Szerző Téma: Log mysql adatbázisba tárolás  (Megtekintve 1654 alkalommal)

Nem elérhető nyomo

  • 159
    • Profil megtekintése
Log mysql adatbázisba tárolás
« Dátum: 2016. Október 04. - 23:11:24 »
0
Mennyire lehet megterhelő, ha eléggé részletes logot mysql adatbázisba tárolnám?

Log mysql adatbázisba tárolás
« Válasz #1 Dátum: 2016. Október 05. - 00:30:22 »
0
Próbáld ki. küldj az adatbázisnak 1 percig mondjuk 1000 adatot egy folytában :D
Ha ettől nem téped meg a szervert akkor semmitől :D

Nem elérhető id100

  • 903
    • Profil megtekintése
Log mysql adatbázisba tárolás
« Válasz #2 Dátum: 2016. Október 05. - 14:47:05 »
0
Igenis ezt tettem, csak nem MTA szerver esetében. Igaz nem több ezer queryt, de szerverről kértem adatot, amolyan MMO WoT módra.
Itt működött, MTA-ban nagyon erős gép esetében valószínűleg működne, de annyira nem értek az SQL-hez hogy ezt biztosra mondhassam. A logoláshoz érdemesebb fájlokat használni, .txt, saját kiterjesztés, kulcsos titkosítással tárolt adat stb.

Log mysql adatbázisba tárolás
« Válasz #3 Dátum: 2016. Október 05. - 18:40:16 »
0
Logot leginkább szöveges fileban érdemes menteni és erre lehetőséget is ad neked az MTA. Szerintem ezzel terhelni az sql-t teljesen felesleges és értelmetlen is. :D

Nem elérhető nyomo

  • 159
    • Profil megtekintése
Log mysql adatbázisba tárolás
« Válasz #4 Dátum: 2016. Október 06. - 05:13:19 »
0
Ezt én is gondoltam, de mondom rákérdek. Értelmetlennek azért nem értelmetlen, mert hogyha weboldalas logot szeretnék, akkor könnyebb lenne talán és egyszerűbb az elérhetősége számomra.
Hogyan kell elérni az ilyen szervermappában lévő fájlokat php webről? FTP? 

Log mysql adatbázisba tárolás
« Válasz #5 Dátum: 2016. Október 06. - 09:49:38 »
0
Szerintem meg az adatbazis arra valo h bizonyos adatotokat taroljon.. legyen az log, barmi :)

Log mysql adatbázisba tárolás
« Válasz #6 Dátum: 2016. Október 06. - 12:43:07 »
0
Idézetet írta: nyomo date=1475723599\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"63287\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Ezt én is gondoltam, de mondom rákérdek. Értelmetlennek azért nem értelmetlen, mert hogyha weboldalas logot szeretnék, akkor könnyebb lenne talán és egyszerűbb az elérhetősége számomra.
Hogyan kell elérni az ilyen szervermappában lévő fájlokat php webről? FTP?
 
FTP-vel éred el leginkább. Amit használsz szerintem vagy csinálj egy olyan scriptet ami gyárt logokat és tudod exportálni, ide oda (típussal) vagy pedig használd az mta beépített log rendszerét. SQL be való mentést hanyagolnám, mert felesleges az sql méretét ilyennel duzzítani, ha lazán tudod menteni egy .log vagy bármilyen általad választott fileba és felesleges SQL kapcsolatot is kerülőd vele, ami megint csak optimalizálás szempontjából sem utolsó. :)

Log mysql adatbázisba tárolás
« Válasz #7 Dátum: 2016. Október 06. - 12:47:42 »
0
Es ha azt szeretnem h weboldalon megjelenitheto legyen a log?.. ugy szerintem sql optimalisabb

Log mysql adatbázisba tárolás
« Válasz #8 Dátum: 2016. Október 06. - 12:52:36 »
0
Idézetet írta: ?getr3kt date=1475750862\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"63287\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Es ha azt szeretnem h weboldalon megjelenitheto legyen a log?.. ugy szerintem sql optimalisabb
 
Úgy is megoldható sql nélkül, de egyszerűbb az esetben. Weboldalaknál szokás SQL-be logot menteni, ott ahol van rá lehetőség hogy megoldja máshogy az ember, annyira nem jellemző, legalábbis nem tapasztaltam. :D

Log mysql adatbázisba tárolás
« Válasz #9 Dátum: 2016. Október 06. - 20:02:23 »
+1
SQL-be ne ments olyan logot, ami megterhelné a MySQL szervert (nem erre van kitalálva). Ahogy a Többiek írták, valamilyen fájlba írd ki (.txt, .log). Én SQL-be olyan dolgokat loggolok, ami pl hetente 3-4 új sort eredményez.
Ha weboldalon szeretnéd megjeleníteni a logfájlod, én úgy oldanám meg, hogy a webszerver mappájába csinálnék egy linket a logfájlra, és az ugyan az mintha ott lenne (bár ezt nem tudom, hogy működik-e, de pl a phpmyadmin is ilyen linkkes cuccal van megoldva).
Robika1

Nem elérhető Xenius

  • 668
    • Profil megtekintése
Log mysql adatbázisba tárolás
« Válasz #10 Dátum: 2016. Október 07. - 21:02:16 »
0
Egyáltalán nem terhelő. HL-en napi 5-6ezer soros log kerül rögzítésre mysql-ben, semmit sem terhel. Mellesleg közel 2 millió soros már a log :)

Log mysql adatbázisba tárolás
« Válasz #11 Dátum: 2016. Október 07. - 21:57:49 »
0
Akkor meg ae vagyok.en annyira hulye.:)

Log mysql adatbázisba tárolás
« Válasz #12 Dátum: 2016. Október 07. - 22:57:16 »
0
Én ennek ellenére se szimpatizálok az SQL mentéssel, de hát mindenki más favorizál, meg hát mást szokott, meg/jött be neki jobban. :D

Nem elérhető Xenius

  • 668
    • Profil megtekintése
Log mysql adatbázisba tárolás
« Válasz #13 Dátum: 2016. Október 08. - 07:55:58 »
0
AlexSwamp[/member]
Egy dbExec-be nem fog belehalni a szerver.

Log mysql adatbázisba tárolás
« Válasz #14 Dátum: 2016. Október 08. - 11:24:08 »
0
Amugy sqles logba jobb is a kereses.. sokkal hasznosabb szerintem az sqles log :)
« Utoljára szerkesztve: 2016. Október 08. - 18:28:44 írta ?getr3kt »

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal