Szerző Téma: Napi fizetés  (Megtekintve 2499 alkalommal)

Napi fizetés
« Dátum: 2017. Január 11. - 12:30:17 »
0
Sziasztok! Hogyan bírnám megoldani azt, hogy ne óránként kapjanak az emberek fizut hanem naponta? (pl éjfélkor).
 
Ami fontos, hogy ne csak az online játékosoknak adjon pénzt, hanem offlinenak is. 
 
Y_INI-t használok, egyáltalán itt meg lehet oldani?

Nem elérhető whadez

  • 719
  • DEFEATER
    • Profil megtekintése
Napi fizetés
« Válasz #1 Dátum: 2017. Január 11. - 13:06:44 »
0
Létrehozol egy globális változót, nevezzük el: paydayDone-nak.
 
new paydayDone;
 
Lekérdezed az órát, gettime() függvénnyel.
 
Ha a \'hour\'  == 0-val, illetve a \'minute\' == 0-val && gettime()>paydayDone, akkor első lépésnek paydayDone = gettime() + 60, egy ciklust létrehozol ami lekérdezi a játékosok adatait a játékosok mappából ahol lekérdezi a mentett fizetését, és jóváírja a készpénz változójába / bankszámla összeg változójába, és kinullázod a fizetését. (Ezt mind cikluson belül).
 
 
 
Biztosan van rá könnyebb megoldás, én így oldanám meg első esetben. Továbbá először a logikai részét kell megértened, hogy kódba tud írni ... Hiába kérdezel sampfórumon, nem fogja neked senki se megtanítani a logikát, ahhoz saját magad kell oda tenned, és annak alapján elkészítened a rendszereidet.

Napi fizetés
« Válasz #2 Dátum: 2017. Január 11. - 13:12:57 »
0
Értem, és ha offline az ember hogyan kérjem le az adatait a fájlból ha a fájl neve a játékos neve és nem egy integer?

Nem elérhető whadez

  • 719
  • DEFEATER
    • Profil megtekintése
Napi fizetés
« Válasz #3 Dátum: 2017. Január 11. - 13:15:35 »
0
Nem értek a y_ini-hez, keress rá külföldi fórumon, van róla leírás, ha jól tudom akkor van rá valami függvény ami lekérdezi a mappán belül lévő játékos neveket, és annak alapján megtudod nyitni, és úgy lekérdezni az értékeket, a karakter betöltésedre nézz rá, és a lekérdezést annak alapján megtudod írni.

Nem elérhető whadez

  • 719
  • DEFEATER
    • Profil megtekintése
Napi fizetés
« Válasz #4 Dátum: 2017. Január 11. - 13:19:53 »
0
Utána néztem, lehet hogy még sincs olyan függvény rá, megmondom az őszintét ez eléggé szomorú, nem gondolkoztál még rajta hogy haladsz a korral és megtanulod a mysql nyelvet és átírod az egész módot rá? Hidd el sokkal jobban járnál vele, mind sebesség + tudást tekintve. :/
 
 

Nem elérhető Amf

  • 1459
    • Profil megtekintése
Napi fizetés
« Válasz #5 Dátum: 2017. Január 11. - 13:21:05 »
+1
Ezt anno úgy oldottam meg hogy volt egy mappa amiben a fizukat tároltam,  a playerek sorszámot kaptak, tehát neved helyett pl,  15. Végig lépkedtem a számokat egy ciklussal mintha név lenne. Player fájlban mentettem a sorszámot a lekerdezes miatt. 
 
Elég szar megoldás de jobbat nem találtam. Azóta mysqlbe mentek.. 

Napi fizetés
« Válasz #6 Dátum: 2017. Január 11. - 13:23:23 »
0
Először dinivel kezdtem, arról volt ugye a legtöbb videó stb.. Mivel tényleg nagyon sok baj volt vele, lassú, és sokszor megbízhatatlan ezért elkezdtem MySQL-el foglalkozni de nem nagyon jött össze :D 

Nem elérhető Amf

  • 1459
    • Profil megtekintése
Napi fizetés
« Válasz #7 Dátum: 2017. Január 11. - 13:24:30 »
0
Este ha gondolod segithetek kicsit. 
 
Kuldd el pmbe a fbodat. 

Nem elérhető D4N13L

  • 348
    • Profil megtekintése
Napi fizetés
« Válasz #8 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 10:28:33 »
0
Én is csak azt tudom javasolni, hogy 2017 van... MySQL! :D


 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal