Szerző Téma: Továbbjutottak  (Megtekintve 1854 alkalommal)

Nem elérhető anGeL

  • Adminisztrátor
  • 2158
    • Profil megtekintése
Továbbjutottak
« Dátum: 2016. Október 03. - 01:24:12 »
+1



Továbbjutottak


 
?getr3kt
 
  • A dashboard előjövetelnél animációt tartalmaz

  • Amikor előjön a dashboard, lecsökken az FPS (benthagyott (gondolom) debug üzenet végett)

  • Minimális design, viszont maga a dashboard semmi információt nem tartalmaz

  • Gombok animációt tartalmaznak

  • Változók, funkciók hunglish nyelvet tartalmaznak (leginkább csak magyar)

  • Maga a resource fel nem használt képeket tartalmaz

  • Maga az ikonRender feleslegesen van létrehozva, hiszen csak kétszer van használva. Funkció helyett elég lett volna ha a feltételnek megfelelő színt eltárolod egy változóba, majd azt behelyettesíted a dx funkcióba

  • getFont funkció szintén csak egyszer van használva

  • Magyar nyelvtudással nem rendelkező emberek nehezen értik meg a scriptet


Robika1
 
  • Mappa átnevezés esetén a betűtípusok nem töltődnek be

  • Maga a bejelentkezés animációt tartalmaz

  • Mindegyik változó globálisan van definiálva

  • Scriptben használsz az MTA által előre definiált root változót, illetve a getRootElement funkciót is (és nem értem minek használod mindkettőt egyszerre mikor ugyan az)

  • A script nem rendezett, nehezen értelmezhető

  • A bejelentkező gomb animációt nem tartalmaz

  • Magyar nyelvtudással nem rendelkező emberek nehezen értik meg a scriptet


Xenius
 
  • A gördeszkát szét lehet lőni, illetve fel is robban

  • A gördeszkának a kerekeit ki lehet lőni

  • A gördeszkával a következőket lehet csinálni:
    • használni (ide tartozik az irányítás, ugrás, stb)

    • Túl nagy távolságról is rá lehet állni a gördeszkára (oda teleportálja)
    • Ugrásnál animációt hajt végre
    • A scriptek külön fájlokban van szedve, rendezett
    • A scriptek más emberek számára is könnyen értelmezhetőek
    • Magyar nyelvtudással nem rendelkező emberek könnyen megértik a scriptet



lackos888
 
  • A gördeszkát szét lehet lőni, illetve fel is robban

  • A gördeszkának a kerekeit ki lehet lőni

  • gördeszkával a következőket lehet csinálni:
    • adott játékosnak a kezébe adni

    • lerakni a földre

    • használni (ide tartozik az irányítás, ugrás, stb)

    • felvenni a földről (ámbár utána már nem lehet megint lerakni a földre)


    • Gördeszka lerakásnál, illetve felvételnél a ped animációt hajt végre
    • Gördeszkával fel lehet borulni. Felborulás esetén a gördeszka \"felrobban\"
    • A gördeszkán a ped ellentétes irányba forog
    • Ha leraktál egy kördeszkát, majd felveszed azt, utána már nem tudod lerakni (\"Nincs gördeszka a kezedben\")
    • Ugrásnál felesleges eventet küldeni a szerver felé, hiszen ha kliens oldalon állítod a sebességet/gyorsaságot, akkor azt ugyan úgy lefogja szinkronizálni mintha mozgást hajtana végre (elvileg)
    • A legközelebbi gördeszkához teleportál a \"gordeszkarafel\" parancs használatakor
    • A scriptek külön fájlokban van szedve, rendezett
    • A scriptek más emberek számára is könnyen értelmezhetőek
    • Magyar nyelvtudással nem rendelkező emberek könnyen megértik a scriptet



 
Gratulálok mindenkinek! Nemsokára értesítve lesztek a második forduló feladatairól!
« Utoljára szerkesztve: 2016. Október 10. - 00:06:53 írta anGeL »

Nem elérhető anGeL

  • Adminisztrátor
  • 2158
    • Profil megtekintése
Továbbjutottak
« Válasz #1 Dátum: 2016. Október 10. - 00:07:35 »
+1
Frissítve. Akit érdekel miért nem jutott tovább, írjon PM-et nekem.

Nem elérhető Ben

  • 1754
  • Ben apó
    • Profil megtekintése
Továbbjutottak
« Válasz #2 Dátum: 2016. Október 10. - 08:11:25 »
+1
Idézetet írta: anGeL date=1475450652\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"63269\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic

  • Magyar nyelvtudással nem rendelkező emberek nehezen értik meg a scriptet

 
minden alkalommal mikor ezt olvastam elkezdtem nevetni. nekem amúgy mindegy csak érdekes, 2 nyelvű script kell? most ez valami angol nyelvtanfolyam vagy script liga? :D
« Utoljára szerkesztve: 2016. Október 10. - 08:13:15 írta Ben »

Továbbjutottak
« Válasz #3 Dátum: 2016. Október 10. - 08:53:55 »
0
Idézetet írta: anGeL date=1475450652\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"63269\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic

  • Változók, funkciók hunglish nyelvet tartalmaznak (leginkább csak magyar)

 
Szerintem erre vonatkozik.
De amúgy szerintem felesleges ezt figyelembe venni, 1. Magyaroknak készült a script, 2. Nem volt megkövetelve az angol nyelv.
Meg nem bszogatásból, de ?getr3kt -nél inkább a negatív dolgok lettek kiemelve, hogy jutott tovább?

Nem elérhető anGeL

  • Adminisztrátor
  • 2158
    • Profil megtekintése
Továbbjutottak
« Válasz #4 Dátum: 2016. Október 10. - 09:27:11 »
+1
Úgy hogy csak ő adott be munkát abból a régióból. Senki sem mondta hogy kikötés az angol/magyar nyelv, ezek Drake megjegyzései.

Továbbjutottak
« Válasz #5 Dátum: 2016. Október 10. - 12:09:21 »
0
Egyetemen is magyar nyelven tanítják a programozást, szóval érdekes, hogy ezt valaki hibaként jegyzi fel.  :D

Nem elérhető anGeL

  • Adminisztrátor
  • 2158
    • Profil megtekintése
Továbbjutottak
« Válasz #6 Dátum: 2016. Október 10. - 12:39:45 »
+1
Nem feltétlen hiba.

Nem elérhető DrAkE

  • 2078
    • Profil megtekintése
Továbbjutottak
« Válasz #7 Dátum: 2016. Október 10. - 16:03:00 »
0
Ez csak megjegyzésként van ott. Viszont lehet hogy egyetemen magyarul írják a változókat, viszont legtöbb helyen angolul szokták, hogy több ember is megértse mit tárol az adott változóba.

Továbbjutottak
« Válasz #8 Dátum: 2016. Október 10. - 16:14:18 »
0
Idézetet írta: DrAkE date=1476108180\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"63269\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Ez csak megjegyzésként van ott. Viszont lehet hogy egyetemen magyarul írják a változókat, viszont legtöbb helyen angolul szokták, hogy több ember is megértse mit tárol az adott változóba.
 
Nyilván szimpibb az angol, lévén azt értik meg a külföldiek is (ha pl olyan munka van, vagy úgy dolgozik az ember). De jelen esetben szerintem lényegtelen rész, de így ha csak megjegyzés címén van ott, akkor nincs gond vele. :D Én csak azért jegyeztem meg, mert nekem az Óbudai Egyetemen villamosmérnöki karon mindent magyarul tanítottak (még ha az szerintem se annyira szép bár, lehet olvasható scriptet gyártani magyarul is, csak magyaron kívül más nem fogja érteni  :laugh:), ezért is jegyeztem meg (lévén azért akik doktorálnak és egyetemen oktatnak csaknem holmi hozzá nem értő, hülyék  ^-^).

Nem elérhető DrAkE

  • 2078
    • Profil megtekintése
Továbbjutottak
« Válasz #9 Dátum: 2016. Október 10. - 16:25:56 »
0
Idézetet írta: AlexSwamp date=1476108858\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"63269\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic


Ez csak megjegyzésként van ott. Viszont lehet hogy egyetemen magyarul írják a változókat, viszont legtöbb helyen angolul szokták, hogy több ember is megértse mit tárol az adott változóba.
 
Nyilván szimpibb az angol, lévén azt értik meg a külföldiek is (ha pl olyan munka van, vagy úgy dolgozik az ember). De jelen esetben szerintem lényegtelen rész, de így ha csak megjegyzés címén van ott, akkor nincs gond vele. :D Én csak azért jegyeztem meg, mert nekem az Óbudai Egyetemen villamosmérnöki karon mindent magyarul tanítottak (még ha az szerintem se annyira szép bár, lehet olvasható scriptet gyártani magyarul is, csak magyaron kívül más nem fogja érteni  :laugh:), ezért is jegyeztem meg (lévén azért akik doktorálnak és egyetemen oktatnak csaknem holmi hozzá nem értő, hülyék  ^-^).
 
[/quote]
Nekem olyan emberke tanította a programozást egyetemen, aki éppen hogy átbukdácsolt kettessel mindenből (volt gimnázium tanáromnak volt véletlenül a csoporttársa régen) :D
E: mindenkinek szíve joga, milyen nyelven írja a változókat, ezért nem jár se mínusz, se plusz. (részemről a magyar nyelvű változók hülyén hangzanak és nem annyira átláthatók, mint az angol, de kinek mi)
« Utoljára szerkesztve: 2016. Október 10. - 16:31:42 írta DrAkE »

Továbbjutottak
« Válasz #10 Dátum: 2016. Október 10. - 17:13:53 »
0
Idézetet írta: DrAkE date=1476109556\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"63269\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic


 

Ez csak megjegyzésként van ott. Viszont lehet hogy egyetemen magyarul írják a változókat, viszont legtöbb helyen angolul szokták, hogy több ember is megértse mit tárol az adott változóba.
 
Nyilván szimpibb az angol, lévén azt értik meg a külföldiek is (ha pl olyan munka van, vagy úgy dolgozik az ember). De jelen esetben szerintem lényegtelen rész, de így ha csak megjegyzés címén van ott, akkor nincs gond vele. :D Én csak azért jegyeztem meg, mert nekem az Óbudai Egyetemen villamosmérnöki karon mindent magyarul tanítottak (még ha az szerintem se annyira szép bár, lehet olvasható scriptet gyártani magyarul is, csak magyaron kívül más nem fogja érteni  :laugh:), ezért is jegyeztem meg (lévén azért akik doktorálnak és egyetemen oktatnak csaknem holmi hozzá nem értő, hülyék  ^-^).
 
[/quote]
Nekem olyan emberke tanította a programozást egyetemen, aki éppen hogy átbukdácsolt kettessel mindenből (volt gimnázium tanáromnak volt véletlenül a csoporttársa régen) :D
E: mindenkinek szíve joga, milyen nyelven írja a változókat, ezért nem jár se mínusz, se plusz. (részemről a magyar nyelvű változók hülyén hangzanak és nem annyira átláthatók, mint az angol, de kinek mi)
 
[/quote]
Magamból kiindulva ismerős a kettes fogalma....  :laugh:  Szerintem is fura a magyar megnevezés, de ha valaki nem tud angolul, akkor még mindig jobb, mint ha gugli fordítós szövegekkel lenne, meg hát ő se értené. :D Láttam már ilyenre példát és kabaréba illő jelet volt mikor meg kellett fejtenie mit is írt oda. :D

Továbbjutottak
« Válasz #11 Dátum: 2016. Október 10. - 18:26:50 »
0
Következő munkámnál már figyelek az angol nyelvű változókra, illetve én abból a szempontból néztem a szkriptet, hogy milyen funkció lehet hasznos még, ha befejeztem volna normálisan.. pl ha 5db fontot használok egyszerre akkor bőven megállja a helyé a getFont, illetve az ikonRendert egy régebbi munkámból vettem ki, és nem is nagyon néztem, hogy hány helyen használom és megéri-e ezt használni :D

Nem elérhető Xenius

  • 668
    • Profil megtekintése
Továbbjutottak
« Válasz #12 Dátum: 2016. Október 11. - 10:32:30 »
0
\"Ugrásnál felesleges eventet küldeni a szerver felé, hiszen ha kliens oldalon állítod a sebességet/gyorsaságot, akkor azt ugyan úgy lefogja szinkronizálni mintha mozgást hajtana végre (elvileg)\"
Nem fogja. Az enyémnél sem szinkronizálja hiába kliens oldali.

Továbbjutottak
« Válasz #13 Dátum: 2016. Október 11. - 18:12:53 »
0
Akkor szinkronizálta volna, ha setElementSyncer-rel beállítom a kocsira a klienst syncerként, csak ez ki is ment a fejemből, bár szerintem az MTA alapból azt a játékost válassza ki, aki a legközelebb van, vagyis aki lerakja.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal