olyanok, akik simán összedobnak egy ilyet. Ez csak afféle tipp.
 
Régebben sosem írtam semmiféle kódra unit teszteket, de egy idő után rájöttem, hogy sokféle bugot kiküszöbölhettem volna a unit tesztekkel, kód refactorolás során.
 
Ez is egy technika, egy technológia, amit ki kell ismerni, és meg kell tanulni, mert az elején nem tűnhet kifizetődőnek az, hogy plusz időt szánunk arra hogy a kódot unit teszteljük.
 
Várom a megjegyzéseket, illetve kiváncsi vagyok, hogy van-e valaki aki már MTAban is használ unit tesztelést.

Unit Tesztelés MTAban
« Válasz #1 Dátum: 2017. Január 21. - 12:26:41 »
0
Én csak ritkán szoktam. De csak bonyolultabb függvényeket, azt is csak simán meghívom a megfelelő bemenetekkel majd kiiratom és ellenörzöm magam. Nem olyan komplexebb unit tesztet mint mondjuk C#-ben van.
 
De egyébként jó öltet csak hát eleinte sok időt vesz el (bár később behozhatja) amihez sokszor nincs az embernek kedve :D
 
Van erre egy oldal lua.orgon de hogy működik-e MTA-ban azt nem tudom-> LINK

Nem elérhető Enigma

  • 391
    • Profil megtekintése
Unit Tesztelés MTAban
« Válasz #2 Dátum: 2017. Január 21. - 13:20:38 »
0
Az manuális tesztelés. Nem tudom hogy a require működik-e MTAn belül, sosem próbáltam, de kéne.
 
Eleinte nekem sem volt kedvem, de megtetszett. :D 

Unit Tesztelés MTAban
« Válasz #3 Dátum: 2017. Január 21. - 14:46:51 »
0
Nem működik a require.
 
Amúgy MTA-n belül szerintem felesleges.

Nem elérhető Enigma

  • 391
    • Profil megtekintése
Unit Tesztelés MTAban
« Válasz #4 Dátum: 2017. Január 21. - 14:52:39 »
0
Kis scripteknél felesleges, viszont egy modnál jó dolog. Sok bugot kilehetne kerülni azzal hogy unit tesztel az ember.

Unit Tesztelés MTAban
« Válasz #5 Dátum: 2017. Január 21. - 20:49:30 »
0
Hát ja valamennyire manuális de végülis a unit teszt ugyan az csak a végeredményeket ő hasonlítja össze nem én :D
 
De nagy rendszerekbe tényleg jó lehet. 
 
Elég egyszerű is lenne hozzá egy resourcet írni ha ugyan annyira gondolunk unit test alatt. Simán egy resource igazából ami lefuttat bizonyos függvényeket és megnézi megflelő-e a végeredmény?

Nem elérhető Enigma

  • 391
    • Profil megtekintése
Unit Tesztelés MTAban
« Válasz #6 Dátum: 2017. Január 22. - 21:32:29 »
+1
Persze, assert metódusokat kell írni, meg eventekkel szórakozni, hogy a unit teszt ténylegesen elszeparált környezetben legyen. Gondolok itt MTAn belül a dimenzióra.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal