Szerző Téma: Miből épül fel egy frakció system?  (Megtekintve 1484 alkalommal)

Miből épül fel egy frakció system?
« Dátum: 2016. Szeptember 30. - 20:37:39 »
0
Hogyan épül fel egy frakció system? Hogyan hozhatnék létre annyi dxDrawText-t, amennyi embernek az AccountDatájának fracid-je pl.: 1, majd azoknak a nevét beleírni, vagy nem értem nagyon. Valaki elmagyarázná? (Nem scriptet kérek, max. az emberek kiirásához, mert ahhoz még hozzá se tudok kezdeni.)
UI.: Köszönöm előre a válaszokat!
E.: Client oldalon müködik a setAccountData?
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 30. - 21:22:02 írta thegergo02 »

Nem elérhető id100

  • 903
    • Profil megtekintése
Miből épül fel egy frakció system?
« Válasz #1 Dátum: 2016. Október 01. - 11:16:45 »
0
Kliens oldalon működik az elementdata és át is szinkronizálja mindenkinek.
Egyébként a frakció rendszer drawjának a lelke mindig a for. :)
Anélkül nehéz lenne :D

Miből épül fel egy frakció system?
« Válasz #2 Dátum: 2016. Október 01. - 11:19:00 »
0
Én is valami for-ra gondoltam, de az elementData nem jó, mivel elveszik szerver resi után ;(

Miből épül fel egy frakció system?
« Válasz #3 Dátum: 2016. Október 01. - 11:57:00 »
0
Idézetet írta: thegergo02 date=1475313540\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"63253\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Én is valami for-ra gondoltam, de az elementData nem jó, mivel elveszik szerver resi után ;(
 
Mivel kell egy mentést is csinálni mysqlbe. :) Nyilván itt elválik a dolog, hogy hogyan is oldod meg mert van egy csomó megoldási lehetőség és rajtad múlik, hogy te melyik vonalon szeretnél dolgozni. :D

Miből épül fel egy frakció system?
« Válasz #4 Dátum: 2016. Október 01. - 18:59:06 »
0
De azt nem tudom hogyan kérjem le mennyi embere igaz valami (PL.: nálam most éppenséggel accountData), ebben valaki tudna segíteni? 

Miből épül fel egy frakció system?
« Válasz #5 Dátum: 2016. Október 01. - 20:44:07 »
0
Ez engem is érdekelne

Miből épül fel egy frakció system?
« Válasz #6 Dátum: 2016. Október 02. - 11:28:52 »
+1
Valami ilyesmi szerkezetet kell csinálni (persze annyi ranggal amennyi kell neked az egészhez).
 
\"510ad0b4cbc64e74b7f3721d4f55f1a9.png\"
 
Ha ezzel megvagy, akkor ide kell bementened minden adatot a megfelelő helyre. Ugyebár a karakterhez pedig adsz egy INT típusú táblát, amiben tárolni fogod a fraki id, illetve készítesz még oda egy szintén INT táblát a fraki rangnak. Itt választhatsz, hogy a leadert rang alapján nézeted avagy külön (ha külön kell még egy INT tábla a karakterhez, ahova mented). Kikérdezni az adatot akkor szokás, mikor megnyitod a panelt. Itt ilyenkor érdemes az alapján szelektáltatni, hogy mi a játékos fraki idje, hiszen ha az összes adaton végig kell futnia akkor lassú lesz a betöltése. Fraki ID-t loginkor érdemes betöltetni, egy ElementDatával (nyilván minden kari adatot akkor ha betöltesz nincs gond -> a karakter táblából értelem szerűen). Ha betöltettél minden adatot akkor pedig már csak a rajzolgatás stb van. Itt érdemes a lehető legtöbb dolgot ElementDatázni, hiszen kitudja mikor fogod még használni őket.  ;)

Miből épül fel egy frakció system?
« Válasz #7 Dátum: 2016. Október 03. - 21:24:15 »
0
fraki adatok loginnál betöltése
adatbázis lekérdezés -> trigger -> kliens megjelenítés -> frissitő trigger

Miből épül fel egy frakció system?
« Válasz #8 Dátum: 2016. Október 04. - 14:19:47 »
0
Idézetet írta: ?getr3kt date=1475522655\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"63253\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
fraki adatok loginnál betöltése
adatbázis lekérdezés -> trigger -> kliens megjelenítés -> frissitő trigger
 
Vagy alapból az sql kapcsolatnál írsz különböző opciókra exportokat client oldalra, hogy client oldalon kényelmesen tud bárhol használni. :D

Miből épül fel egy frakció system?
« Válasz #9 Dátum: 2016. Október 05. - 00:34:14 »
0
részlet kérdés

Miből épül fel egy frakció system?
« Válasz #10 Dátum: 2016. Október 05. - 18:49:26 »
0
Idézetet írta: ?getr3kt date=1475620454\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"63253\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
részlet kérdés
 
Az általam leírt módszer csak egy a sok közül persze. Én szeretem a saját munkám megkönnyíteni, ezért is írtam egy ilyen megoldást (hogy már létezik client oldali export amit felhasznál a feladathoz). Meg hát felesleges szerver terhelést is limitálni lehet, illetve optimalizálni, elvégre ez már nem SAMP, hogy szervert kell terhelni.  :D De valóban részletkérdés.  ^-^

Miből épül fel egy frakció system?
« Válasz #11 Dátum: 2016. Október 06. - 20:14:33 »
0


Idézetet írta: AlexSwamp date=1475400532\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"63253\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Valami ilyesmi szerkezetet kell csinálni (persze annyi ranggal amennyi kell neked az egészhez).
 
\"510ad0b4cbc64e74b7f3721d4f55f1a9.png\"
 
Ha ezzel megvagy, akkor ide kell bementened minden adatot a megfelelő helyre. Ugyebár a karakterhez pedig adsz egy INT típusú táblát, amiben tárolni fogod a fraki id, illetve készítesz még oda egy szintén INT táblát a fraki rangnak. Itt választhatsz, hogy a leadert rang alapján nézeted avagy külön (ha külön kell még egy INT tábla a karakterhez, ahova mented). Kikérdezni az adatot akkor szokás, mikor megnyitod a panelt. Itt ilyenkor érdemes az alapján szelektáltatni, hogy mi a játékos fraki idje, hiszen ha az összes adaton végig kell futnia akkor lassú lesz a betöltése. Fraki ID-t loginkor érdemes betöltetni, egy ElementDatával (nyilván minden kari adatot akkor ha betöltesz nincs gond -> a karakter táblából értelem szerűen). Ha betöltettél minden adatot akkor pedig már csak a rajzolgatás stb van. Itt érdemes a lehető legtöbb dolgot ElementDatázni, hiszen kitudja mikor fogod még használni őket.  ;)
 

Én még annyit változtatnék a táblázaton, hogy a rankokat meg paymenteket külön táblába tárolod.
Így nincs megkötve, hogy mennyi rankod lehet max. Valahogy, így:
Oszlopok:
frakcio_id - INT - Foreign Key
rank - CHAR - Unique
rank_payment - INT
Edit: Ja, meg a leadert is Foreign Key-nek állítanám be.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Október 06. - 21:19:27 írta dugasz1 »

Miből épül fel egy frakció system?
« Válasz #12 Dátum: 2016. Október 06. - 23:28:47 »
0
Idézetet írta: dugasz1 date=1475777673\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"63253\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic



Valami ilyesmi szerkezetet kell csinálni (persze annyi ranggal amennyi kell neked az egészhez).
 
\"510ad0b4cbc64e74b7f3721d4f55f1a9.png\"
 
Ha ezzel megvagy, akkor ide kell bementened minden adatot a megfelelő helyre. Ugyebár a karakterhez pedig adsz egy INT típusú táblát, amiben tárolni fogod a fraki id, illetve készítesz még oda egy szintén INT táblát a fraki rangnak. Itt választhatsz, hogy a leadert rang alapján nézeted avagy külön (ha külön kell még egy INT tábla a karakterhez, ahova mented). Kikérdezni az adatot akkor szokás, mikor megnyitod a panelt. Itt ilyenkor érdemes az alapján szelektáltatni, hogy mi a játékos fraki idje, hiszen ha az összes adaton végig kell futnia akkor lassú lesz a betöltése. Fraki ID-t loginkor érdemes betöltetni, egy ElementDatával (nyilván minden kari adatot akkor ha betöltesz nincs gond -> a karakter táblából értelem szerűen). Ha betöltettél minden adatot akkor pedig már csak a rajzolgatás stb van. Itt érdemes a lehető legtöbb dolgot ElementDatázni, hiszen kitudja mikor fogod még használni őket.  ;)
 

Én még annyit változtatnék a táblázaton, hogy a rankokat meg paymenteket külön táblába tárolod.
Így nincs megkötve, hogy mennyi rankod lehet max. Valahogy, így:
Oszlopok:
frakcio_id - INT - Foreign Key
rank - CHAR - Unique
rank_payment - INT
Edit: Ja, meg a leadert is Foreign Key-nek állítanám be.
 
[/quote]
Persze, úgy kényelmesebb. Ez fixen direkt 12 rangra lett készítve még régebben, de valóban kényelmesebb. :D

Miből épül fel egy frakció system?
« Válasz #13 Dátum: 2016. Október 12. - 07:27:05 »
0
Megoldottam GridListel, Köszönöm a segitséget. //telo

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal