Szerző Téma: Samsung Galaxy S7 / Samsung Galaxy A5 (2016) / Apple iPhone 6S  (Megtekintve 1900 alkalommal)

Nem elérhető Zharko

  • 1955
  • Future House <3
    • Profil megtekintése
Samsung Galaxy S7 / Samsung Galaxy A5 (2016) / Apple iPhone 6S
« Dátum: 2016. Március 03. - 18:07:09 »
0
Sziasztok!
Kérdés adott. Ki melyiket ajánlja, indoklással.
Sztori: Lejár lassan a két éves hűségidőm, most váltottam a legnagyobb csomagra Telenornál (MyTariff XXL) és ezzel már egész komoly készülékeket tudok elhozni, szinte ingyen.
Ez a három jöhet szóba.
Legjobban az iPhone felé húz a szívem, de félek tőle idézőjelesen, az új OS miatt. Pl én nagyon zenebuzi vagyok, és tele van a gépem zenével. Tényleg nem tudok letöltött zenéket, saját mp3-makat az iPhonera másolni? Én ezt hallottam.
Nem bővíthető a memória? Who cares? 64GB bőven elég nekem. Nem vehető ki az akku? Who cares? Galaxy A5nél sem. Ugyan ott vagyok.
Mert az androidot eléggé megelégeltem már, az átlag másfél éves telefon élettartammával, belassulásokkal, lefagyásokkal.
Naponta átlagosan 5 órát telefonálok, és pár készülék nem bírja az iramot.
Eleinte az iPhone 6s Plus felé kacsintgattam, de az eladó szerint az a +1000mAh nem sokat segít, a nagy 5,5\"-os kijelző miatt (míg a sima 6s-en 4,7\" van)
Samsungokat kívülről fújom, S3, S6... szerintem az S7 sem lehet más.
Galaxy A5 (2016) nagyon bejövős kis telefon, de tartok attól újra, amit fent leírtam.
Köszi előre is! (legfőképp a hozzáértő személyeknek)

Nem elérhető BVZS

  • 487
    • Profil megtekintése
Samsung Galaxy S7 / Samsung Galaxy A5 (2016) / Apple iPhone 6S
« Válasz #1 Dátum: 2016. Március 03. - 18:27:45 »
+1
Csak az iPhone-t tudom ajánlani. Nekem lassan 4 éve van egy (sima) iPhone 4-em, ami sajnos nem updatelhető legújabb OS-ra, jelenleg 7.0.4 van az enyémen asszem. Hibátlan telefon, nincs akadás, fagyás ~4 év után sem. Nekem ez az első iPhone-m és amikor megkaptam esküszöm megváltoztatta az életem.. Samsungom volt előtte ami egy ideig elég jól működött, de aztán 1-2 hónap múlva jöttek a fagyogatások, kidobálások stb, beleuntam és kértem új telót. A hátránya az én telómnak az, hogy nem bír túl sokat az aksija: max másfél napot. De az új OS-oknál már van ilyen aksikímélő üzemmód ami elvileg elég jól működik.
Amit te hallottál, hogy nem lehet rakni telefonra letöltött zenét az részben igaz, részben nem. Telefon böngészőjéből közvetlen nem tudsz letölteni zenéket, de gépről iTunes program segítségével rá tudsz minden zenét rakni a telóra. Ha van kérdés, nyugodtan tedd fel, és válaszolok ha tudok. :)

Nem elérhető Zharko

  • 1955
  • Future House <3
    • Profil megtekintése
Samsung Galaxy S7 / Samsung Galaxy A5 (2016) / Apple iPhone 6S
« Válasz #2 Dátum: 2016. Március 03. - 18:37:32 »
+1
Köszönöm a választ!
Első kérdésem az az hogy ha van mondjuk 25GB-nyi zeném gépen, iTunes segítségével tudom felrakni telefonra, vagy meg kell vennem? Bocsi a balfasz kérdésekért, de az iOS-szel nagyon nem vagyok képbe. :D

Nem elérhető BVZS

  • 487
    • Profil megtekintése
Samsung Galaxy S7 / Samsung Galaxy A5 (2016) / Apple iPhone 6S
« Válasz #3 Dátum: 2016. Március 03. - 18:44:17 »
+1
Nem igazán értem a kérdést, de ha jól értelmezem akkor: nem kell megvenned az iTunes-t, ingyen le lehet tölteni és fel tudod rakni a 25 GB-nyi zenét :D

R1Titan

  • Vendég
Samsung Galaxy S7 / Samsung Galaxy A5 (2016) / Apple iPhone 6S
« Válasz #4 Dátum: 2016. Március 03. - 19:20:39 »
+1
Nos, eléggé jó kis telefonokat soroltál fel. Szeretnék kipróbálni, használni a jövőben egy S7-et, meg egyéb telefonokat is. Jelenleg a harapottalmás tábort erősítem (i6), az i6s egy eléggé komoly telefonom szerintem, noha nekem egy régebbi van, de eléggé komoly dolgok kerültek bele. Mindenképpen ajánlom a + verziót, ha meg tudsz barátkozni azzal az orbitális 5,7\"-es mérettel. Ami nekem annyira nem jött be az i6s-nél az a 3dtouch, szép is meg jó is, na de minek? Most oké jó kis feature, de még nincs sok haszna sajnos (bár ez a jövőben változni fog), ezt a Samsung Edge technológiájához tudnám hasonlítani, nagyon jó meg minden, de képes voltam élni nélküle és ezután is fogok tudni. Általában egy ilyen kérdés, amit most te tettél fel érdekesen szokott végződni, mert alig találkoztam olyan emberrel aki csak annyit, mondott volna, hogy az egyik \"jó\", általában mindig az szokott lenni, hogy \"A k*rva ****dat az enyém jobb!\". Nos visszakanyarodva a témához szerintem az iPhone egy nagyon jó telefon. Én még régebben váltottam egy zászlóshajóról át iPhone-ra, nagyon sokáig Android párti voltam, főleg Samu és Sony, na meg LG, de átváltottam iPhone-ra és azt kell, hogy mondjam pozitívan csalódtam, nem voltak alapból világmegváltó elvárásaim, de így is eléggé szép telefonokat rittyentenek össze. Sajnos, mint említettem nem volt még lehetőségem ránézni egy S7-re, de szeretném összehasonlítani a mostani telefonommal. Én ajánlom az iPhone-t. (Pm-be kérném azokat a beszólásokat, hogy mennyire élettelen ember vagyok, mert iPhone-om van.)

Nem elérhető Zharko

  • 1955
  • Future House <3
    • Profil megtekintése
Samsung Galaxy S7 / Samsung Galaxy A5 (2016) / Apple iPhone 6S
« Válasz #5 Dátum: 2016. Március 03. - 19:26:24 »
0
Az 5,5\"-os* iPhone 6s Plus-ért tényleg felesleges lenne plusz pénzt kiadni, csak a nagyobb kijelző miatt, és a plusz 1000mAh akku miatt, mert mint leírtam, szerintem nem éri meg, ugyan olyan gyorsan merül mind a kettő, a Plus verzió max fél órával bírja tovább!
Szerintem nekem elég lesz a 6S. Mert viszont a 6S Plus 64GB-ban eléggé drága :D A 6S 64GB annyiba kerül, mint a 6S Plus 16GB. A hely meg azért kell :D
Nagyon szépen köszönöm a választ, valami hasonlót vártam! :)

Samsung Galaxy S7 / Samsung Galaxy A5 (2016) / Apple iPhone 6S
« Válasz #6 Dátum: 2016. Március 07. - 16:46:25 »
0
hát én mindenképp az androidot venném, mivel ott mindenre van workaround, az iphone esetében sokkal korlátozottab vagy.

Samsung Galaxy S7 / Samsung Galaxy A5 (2016) / Apple iPhone 6S
« Válasz #7 Dátum: 2016. Március 09. - 07:03:38 »
0
az iPhone egyedül az OPrendszere miatt értékes.. belül Samsung :DD
itt nem a Samsunggal van a baj, hanem a Google által mindenféle szeméttel telerakott OPrendszerrel..
Aedin mondta hogy fagy a Samsung.. ismerősöm vett egy S6ot, amikor kijött, így a régi telefonja, egy S3 hozzám került.. 1-2 dolgot leszedtem róla, és simán fut, akármi probléma nélkül, miközben az új S6 szétfagy, kidobál, gyorsan merül.. az enyém elmegy 3 napot töltés nélkül (persze ha a GPS ki van kapcsolva :D), és minden elfut rajta, noha nem egy mai telefon
Hozzáértő ember kell, és az Android is van iOS szinten, persze garanciavesztés mellett..
Azt választod, amelyik szimpatikusabb. :)

Nem elérhető caRlos

  • 1955
    • Profil megtekintése
Samsung Galaxy S7 / Samsung Galaxy A5 (2016) / Apple iPhone 6S
« Válasz #8 Dátum: 2016. Március 10. - 15:36:37 »
0
Rengeteg alternatív megoldás létezik iPhone zenékkel kapcsolatban. Pl.: iTunes teljesen ingyen, 2 perc míg áthúzod és rámásolja. Vagy Tubidy. Letölti neked a youtube lejátszási listáid és net nélkül tudod hallgatni a zenéket, így rá sem kell dugnod a gépre.
Nekem volt több éve megjelenéskor !40.000! Ft-ért Samsung Galaxy Mini-m, imádtam, ha nem frissítek op.rendszert rá, akkor még ma napig fagyás nélkül menne. Android hibája, hogy kiad minden op.rendszert minden telóra.
Utána Sony Xperia SP, ez botrány volt. Inkább nem is írok többet róla.
1 év utána jött a váltás iPhone 5-re. Teljesen más világ. 3 éves telefon és egyszer sem fagyott még le. Ezután is csak az alma. Nyáron tervezek venni iPhone 6-ot. Hajrá!
Nem fogod megbánni!

Nem elérhető Zharko

  • 1955
  • Future House <3
    • Profil megtekintése
Samsung Galaxy S7 / Samsung Galaxy A5 (2016) / Apple iPhone 6S
« Válasz #9 Dátum: 2016. Március 10. - 19:42:41 »
+1
Na, az iPhone 6S mellett döntöttem.
Nagyon jó telefon, meg vagyok vele elégedve :D
Gond nélkül rátettem 20GB-nyi zenét, és a kontaktok, képek szinkronjával sem volt gondom androidról.
Imádom.
Volt nekem is S3-mam, de az nagyon belassult, aztán csinálhattam vele akár mit, de fail.
Igen, az Androidot futtató telefonok sokkalta erősebbek belsőleg, de az iPhone 2 magos felépítése bőven lepipál pár 8 magos Androidos készüléket.
Nagyon jól van optimalizálva, a RAM-ot is nagyon hatékonyan kezeli.
U.i.: Asztroszürke elfogyott, bár jobban tetszett volna. Két lehetőségem volt ugye: fehér és rozéarany. Valahogy a fehér jobban néz ki :\'D
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 10. - 19:44:22 írta Zharko »

Samsung Galaxy S7 / Samsung Galaxy A5 (2016) / Apple iPhone 6S
« Válasz #10 Dátum: 2016. Március 10. - 20:21:04 »
+2
Eleted legjobb dontese volt
www.twitch.tv/almightymartin

Az év STAFF tagja - 2015
Az év RP szervere - 2015 - [rc-rp.hu]

Red County Role Play [rc-rp.hu] - Tulajdonos
Project San Andreas [psa.hu] - Főadminisztrátor
See MTA LV [see-game.com] - Admin 4

Nem elérhető Legend

  • Adminisztrátor
  • 1830
    • Profil megtekintése
Samsung Galaxy S7 / Samsung Galaxy A5 (2016) / Apple iPhone 6S
« Válasz #11 Dátum: 2016. Március 10. - 20:28:04 »
+1
Androiddal csak 1 baj van:
Mivel linux alapú, így k*rvára de nem telefonra tervezték. Az egész Ubuntu kernelre alapszik. És hiába a 8 mag, teljesítménybe az 1 magnak sem felel meg, ha a gépes verziót nézzük.

Nem elérhető caRlos

  • 1955
    • Profil megtekintése
Samsung Galaxy S7 / Samsung Galaxy A5 (2016) / Apple iPhone 6S
« Válasz #12 Dátum: 2016. Március 10. - 23:13:58 »
+1
A rosegold-ot nőknek tervezték.  :)

Nem elérhető Zharko

  • 1955
  • Future House <3
    • Profil megtekintése
Samsung Galaxy S7 / Samsung Galaxy A5 (2016) / Apple iPhone 6S
« Válasz #13 Dátum: 2016. Március 12. - 02:45:58 »
+3
Valahogy gondoltam kedves Carlos a pink színből kiindulva

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal