Szerző Téma: [DINI] Fájlban nevek tárolása  (Megtekintve 1099 alkalommal)

[DINI] Fájlban nevek tárolása
« Dátum: 2016. Október 19. - 17:59:13 »
0
Halihóó!!
Adott egy fájl. (XY.ini)
Ebben a fájlban szeretnék úgy \"neveket\" tárolni, hogy:
- Teszt_1
- Teszt_2
és ezt így sorban egymás alatt.
Majd ha valaki feljön a szerverre akkor ebből a fájlból egyesével megnézi a tartalmat és ha az adott \"sorban\" az adott név megtalálható akkor kiírja azt annak akié az ini fájl. (xy)
Ebben bírna nekem valaki segíteni?

[DINI] Fájlban nevek tárolása
« Válasz #1 Dátum: 2016. Október 19. - 19:02:18 »
0
Szerintem legegyszerűbben úgy lehet ezt megcsinálni, hogy dini-vel a fájlban az 1,2,3,4 .... 500 változó értékével dolgozol. Tehát, ha feljön valaki a szerverre, akkor a fájlban for ciklussal, azon belül dini_GetString-el lekéred az 1,2,3,4....500 változó értékét, és ha valamelyik egyezik, akkor leállítod a ciklust, beállítasz egy változót, hogy megtalálta. Utána ha megtalálta, akkor kiírod az xy playernek akié a fájl (és fentvan), hogy a pléjerke, aki valószínűleg a barátja csatlakozott a szerverre.
Ha hozzá akarsz adni értéket (nevet) a fájlhoz, akkor megint végigmész for ciklussal a fájlban dini_getstring-el, ha az adott változó ( az = jel előtti szám ) értéke üres, akkor a ciklust leállítod, és dini_SetInt-tel beállítod a változó (szám) értékét. Ezzel a módszerrel ki is tudod listázni dialogba esetleg, törölni is tudod, vagy szerkeszteni.

[DINI] Fájlban nevek tárolása
« Válasz #2 Dátum: 2016. Október 19. - 19:07:58 »
0
Nekem úgy kellene, hogy aki feljön annak listázza ki azt aki fentvan :)

Nem elérhető whadez

  • 719
  • DEFEATER
    • Profil megtekintése
[DINI] Fájlban nevek tárolása
« Válasz #3 Dátum: 2016. November 09. - 23:19:07 »
0
Fennáll még a probléma? Nem feltétlen értem hogy mit szeretnél csinálni.  :noexpression:

[DINI] Fájlban nevek tárolása
« Válasz #4 Dátum: 2016. November 12. - 12:47:26 »
0
Átáltam MySQL-re, így már nincs efelé problémám!

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal