Szerző Téma: Parancs Hiba!! 444  (Megtekintve 937 alkalommal)

Parancs Hiba!! 444
« Dátum: 2016. Szeptember 29. - 22:36:32 »
0
Sziasztok Van Egy parancsom a /alosztaly és ha beirom akkor nem csinál semmit csak ki irja hogy RSZKI [1]
Na de itt a kod
 
CMD:alosztaly(playerid,params[])
{
new Mit;
    if(sscanf(params, \"ud\", id, Mit)) return SendClientMessage(playerid, PIROS, \"Használat: /alosztaly < Név / Id > [RSZKI |1| >\");
    if(pInfo[ playerid ][ pFrakcio ] == RFONOK)
    {
        if(pInfo[id][pFrakcio] == RENDOR || pInfo[id][pFrakcio] == RFONOK)
{
    if(Mit > 0 && Mit < 1)
    {
      if(Mit == 1)
      {
          pInfo[ id ][ pFrakcio ] = SHTAG;
         SendClientMessage( id, PIROS, \"A főnököd áthelyezett az RSZKI alosztályba!\" );
         SendClientMessage( playerid, PIROS, \"Áthelyezted az RSZKI alosztályba!\" );
      }
   }else SendClientMessage( playerid, PIROS, \"RSZKI [1]\" );
}else HIBA(playerid, \"Az illető nem rendőr!\");
}else SendClientMessage( playerid, PIROS, \"Nem vagy rendőrfőnök!\" );
return 1;
}

Parancs Hiba!! 444
« Válasz #1 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 08:46:14 »
0
Te mar RSZKI 1 vagy. Igy ranezesre ezt vettem le, ragd magad 0-ba.
server.redcountystories.org:7777

Parancs Hiba!! 444
« Válasz #2 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 09:16:32 »
0

if(Mit > 0 && Mit < 1)
{
     if(Mit == 1)
     {
          pInfo[ id ][ pFrakcio ] = SHTAG;
          SendClientMessage( id, PIROS, \"A főnököd áthelyezett az RSZKI alosztályba!\" );
          SendClientMessage( playerid, PIROS, \"Áthelyezted az RSZKI alosztályba!\" );
     }
}
else SendClientMessage( playerid, PIROS, \"RSZKI [1]\" );

 
Nem mondom el a hibát, csak rávezetlek.Ezt kicsit gondold át, és meglesz a hiba.

Parancs Hiba!! 444
« Válasz #3 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 16:40:45 »
0
Idézetet írta: StanleyW date=1475219792\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"63248\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic


if(Mit > 0 && Mit < 1)
{
     if(Mit == 1)
     {
          pInfo[ id ][ pFrakcio ] = SHTAG;
          SendClientMessage( id, PIROS, \"A főnököd áthelyezett az RSZKI alosztályba!\" );
          SendClientMessage( playerid, PIROS, \"Áthelyezted az RSZKI alosztályba!\" );
     }
}
else SendClientMessage( playerid, PIROS, \"RSZKI [1]\" );

 
Nem mondom el a hibát, csak rávezetlek.Ezt kicsit gondold át, és meglesz a hiba.
 
Jó szemed van, néha tényleg jó az hogy rávezetsz vkit a helyes megoldásra. De én úgy gondolom, hogy talán ennél a fórumrésznél jobban díjazzák, ha meg is mondod mi a megoldás.
Nos ami a témanyitó kérdését illeti:
if(Mit > 0 && Mit < 1) na ez a feltétel sose fog teljesülni kivéve ha Mit nagyobb mint nulla és kisebb mint egy (szóval mondjuk a 0.5 ennél a feltételnél jó lenne de szerintem nem használsz tizedeseket)
ez volt az első hiba
a második meg ez:
if(Mit == 1) ez a feltétel meg pláne nem fog teljesulni, hisz az előző feltétel kimondja hogy mit nem lehet 1 csak kisebb és nagyobb mint nulla

Parancs Hiba!! 444
« Válasz #4 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 16:51:39 »
0
ooo Én hülye .... XD Köszönöm szépen így már rájöttem. Zárom

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal