Szerző Téma: Egyszerűen rossz  (Megtekintve 887 alkalommal)

Egyszerűen rossz
« Dátum: 2016. Október 12. - 19:19:50 »
0
SZIASZTOK.
Nem tudom miért csinálja úgy kihajítom hogy a lába nem éri a földet.
Beírom azt a szájba tekert kordinátát majd nem jó.
 
   if(IsPlayerInRangeOfPoint( playerid, 1.0, -1390.0133,2638.6421,55.9844))
   {//kórház be
       SetPlayerPos(playerid, -1390.0133,2638.6421,55.9844);
       SetPlayerInterior(playerid, 10);
       Object(playerid);

 
És egyszerűen oda megyek és semmi. Régen ment mint a karikacsapás ugyan így másolgattam be szépen,és nesze.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Október 12. - 19:24:16 írta Danika0202 »

Egyszerűen rossz
« Válasz #1 Dátum: 2016. Október 12. - 19:59:49 »
0
Ha meg szeretnél győződni arról, hogy valóban lefut-e az a programkód amit te szeretnél, vagy amit írtál, akkor debugolj. Legegyszerűbb formája az, ha az adott helyre egy egyértelmű utasítást teszel, pl kiírod a playernek, hogy \"[DEBUG] kórház be\". Innen tudhatod, hogy a programkóddal semmi baj nincs, hanem valami más lesz a gond.
Abban a kódrészletben amit bemásoltál nincsen semmi hiba. Figyelmeztetlek viszont, hogy a két koordináta ugyan az. Valószínűleg ez lehet az oka annak, hogy nem történik eredményes változás.

Nem elérhető MonKey

  • 125
    • Profil megtekintése
Egyszerűen rossz
« Válasz #2 Dátum: 2016. Október 12. - 20:34:05 »
0
Idézetet írta: Danika0202 date=1476292790\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"63337\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
SZIASZTOK.
Nem tudom miért csinálja úgy kihajítom hogy a lába nem éri a földet.
Beírom azt a szájba tekert kordinátát majd nem jó.
 
   if(IsPlayerInRangeOfPoint( playerid, 1.0, -1390.0133,2638.6421,55.9844))
   {//kórház be
       SetPlayerPos(playerid, -1390.0133,2638.6421,55.9844);
       SetPlayerInterior(playerid, 10);
       Object(playerid);

 
És egyszerűen oda megyek és semmi. Régen ment mint a karikacsapás ugyan így másolgattam be szépen,és nesze.
 
Ahogy írta blackdog476 is

Ha meg szeretnél győződni arról, hogy valóban lefut-e az a programkód amit te szeretnél, vagy amit írtál, akkor debugolj. Legegyszerűbb formája az, ha az adott helyre egy egyértelmű utasítást teszel, pl kiírod a playernek, hogy \"[DEBUG] kórház be\". Innen tudhatod, hogy a programkóddal semmi baj nincs, hanem valami más lesz a gond.
Abban a kódrészletben amit bemásoltál nincsen semmi hiba. Figyelmeztetlek viszont, hogy a két koordináta ugyan az. Valószínűleg ez lehet az oka annak, hogy nem történik eredményes változás.
 
[/quote]
Lehet hogy jó a kód de ha ugyan oda vissza teszi a playert akkor jó hogy nem jó XD
Ha nem megy keress fel privátban szívesen segítünk :D

Egyszerűen rossz
« Válasz #3 Dátum: 2016. Október 12. - 20:39:59 »
0
Tudom hogy 1 a kettő csak gyorsan bemásoltam. De amúgy próbáltam így is úgy is. Azt tudom hogy hogy kell beírni mert mondom régebben ment. Most meg szenvedek vele. Csak gyorsan kimásoltam de időm sem volt oda írni.

Nem elérhető Levko

Egyszerűen rossz
« Válasz #4 Dátum: 2016. Október 13. - 17:51:02 »
0
Alapvetően nincs köze a problémád orvosolásához, de hogyha a kórháznak szerettél volna egy bejáratot készíteni, akkor tájékoztatlak hogy a \'\'SetPlayerInterior(playerid, 10);\'\' résznél rossz interior ID-t adtál meg, mert a 10-es ID az a Városháza mellett található 24/7 bolté, viszont visszatérve a témában említett problémádhoz. Mint ahogy előttem is leírták, közrejátszhat az is hogy mindkét függvénynél azonos koordináta(pozíció) van megadva. A \'\'SetPlayerPos\'\' függvény megváltoztatja a játékos pozícióját, a \'\'IsPlayerInRangeOfPoint\'\' meg lekérdezi a játékos pozícióját. Én is azt tudom tanácsolni, hogy nézegess egy-két leírást ezzel kapcsolatosan, a segítség kedvéért belinkelek neked egyet ami alapján én is eltudtam sajátítani ennek az ismeretét.
http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=158915 // Angol nyelvű leírás, de hogyha bekapcsolod a Google fordítót akkor nagyjából és érthetően lefordítja számodra.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Október 13. - 17:52:37 írta Levko »

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal